Ceed GT

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ceed GT

Post autor: KaReS »

emeriks pisze: 17 lis 2021, 14:52 - dziwny dźwięk przy przyspieszaniu, jakby coś delikatnie "brzęczało" przy podszybiu? Mam wrażenie, jakby to "szło" z tego środkowego głośnika? Pojawił się
Jeśli ten dźwięk nasila się na SPORT to stawiam na tzw. bulbulator czyli generator dźwięku.
KubaKRK
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2021, 20:36
model samochodu: Cee'd GT 22

Re: Ceed GT

Post autor: KubaKRK »

To brzęczenie to prawdopodobnie osłona czujników w górnej części szyby (przy lusterku wstecznym). Miałem to samo. Poradziłem sobie na własną rękę wyklejając plastik pianką akustyczną samoprzylepną.
emeriks
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2021, 14:39
model samochodu: ceed gt

Re: Ceed GT

Post autor: emeriks »

generator dźwięku sprawdzę w ASO, przy pierwszej wymianie oleju.
KubaKRK pisze: 05 gru 2021, 20:39 To brzęczenie to prawdopodobnie osłona czujników w górnej części szyby (przy lusterku wstecznym). Miałem to samo. Poradziłem sobie na własną rękę wyklejając plastik pianką akustyczną samoprzylepną.
sprawdzę, dzięki za sugestię ;)
Bart88
Posty: 17
Rejestracja: 06 gru 2021, 09:09
model samochodu: KIA CEED 3 SW 1.4T-GDI 2020 BL

Re: Ceed GT

Post autor: Bart88 »

TomaszS pisze: 08 paź 2021, 09:44 Niestety w górnej części reflektorów zbiera się woda, zgłosiłem już to do aso i czekamy na odpowiedz centrali
Hej, wrzucilbys foto jak to u Ciebie wyglada?
emeriks
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2021, 14:39
model samochodu: ceed gt

Re: Ceed GT

Post autor: emeriks »

hej,

chciałem podpytać o matę do bagażnika. Ostatnio nabyłem tą https://kia-sklep.pl/dywaniki-maty/275- ... -ceed.html. Niby jest dedykowana do pojazdów z dwupoziomową podłogą bagażnika, jednak za cholerę nie idzie jej włożyć, kiedy podłoga jest obniżona :cry: poza tym ta guma to taki 'bieda-plastik' bardziej ;)

Ma ktoś może coś podobnego, ale lepszej jakości i pasujące do obniżonej podłogi?
Z góry dzięki
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Ceed GT

Post autor: tomanek »

Ja mam takie coś:

https://allegro.pl/oferta/kia-ceed-iii- ... 0682617130

Spełnia swoją funkcje, ale też bieda plastik...
Doniu991
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:09
model samochodu: Kia Ceed III 1.4 MPI
Lokalizacja: Konin

Re: Ceed GT

Post autor: Doniu991 »

Piękna bestia :)
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: Ceed GT

Post autor: Daydream »

Prawda to, że po liftingu Ceed GT ma niższe spalanie i łatwiej można zejść poniżej 10l/100? Ostatnio przy okazji jazdy testowej powiedział o tym sprzedawca, bo zwróciło moją uwagę, że pomimo dość intensywnej jazdy średnie spalanie z kilkunastu kilometrów było poniżej dyszki - a to był Proceed ;)

I przy okazji - czy ta większa dupa i wynikająca z tego wyższa masa w dużym stopniu wpływa na różnice w spalaniu między Ceedem a Proceedem GT, czy to niewielkie różnice z racji podobnej aerodynamiki?
Bonkpl
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2022, 20:56
model samochodu: Ceed gt 3

Re: Ceed GT

Post autor: Bonkpl »

U mnie średnie spalanie przez pierwsze 10k km było 9,1 l.

Przy prędkoś i stałej 120 spalanie elegancko 6,5 ale rzadko tak się jeździ w mieście raczej koło 10 l
emeriks
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2021, 14:39
model samochodu: ceed gt

Re: Ceed GT

Post autor: emeriks »

Hejka,
takie szybkie pytanko, czy słyszycie u siebie lekkie stukanie/szuranie przy hamowaniu/wolnej jeździe? Tak jakby któryś klocek hamulcowy lekko się poruszał góra/dół? Nie zawsze to występuje, ale trochę irytuje i nie wiem czy to coś z rodzaju 'TTTM' czy może krzywe tarcze z przodu :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”