Cee'd CRDi i jego "humory"...

forum użytkowników modelu Ceed
Arenia70
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2021, 18:00
model samochodu: Kia Cee'd SW 1.6 CRDI, 81 kW, 2017

Cee'd CRDi i jego "humory"...

Post autor: Arenia70 »

Cześć!

Jeżdżę Cee'dem 1,6 CRDi 110 KM z 2017 roku / przebieg 61 000 km , serwisowanym w ASO.

Pewną przypadłość z migającą lampką EPS opisałem w oddzielnym poście. Problem nadal istnieje, serwis - choć sprawdził już chyba wszystko - rozkłada ręce, gdyż błąd nie zapisuje się w pamięci... Ten sam problem ma też jakiś Kolega na tym forum i... też bez rozwiązania.

Dodatkowo jednak dręczy mnie inna kwestia...

Otóż to auto ma - nieregularne - "humory". Potrafi jeździć bezbłędnie, równo rozwija moc, aby co jakiś czas zachowywać się jakby silnik dostawał paliwo siódmej jakości: brak siły. Jadę, co prawda, 130-140 km/h, ale to jest takie wymuszone. Nie jest ważne: autostrada i 450 km czy powiatówka i 30 km do pracy.

Po jakimś czasie, kilku dniach lub jednym, wszystko wraca do normy - auto jest zrywne, aby osiągnąć 140 km/h, tylko - przysłowiowo - dotykam pedału przyspieszenia.

Paliwo? Na tym z Shell, Orlenu czy BP jest to samo. Filtr paliwa wymieniany w ASO, na przeglądach, co 30 kkm. Sitko w zbiorniku paliwa wyczyszczone. Błedów GDS nie widzi, pamięć czysta jak prześcieradło kaznodziei. :lol: :lol: :lol:

Może ktoś ma jakieś sugestie? Jak rozwiązać tę zagadkę.
amba
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2021, 12:25
model samochodu: Soul

Re: Cee'd CRDi i jego "humory"...

Post autor: amba »

Jak to w nowych dieslach bywa powodów może być milion. Dobrze byłoby pojechać do jakiegoś tunera który sprawdzi parametry silnika. Moc silnika to dawka paliwa i powietrze. Jezeli któryś z tych parametrów nawala moc spada na poczatek zabrał bym się za sprawdzenie egr turbiny może dpf sonda lambda. Wtryski i pompa paliwa to grubsze tematy i większe wydatki to zostawilbym na koniec.
Micha
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2020, 19:45
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT '21

Re: Cee'd CRDi i jego "humory"...

Post autor: Micha »

Z perespektywy czasu mogę powiedzieć, że miałem podobnie w swoim. Zwykle wszystko było ok tylko czasem czuć było, że jest jakby delikatnie słabszy - jechał ale jakby "na siłe". Przy przebiegu 130tys zaczął wibrować, a po kolejnych 24tys sprzedałem ASO, bo mnie krew zalewała jak nim jeździłem. W serwisie nic nie znaleźli, wymieniłem niepotrzebnie sprzęgło, poduszki silnika. Parametry dpf, wtrysków, pompy CR, przepływomierza, egr były idealne.
amba
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2021, 12:25
model samochodu: Soul

Re: Cee'd CRDi i jego "humory"...

Post autor: amba »

Ja miałem kiedyś astre H z niby super silnikiem 1.9 cdti silnik fiata. Auto jeździło normalnie tylko czasami silnik gasł np na środku skrzyżowania... jeździłem pół roku po mechanikach. W końcu sprzedałem za grosze
el.wybraniec
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:41
model samochodu: KIA CEED

Re: Cee'd CRDi i jego "humory"...

Post autor: el.wybraniec »

Cześć,
moje auto miało takie same objawy, teraz jest jeszcze gorzej. Serwis Kia rozkłada ręce. Zero błędów. "Osiedlowy mechanik" podejrzewa, że pompa wysokiego ciśnienia się zaciera. Tyle, że u mnie 2012 r. i 200 tyś. przebiegu. Swego czasu inny użytkownik forum tez opisywał podobne objawy i u niego okazało się, że wtryski były do wymiany, sam to zdiagnozował, kupił OBD. Pokazało mu błąd chyba w trakcie jazdy, ale później nie zostało to w pamięci komputera samochodowego (auto na gwarancji jeszcze było i przebieg chyba mniejszy niż u Ciebie).
Ja czekam na termin u fachowców od pomp, dam znać jak coś, Ty też napisz na forum jeśli uda Ci się rozwiązać problem.
el.wybraniec
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:41
model samochodu: KIA CEED

Re: Cee'd CRDi i jego "humory"...

Post autor: el.wybraniec »

Mam już wstępną "diagnozę" do mojego Ceeda. Pompa wtryskowa, wtryski wszystko w porządku. Silnik igła. Spec od regeneracji pomp(!!!) wyłapał błąd w elektryce. Błąd, którego nie widzi serwis KIA. Niestety niefortunnie przed sczytaniem wziął go usunął. Także czekam, aż znów coś wyskoczy i już prosto do elektronika się kieruję. Oby to odniosło pożądany skutek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”