Skala głośności głośności multimediów

forum użytkowników modelu Ceed
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Skala głośności głośności multimediów

Post autor: eferat »

Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem Cedda po lifice. Problem mam następujący. Chodzi o skalę głośności multimediów. Jak jeździłem jazdą testową przed liftem skala była od 1 do 40 gdzie przy głośności na 10 radio grało już głośno. Po lifcie i teraz nie wiem czy to jest jakiś błąd w sofcie czy coś jest po prostu nie tak z multimediami bo skala głośności jest od 1-75 i radio słyszalne zaczyna być dopiero przy głośności 35 i na moje to jest coś nie tak. W serwisie mi powiedzieli, że tak jest po lifice :lol: :( ale nie chce mi się w to wierzyć dlatego mam pytanie czy może ktoś z was się z takim czymś już spotkał?
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: Sajmonista »

u mnie jest normalnie, przy 20 juz niezle slychac muzyke.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: Sid »

Przy 20 :o? Ja mam auto z 2020 roku i głośność mam ustawioną na 8 - 10. Kiedyś rozkręciłem muzykę do 15 i było zdecydanie za głośno. Jeździć by się z tym nie dało.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
waski
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2021, 08:04
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: waski »

U mnie cały czas na 4 i jest ok.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: Sajmonista »

no to niezle rozbieznosci sa w tym systemie...
ziomekw715
Posty: 10
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:42
model samochodu: KIA CEED 3 gen

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: ziomekw715 »

U mnie między 5 a 8 jest ok. Powyżej 10 jest juz głośno.
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: eferat »

No jak jeździłem przed liftem to też na 8 grało już znacząco głośno a teraz 8 to u mnie jakieś 35.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: zarathos »

Chyba sporo zależy od sygnału. Ja radia "komercyjne" (Zet, RMF fefem) mam na 3, państwówkę (1-3) na 5-6, Czwórkę minimum 10. Podcasty Google okolice 35 (wiecie jaki jest czad jak się informacje drogowe PR1 włączą :D), muza z USB to już zależy jak leży. Większość koło 4, ale klasyka jest tak nagrywana że minimum 20 żeby było coś słychać. Wóz mam z 2018, nie wiem na ile aktualizacji się załapałem od tego czasu.

Czasami knoci też system regulujący głośność zależnie od prędkości i potrafi dać czadu albo wprost przeciwnie.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: lethaljelly »

eferat pisze: 17 wrz 2021, 21:12 Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem Cedda po lifice. Problem mam następujący. Chodzi o skalę głośności multimediów. Jak jeździłem jazdą testową przed liftem skala była od 1 do 40 gdzie przy głośności na 10 radio grało już głośno. Po lifcie i teraz nie wiem czy to jest jakiś błąd w sofcie czy coś jest po prostu nie tak z multimediami bo skala głośności jest od 1-75 i radio słyszalne zaczyna być dopiero przy głośności 35 i na moje to jest coś nie tak. W serwisie mi powiedzieli, że tak jest po lifice :lol: :( ale nie chce mi się w to wierzyć dlatego mam pytanie czy może ktoś z was się z takim czymś już spotkał?
wlasnie odebrałem polifta i mam to samo, 35/70 dopiero gra słyszalnie normalnie i potem to juz szybko rośnie

a przez bluetootha w telefonie to juz w ogóle cicho gra, z pendrive jest w miare OK
eferat
Posty: 34
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:05
model samochodu: Ceed III SW FL BL4, 1.5 T-GDi, 7DCT
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z głośnością mulitimediów

Post autor: eferat »

lethaljelly pisze: 22 wrz 2021, 23:32
eferat pisze: 17 wrz 2021, 21:12 Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem Cedda po lifice. Problem mam następujący. Chodzi o skalę głośności multimediów. Jak jeździłem jazdą testową przed liftem skala była od 1 do 40 gdzie przy głośności na 10 radio grało już głośno. Po lifcie i teraz nie wiem czy to jest jakiś błąd w sofcie czy coś jest po prostu nie tak z multimediami bo skala głośności jest od 1-75 i radio słyszalne zaczyna być dopiero przy głośności 35 i na moje to jest coś nie tak. W serwisie mi powiedzieli, że tak jest po lifice :lol: :( ale nie chce mi się w to wierzyć dlatego mam pytanie czy może ktoś z was się z takim czymś już spotkał?
wlasnie odebrałem polifta i mam to samo, 35/70 dopiero gra słyszalnie normalnie i potem to juz szybko rośnie

a przez bluetootha w telefonie to juz w ogóle cicho gra, z pendrive jest w miare OK
No właśnie i co dalej? W serwisie twierdzą, że tak już jest i nie widzą w tym problemu. Temat idzie gdzieś zgłosić wyżej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”