Skala głośności głośności multimediów

forum użytkowników modelu Ceed
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: lethaljelly »

ja nic z tym nie robie, na 70 jest dość głośno ale już słychać że to nagłośnenie to lipa. Jakbym brał JBL'a (business line plus) to bym sie kłócił ale to zwykłe radyjko. Może że ktoś bez JBL'a w przedlifcie by mi pokazał że jednak to radyjko potrafi lepiej grać.

jedyne co to przyciski głośnosci na kierownicy troche tracą sens bo trzeba klikać jak potłuczony, lepiej do pokrętła sięgnąć


przy filmikach z skodami to ten system multimedialny to i tak rolex wśród zegarków z chin :lol: . Nic nie muli, nic nie przycina, intuicyjny na max


Tak czy siak jak coś to zapytanie wyślij jakoś do producenta bo salon to nawet nie zrozumie co nam chodzi...
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: eferat »

lethaljelly pisze: 23 wrz 2021, 10:10 ja nic z tym nie robie, na 70 jest dość głośno ale już słychać że to nagłośnenie to lipa. Jakbym brał JBL'a (business line plus) to bym sie kłócił ale to zwykłe radyjko. Może że ktoś bez JBL'a w przedlifcie by mi pokazał że jednak to radyjko potrafi lepiej grać.

jedyne co to przyciski głośnosci na kierownicy troche tracą sens bo trzeba klikać jak potłuczony, lepiej do pokrętła sięgnąć


przy filmikach z skodami to ten system multimedialny to i tak rolex wśród zegarków z chin :lol: . Nic nie muli, nic nie przycina, intuicyjny na max


Tak czy siak jak coś to zapytanie wyślij jakoś do producenta bo salon to nawet nie zrozumie co nam chodzi...
Kolego ja mam wersje BL4 z JBL 320W a gra to gorzej niz 20W Charge 3 i sie zastanawiam czy to nie jest czasami jakis blad w sofcie? I moze jakas latke zrobia do tego?
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: lethaljelly »

Na bank jak już to tylko soft

Nikt by nie zmieniał głośników i wzmacniacza z liftingiem, oni tu tylko zderzak wymienili i dodali troche softu

Pytanie czy są świadomi problemu? Te samochody dopiero docierają do ludzi
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: eferat »

lethaljelly pisze: 23 wrz 2021, 12:49 Na bank jak już to tylko soft

Nikt by nie zmieniał głośników i wzmacniacza z liftingiem, oni tu tylko zderzak wymienili i dodali troche softu

Pytanie czy są świadomi problemu? Te samochody dopiero docierają do ludzi
Dobrze piszesz kolego więc albo nie są świadomi, że bubel wypuścili albo nie chcą się przyznać bo na 2 dzień po odbiorze podjechałem z tym tematem do z powrotem do salonu i powiedzieli mi, że po lifcie zmienili skale głośności i wszystko jest w jak najlepszym porządku :lol: :lol: :lol: , także nie wiem co dalej z tematem? A Ty zgłaszałeś u siebie w ASO ten problem?
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: lethaljelly »

Nie zgłaszałem, samochodu nie mam nawet 24h jeszcze. Potestować muszę
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: eferat »

lethaljelly pisze: 23 wrz 2021, 15:34 Nie zgłaszałem, samochodu nie mam nawet 24h jeszcze. Potestować muszę
Aha ok. To potestuj i daj znać bo ja auto już mam 2 tygodnie ale ja raczej w weekend napisze do KIA Polska.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: krgorny »

Czy te problemy z głośnością to nie są przypadkiem jak słuchacie muzyki na Bluetooth? Sprawdźcie sobie jaką macie przy okazji głośność w telefonie, bo to też ma wpływ.

Polecam Wam jeszcze ten filmik, bo ma on wpływ na głośność multimediów: https://youtu.be/kXLaome_yx8 .

BTW. Czy moglibyście się pochwalić jak wygląda teraz menu w 8" wersji Ceeda po lifcie? Wystarczy mi zdjęcie z głównego menu i tego miejsca, gdzie jest odtwarzanie muzyki. Dzięki!
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: lethaljelly »

krgorny pisze: 23 wrz 2021, 21:01 BTW. Czy moglibyście się pochwalić jak wygląda teraz menu w 8" wersji Ceeda po lifcie? Wystarczy mi zdjęcie z głównego menu i tego miejsca, gdzie jest odtwarzanie muzyki. Dzięki!
Ja mam BL a kolega BL plus więc 10,25". Może że chcesz zdjecie 10.25" ?

Dzięki za info o tych settingsach, napewno wylacze dostosowanie glosnosci do predkosci
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: krgorny »

W 10,25 jest z tego co się orientuje fioletowe menu. A w 8” również? Polecam nie tylko dostosowywanie prędkości do jazdy ale tam dalej na tym filmie pokazane są jeszcze ustawienia odnośnie rożnego typu dźwięków typu głośność połączeń itp.
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: eferat »

krgorny pisze: 23 wrz 2021, 21:01 Czy te problemy z głośnością to nie są przypadkiem jak słuchacie muzyki na Bluetooth? Sprawdźcie sobie jaką macie przy okazji głośność w telefonie, bo to też ma wpływ.

Polecam Wam jeszcze ten filmik, bo ma on wpływ na głośność multimediów: https://youtu.be/kXLaome_yx8 .

BTW. Czy moglibyście się pochwalić jak wygląda teraz menu w 8" wersji Ceeda po lifcie? Wystarczy mi zdjęcie z głównego menu i tego miejsca, gdzie jest odtwarzanie muzyki. Dzięki!
Kolego to nie ma nic wspólnego czy radio czy Bluetooth czy inne multimedia. Skala jest wszędzie taka sama, a przez Bluetooth gra jeszcze ciszej niż zwykle radio ale o tym inny kolega pisał wyżej.
W weekend pisze do KIA Polska i zobaczymy co będzie za odzew.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”