Aktualizacja Android Auto

forum użytkowników modelu Ceed
pwiosna
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2021, 09:26
model samochodu: Ceed sw

Aktualizacja Android Auto

Post autor: pwiosna »

Witam.
W lipcu 2021 kupiłem Kia Ceed SW M 1.5 t-gdi 160km. Mam pytanie czy jest już jakaś aktualizacja AA? Trzeba jechać do serwisu czy można sobie samemu z aktualizować. Czy działa bezprzewodowo czy nadal po kabelku.
Pozdrawiam.
Marych
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2021, 10:42
model samochodu: CEED SW 1.5 T-GDi 7DCT (BL3)

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: Marych »

Android Auto aktualizujesz z poziomu telefonu. To co wyświetla się Tobie na ekranie w aucie jest programem uruchomionym w smartfonie.

W smartfonach z Androidem 11 AA jest już fabrycznie zainstalowane.Jeśłi w Google Play nie widzisz AA do aktualizacji - możesz na własną rękę dokonywać aktualizacji sprawdzając je na stronie:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/


Obecnie Google wypuszcza średnio raz na tydzień aktualizację AA lub wersję Beta.
Warto śledzić tę stronę.
pwiosna
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2021, 09:26
model samochodu: Ceed sw

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: pwiosna »

Dzięki za odpowiedź.
Mi chodziło o aktualizacje firmware w radiu. Przy kupnie samochodu powiedzieli mi że będzie aktualizacja po której AA będzie działać bezprzewodowo.
No nic jadę na wymianę oleju to się dowiem.
Marych
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2021, 10:42
model samochodu: CEED SW 1.5 T-GDi 7DCT (BL3)

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: Marych »

Wujek Google szybko podpowiedział:

https://update.kia.com/US/EN/updateNoticeList

Nie widzę jednak strony dla Europy.
krgorny
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: krgorny »

Gdyby aktualizacja wprowadziła bezprzewodowe AA/Carplay to dla mnie to byłby hit. Trochę liczę, ze tak będzie, ale czytając instrukcje obsługi auta widnieje w nim tylko informacja o module Bluetooth w samochodzie, a z tego co się orientuję to do wspomnianego Android Auto potrzebne jest Wifi. Może i ono jest w aucie, ale po prostu nie zostało wymienione.

Może koledzy z samochodami po faceliftingu by się mogli wypowiedzieć czy w ich autach z 8" ekranem, gdzie Android Auto i Carplay powinny być już bezprzewodowe widnieje informacja w instrukcji dotyczącej komputera, że znajduje się tam moduł do łączności poprzez Wifi?
pwiosna
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2021, 09:26
model samochodu: Ceed sw

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: pwiosna »

No niestety. Nie będzie bezprzewodowego AA i żadna aktualizacja tego nie zmieni. Ale za to za wymianę oleju zapłaciłem 253zł w aso. Wymiana oleju robocizna 1zł (jest jakaś promocja) cena za olej i filtr.
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: Pangenitor »

"
pwiosna pisze: 04 paź 2021, 21:29 No niestety. Nie będzie bezprzewodowego AA i żadna aktualizacja tego nie zmieni.
A skąd taka informacja?
pwiosna
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2021, 09:26
model samochodu: Ceed sw

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: pwiosna »

Informacją z serwisu kia.
Oczywiście dotyczy to radia z wyświetlaczem 8 calowym.
Pangenitor
Posty: 109
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: Pangenitor »

Dziwne z ich strony, ja mam radio 7" i sprzętowo wygląda że spełnia wszystkie wymagania, dotyczące działania bezprzewodowo. Więc pewnie wystarczyła by aktualizacja, której nie chcą wprowadzić.
pekaes
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: Aktualizacja Android Auto

Post autor: pekaes »

Pangenitor pisze: 05 paź 2021, 10:58 Dziwne z ich strony, ja mam radio 7" i sprzętowo wygląda że spełnia wszystkie wymagania, dotyczące działania bezprzewodowo. Więc pewnie wystarczyła by aktualizacja, której nie chcą wprowadzić.
A skąd wiadomo, że sprzętowo spełnia wszystkie wymagania? Jeśli nie ma modułu wi-fi to jakim cudem aktualizacja ma udostępnić bezprzewodowy AA?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”