Ceed GT

forum użytkowników modelu Ceed
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Ceed GT

Post autor: lethaljelly »

Account pisze: 07 paź 2021, 21:30 Witam,
Bardzo ładny Gt :twisted: -gratuluję!
Czy może Pan napisać coś nt nowych świateł led przednich-jak świecą, odczucia spostrzeżenia etc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Również mam te przednie światła w Business Line, świecą mocno i szeroko ale manualna regulacja wysokości to jakaś porażka, nawet jak sam jestem w samochodzie to wydaje mi się że na każdym zakręcie i wzniesieniu oślepiam wszystkich przed sobą :oops:
Nie wiem czy cokolwiek się zmieniło od poprzednich świateł, ciężko wyczuć ale raczej nic?

Za to najlepsze jest jak nic nie jedzie z przeciwka i automat przełączy na długie, nie można się do niczego przyczepić, widoczność prawie jak w dzień tylko barwa inna
TomaszS
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2021, 13:52
model samochodu: Ceed GT

Re: Ceed GT

Post autor: TomaszS »

a8kaminski pisze: 03 paź 2021, 23:30 Też zastanawiam się nad wersją gt.
Trochę obawiam się jednak dużego spalania.
Czy możesz coś napisać na temat rzeczywistego spalania tylko w mieście oraz na autostradach przy prędkości 140?
Średnie spalanie z 2549 km komputer pokazuje równo 10 l
W mieście na krótkich odcinkach i przy ciężkiej nodze około 13-14 l
Przy 160 km/h pali około 9,5 l przy 140 będzie to wyniki koło 8-9 l
TomaszS
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2021, 13:52
model samochodu: Ceed GT

Re: Ceed GT

Post autor: TomaszS »

Przednie światła świecą bardzo dobrze, nie mam żadnego problemu, wcześniej miałem auto z zwykłymi żarówkami wiec przepaść jest ogromna oczywiście na plus ledów. Mogę się ewentualnie przyczepić do automatycznego przełączania świateł na długie. Nie zawsze działa to dobrze, szczególnie na autostradach. Samochód nie zawsze wykrywa auta jadące w przeciwnym kierunku i zdarzały mi się sytuacje, ze ktoś mi mrugał i musiałem sam je przełączać.
Mogę jeszcze powiedzieć coś o tylnych reflektorach bo dynamiczne kierunkowskazy robią robotę i wyglada to naprawdę dobrze. Niestety w górnej części reflektorów zbiera się woda, zgłosiłem już to do aso i czekamy na odpowiedz centrali
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Ceed GT

Post autor: Volver »

Pamiętajcie jednak, że to tylko LEDy w limicie 2000lm. Stąd brak samopoziomowaniania i spryskiwaczy. Jest taniej wyprodukować, a wygląda nowocześnie i "premium" w cenniku i katalogu.Te zaawansowane reflektory powyżej limitu są znacznie lepsze, nie tylko przez aktywne sterowanie, ale dają znacznie silniejszy strumień światła, znacznie silniejszy. Warto kiedyś porównać, kto nie widział. Dobre i takie jakie są w Kia, ale mogłaby być opcja wyboru lepszych, nawet za dopłatą.
a8kaminski
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2021, 23:25
model samochodu: Renault Thalia

Re: Ceed GT

Post autor: a8kaminski »

TomaszS pisze: 08 paź 2021, 09:38
a8kaminski pisze: 03 paź 2021, 23:30 Też zastanawiam się nad wersją gt.
Trochę obawiam się jednak dużego spalania.
Czy możesz coś napisać na temat rzeczywistego spalania tylko w mieście oraz na autostradach przy prędkości 140?
Średnie spalanie z 2549 km komputer pokazuje równo 10 l
W mieście na krótkich odcinkach i przy ciężkiej nodze około 13-14 l
Przy 160 km/h pali około 9,5 l przy 140 będzie to wyniki koło 8-9 l
Spodziewałem się trochę spalania niższego spalania. Moja noga nie jest ciężka i miasto w zasadzie bez większych korków.
Myślałem że w mieście w okolicach średnio 8,5 można się zmieścić jeżdżąc tylko po mieście. Rozważę więc chyba zakup motoru 1.5. Kusi mnie też nowa 308, tylko motory tam słabe... No i jeszcze a4 z 2.0 jest w przemyśleniach i Leon.
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Ceed GT

Post autor: rah »

Wygląd super. Wydechy są prawdziwe, czy dalej rury wychodzą pod zderzakiem?
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Ceed GT

Post autor: lukasmasdes »

Volver pisze: 08 paź 2021, 11:58 Pamiętajcie jednak, że to tylko LEDy w limicie 2000lm. Stąd brak samopoziomowaniania i spryskiwaczy. Jest taniej wyprodukować, a wygląda nowocześnie i "premium" w cenniku i katalogu.Te zaawansowane reflektory powyżej limitu są znacznie lepsze, nie tylko przez aktywne sterowanie, ale dają znacznie silniejszy strumień światła, znacznie silniejszy. Warto kiedyś porównać, kto nie widział. Dobre i takie jakie są w Kia, ale mogłaby być opcja wyboru lepszych, nawet za dopłatą.
Oj byś się poważnie zdziwił porównując te "zaawansowane reflektory". W porównaniu z led w BMW 3 te świecą lepiej. Zerknij sobie na nowe Mercedesy, żaden, nawet klasa S, nie ma spryskiwaczy, co oznacza, że są poniżej 2 000 lm
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Ceed GT

Post autor: Volver »

To faktycznie ciekawe, bo to reguluje rozporządzenie. Jednak porównując światła LED widzę różnicę zasadniczą - LED w Volvo V90 np. to inna klasa świecenia. Wiem, bo miałem. I były spryskiwacze.
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Ceed GT

Post autor: emilek »

TomaszS może się wypowiedzieć na coś więcej na temat awarii, irytujących rzeczy po ponad miesiącu użytkowania? Jak spalanie po większej ilości kilometrów? Przymierzam się do zakupu, na początku miało być GT-Line+1.5+AT+AEB ale podliczyłem sobie wszystko i dopłata to 7 tys. (według cennika).
emeriks
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2021, 14:39
model samochodu: ceed gt

Re: Ceed GT

Post autor: emeriks »

Witam wszystkich, tydzień temu odebrałem swojego GT (MY '22) i generalnie jestem mega zadowolony. Mam jednak parę pytań, może ktoś z tu obecnych będzie mógł pomóc:
- czasami słychać stukanie w tylnej części samochodu (przejazd po nierównościach), nie wiem czy to kanapa czy coś innego; może wszystko się jeszcze układa, bo przejechałem dopiero 400km :lol:
- dziwny dźwięk przy przyspieszaniu, jakby coś delikatnie "brzęczało" przy podszybiu? Mam wrażenie, jakby to "szło" z tego środkowego głośnika? Pojawił się
- słabe audio? myślałem, że samochód posiadający tyle głośników i sub'a powinien grać dużo głośniej :o

Z góry dzięki za jakikolwiek odzew.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”