Sposob na sprzeglo.

forum użytkowników modelu Ceed
pekaes
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: pekaes »

Tak. Prawda. Tyle że często po dodaniu gazu dławi się i lipa z płynnego ruszania. Nie mam na to sposobu. Inne auta zachowują się przewidywalnie. Ceed nie.
choody
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2021, 17:15
model samochodu: kia ceed 2017 1.6 GDI

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: choody »

kubanos pisze: 03 lis 2021, 13:19 Pisałem o tym kiedyś w jednym z postów...
pomyślicie, że jestem walnięty ale zanim to powiecie to sprawdźcie sami:

" Kangurki przy ruszaniu - tak potwierdzam, ale to kwestia wyczucia sprzęgła - ja nie mam tego problemu.
Polecam wcisnąć sprzęgło, wrzucić 1 bieg i odpuścić sprzęgło ok 1 cm od podłogi - po chwili obroty się podnoszą do około 1100/min., sprzęgło nie bierze, samochód w tym czasie nie rusza.
Proszę spróbować i nie krytykować bez podstaw. "

:)
tak się sprawdza sprzęgło jak już jest tragicznie, ale zaciągając jeszcze ręczny wszystko się zgadza. ja trafiłem jeszcze raz na weryfikacje do kia powód?.... podczas jazdy na 2,3,4 biegu po przekroczeniu 2,3tys/obr/min obroty rosną a prędkość nie.... objaw według mnie jest zaolejone sprzegło czyli jakiś zimering puszcza dlatego na początku był objaw szarpania.czekam na odpowiedz firmy od której mam rękojmie lub oddam do serwisu oni rozbiorą jeżeli bedzie to co podejrzewam to wymieniają na gwarancji a jak zużycie bo osoba przede mną zajechała to ja płace.... chociaż gdzieś na FB był koleś co mu wymienili właśnie przez zaolejenie. dam znać na czym skończyła się Rosyjska ruletka...
romanhoks
Posty: 306
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: romanhoks »

Zobacz czy nie wisi kropla oleju pomiedzy silnikiem a skrzynia? Jesli jest troche mokro to mam podejrzenie ze puscil simeryng na walku sprzeglowym.Narobilem sie tego na gwarancji.Potrafil tez zardzewiec i trzeba bylo wymienic caly walek, i oczywiscie sprzeglo. Dla mnie to 8 godz roboty z kawa i sniadaniem.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
choody
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2021, 17:15
model samochodu: kia ceed 2017 1.6 GDI

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: choody »

Na weryfikacji ponoć patrzeli pod auto i było sucho.... narazie auta nie ruszam ale spojrze może cos widac. Rozumiem ze pracujesz w kia i były takie przypadłosci w ceed jd?
choody
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2021, 17:15
model samochodu: kia ceed 2017 1.6 GDI

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: choody »

po około prawie miesiącu walki z serwisem Kia oddałem auto aby rozebrali skrzynie i okazało się, że miałem racje zimering na wałku sprzęgłowym puszczał olej. sprzęgło zaolejone wiec wymienili mi na gwarancji jutro odbieram samochód z serwisu, zdjęli też koło zamachowe i okazało się ze na wale korbowym też zaczyna się pocić uszczelnienie też wymienili. więc szarpanie może być zaolejeniem więc walczcie jak macie gwarancje. :)
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: kubanos »

No to teraz wszyscy forumowicze zrobią najazd na serwisy... Twój przypadek będzie się odbijał czkawką dla ludzi, którzy odstawili swoje pojazdy do serwisu, bo może akurat będzie kropelka oleju na wałku i może dlatego szarpie... .
Zwracam kolejny raz uwagę na brak danych o pojeździe, o którym mowa jest w temacie. Każdy przypadek dotyczy tak naprawdę innego samochodu, a sami zauważycie ze tutaj zmiksowały się generacje ceed-a. Koledze uślizgiwało się sprzęgło co jasno przedstawił i problem został u niego rozwiązany.
Powodzenia :)
Pozdrawiam
choody
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2021, 17:15
model samochodu: kia ceed 2017 1.6 GDI

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: choody »

moj to 2017 1.6 benzyna JD. uślizg sprzęgła pokazał się przy 65tys km. ja też zaryzykowałem bo jeżeli było by sprzęgło zużyte w co wątpiłem to wymiana wyszła by mnie 2 tys. takie jest ryzyko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”