Sposob na sprzeglo.

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Sposob na sprzeglo.

Post autor: Sajmonista »

Hej forumowicze.
Czy jest jakis sposob na dziwnie dzialajace sprzeglo w Kijankach? Chodzi o precyzje w startowaniu, czy przy zmienianiu biegow. Mysle, ze wiecie o co mi chodzi, bo to z tego co widze, przypadlosc naszych Ceedow. Jechalem trzema i w kazdym bylo podobnie. Stad moje pytanie, czy mozna jakos temu zapobiec??
Arenia70
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2021, 18:00
model samochodu: Kia Cee'd SW 1.6 CRDI, 81 kW, 2017

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: Arenia70 »

Możesz sprecyzować...
W mojej Kia Cee'd II z 2017 roku sprzęgło też dziwnie pracuje. Czasami są lekkie drgania podczas ruszania, coraz częściej przy puszczaniu podczas przełączenia z 4 na 5 lub 5 na 6 lubi sobie klapnąć, jakby było niezależne od ruchu pedału sterowania.
Moje auto ma 60 tysięcy km przebiegu. Od nowości w moich rękach. Nie jężdżę na półsprzęgle, nie opieram nogi na pedale sprzęgła, podczas jazdy.

Biegi też wchodzą specyficznie, gładko, ale lewarek ma takie kliknięcia...
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: Sajmonista »

sprecyzowac... w wiekszosci napisalem juz, jak to wyglada. Ciezko wystartowac plynnie, bez szarpania; mozna, ale trzeba dluzej uzyc sprzegla. Takie jakies wg mnie za mocno czule jest.A przy zmianach biegow ciezko jest zmienic tak, zeby w ogole nie poczuc ze bieg zostal zmieniony, zawsze jest jakies szarpniecie. Dawno juz nie spotkalem sie z tak dzialajacym sprzeglem, w innym aucie mialem takie cos, ale pomogla wymiana tarczy i docisku innej firmy.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: bielaPL »

mam 3 generacje i jest to samo, silnik na szczęście tylko 120KM więc i tak mam słabe osiągi i nie korci do wystrzeliwania spod świateł bo nie ma czym.. ale czasem jak trzeba to pojawiają się szarpnięcia, rzeczywiście dobrze to określiłeś jest mocno czułe, nawet na 3 czy 4 biegu jak szybciej puścisz co pojawia się szarpnięcie czego nie miałem we wcześniejszych autach. Generalnie na razie omijam tą cechę poprzez płynne puszczanie sprzęgła.
choody
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2021, 17:15
model samochodu: kia ceed 2017 1.6 GDI

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: choody »

mam ten sam problem jak by cos działo sie ze sprzęgłem lub dociskiem na 1 szarpie i na wstecznym reszte biegów jakoś nie zauważyłem problemów. przebieg 65tys km kupiony pół roku temu na początku myślałem ze tak ma być, ale zaczyna coraz bardziej poprzeszkadzać. kia się wypięła sprzęgło podlega gwarancji do 1 przegladu..... mam rękojmie na auto i zgłosiłem to do sprzedającego wysłali mnie na weryfikacje znowu do KIA bede próbował wyjaśnić znowu specom ze coś jest nie tak...... tylko mogą podejść teraz inaczej bo to nie z ich kasy pójdzie jak stwierdzą że coś jest ze sprzęgłem dam znać. w hyundai i20 była akcja serwisowa bo okazało się że tarcza sprzegła była wadliwa, nie wszyscy o tym wiedzieli ale jak sie klient upomniał to wymianiali.... tak było z mojego ojca sprzęgłem.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: lethaljelly »

choody pisze: 20 paź 2021, 22:28 mam ten sam problem jak by cos działo sie ze sprzęgłem lub dociskiem na 1 szarpie i na wstecznym reszte biegów jakoś nie zauważyłem problemów. przebieg 65tys km kupiony pół roku temu
To nie jest żaden problem zajechać sprzęgło w 65tys. Nie wiesz jak ktoś tym jeździł
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: Sajmonista »

ale to nie jest zajechane sprzeglo, bo wiemy jakie sa objawy tego, a tutaj one nie wystepuja. Z tego co wiem, to... jak to mowia, ten typ tak ma. przejechalem sie dwiema KIA i jest to samo, a tutaj tez piszecie, ze u was jest podobnie.
Kawu
Posty: 48
Rejestracja: 04 lip 2020, 14:20
model samochodu: Kia Cee'd II; 1,6 CRDi 128KM
Lokalizacja: Legnica

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: Kawu »

To mój ma chyba "popsute" sprzęgło... bo nie ma tego opisywanego objawu :)
choody
Posty: 9
Rejestracja: 29 mar 2021, 17:15
model samochodu: kia ceed 2017 1.6 GDI

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: choody »

zgadza się nie wiesz jak osoba przed tobą jeździła, ale to nie jest zużyte tylko wada do której Kia się nie przyzna. dostałem odp ten typ tak ma. i kończę temat będę z tym żył a nawet jeździł :)
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Sposob na sprzeglo.

Post autor: kubanos »

Pisałem o tym kiedyś w jednym z postów...
pomyślicie, że jestem walnięty ale zanim to powiecie to sprawdźcie sami:

" Kangurki przy ruszaniu - tak potwierdzam, ale to kwestia wyczucia sprzęgła - ja nie mam tego problemu.
Polecam wcisnąć sprzęgło, wrzucić 1 bieg i odpuścić sprzęgło ok 1 cm od podłogi - po chwili obroty się podnoszą do około 1100/min., sprzęgło nie bierze, samochód w tym czasie nie rusza.
Proszę spróbować i nie krytykować bez podstaw. "

:)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”