Podsumowanie usterek CEED3

forum użytkowników modelu Ceed
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: emilek »

Pytam dlatego bo jak szukałem auta to jeździłem nową Mazda 3 i Ceedem i powiem szczerze jest przepaść na korzyść Mazdy
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: gisio »

emilek pisze: 09 paź 2021, 21:01 Pytam dlatego bo jak szukałem auta to jeździłem nową Mazda 3 i Ceedem i powiem szczerze jest przepaść na korzyść Mazdy
Więc kup Mazdę w czym problem?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: lethaljelly »

emilek pisze: 09 paź 2021, 21:01 Pytam dlatego bo jak szukałem auta to jeździłem nową Mazda 3 i Ceedem i powiem szczerze jest przepaść na korzyść Mazdy
Proponuję ponowić pomiar, może nawierzchnia była inna.

Jak masz nieograniczony budżet i tylko wyciszenie się liczy to jednak Mercedes klasa S polecam, ewentualnie budżetowo Skoda Superb laurin&klement będzie dużo wyżej niż mazda z wolnossakiem.

A jeżeli chodzi o value/money to sumując Hyundai+KIA to już jest pierwsze miejsce w kraju https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/ar ... ryzys.html
emilek
Posty: 84
Rejestracja: 09 paź 2021, 19:46
model samochodu: Ceed GT-Line 1.5 MT Orange Fusion

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: emilek »

gisio pisze: 09 paź 2021, 21:43
emilek pisze: 09 paź 2021, 21:01 Pytam dlatego bo jak szukałem auta to jeździłem nową Mazda 3 i Ceedem i powiem szczerze jest przepaść na korzyść Mazdy
Więc kup Mazdę w czym problem?
Próbuję po prostu porównać do jakiegoś samochodu tej samej klasy a akurat właśnie jeździłem 3, Corollą i Ceed. Ceed ma parę rzeczy których nie ma konkurencja (np nawiewy z tyłu i USB).
mzak
Posty: 88
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:29
model samochodu: Ceed 1.4 T-GDI

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: mzak »

emilek pisze: 09 paź 2021, 22:58
gisio pisze: 09 paź 2021, 21:43
emilek pisze: 09 paź 2021, 21:01 Pytam dlatego bo jak szukałem auta to jeździłem nową Mazda 3 i Ceedem i powiem szczerze jest przepaść na korzyść Mazdy
Więc kup Mazdę w czym problem?
Próbuję po prostu porównać do jakiegoś samochodu tej samej klasy a akurat właśnie jeździłem 3, Corollą i Ceed. Ceed ma parę rzeczy których nie ma konkurencja (np nawiewy z tyłu i USB).
Spróbuj jeszcze Golfa. Przed kupnem Ceeda pojeździłem m.in. Mazdą 3 i Golfem. Ceed zdecydowanie wygrał ceną, ale był to rok 2019.
a8kaminski
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2021, 23:25
model samochodu: Renault Thalia

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: a8kaminski »

Dziś wybrałem się na jazdę testową ceed 1.5 w manul i moje wrażenia w porównaniu do Leona i 308 są następujące. Głośne zawieszenie i bardzo głośny szum opon na trasie szybkiego ruchu. Leon 1.5 130 i 308 nawet z silnikiem 3 cylindrowym na tej samej trasie są po prostu cichsze. Niebawem będę jeździł jeszcze proceed, który chciałem kupić. Jak będzie tak głośno jak w ceed to zrezygnuje. Nie jestem jakimś wielkim fanem wielkiej ciszy w aucie, ale ceed na prawdę jest głośny od kół. Słychać po prostu hałas przy prędkościach autostradowych co nie jest miłe na dłuższej i szybsze trasy. Ogólnie auto fajne i ma pojemny bagażnik, ale hałas od kół to tragedia. Jeżdżę na ogół skoda rapid i tam jest ciszej przy dużych prędkościach niż w ceed. Nie wiem czy ceed coś zaoszczędziło, ale no brakuje tutaj kropki nad i. Bo jest to na prawdę ciekawe auto. No nic czekać na proceed i porównam i wówczas zdecyduje czy czekać na 308 czy wybrać seata.
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: krgorny »

a8kaminski pisze: 11 paź 2021, 17:52 Dziś wybrałem się na jazdę testową ceed 1.5 w manul i moje wrażenia w porównaniu do Leona i 308 są następujące. Głośne zawieszenie i bardzo głośny szum opon na trasie szybkiego ruchu. Leon 1.5 130 i 308 nawet z silnikiem 3 cylindrowym na tej samej trasie są po prostu cichsze. Niebawem będę jeździł jeszcze proceed, który chciałem kupić. Jak będzie tak głośno jak w ceed to zrezygnuje. Nie jestem jakimś wielkim fanem wielkiej ciszy w aucie, ale ceed na prawdę jest głośny od kół. Słychać po prostu hałas przy prędkościach autostradowych co nie jest miłe na dłuższej i szybsze trasy. Ogólnie auto fajne i ma pojemny bagażnik, ale hałas od kół to tragedia. Jeżdżę na ogół skoda rapid i tam jest ciszej przy dużych prędkościach niż w ceed. Nie wiem czy ceed coś zaoszczędziło, ale no brakuje tutaj kropki nad i. Bo jest to na prawdę ciekawe auto. No nic czekać na proceed i porównam i wówczas zdecyduje czy czekać na 308 czy wybrać seata.
A jechałeś już poliftem? Jestem ciekaw z której wersji samochodu te wrażenia.
a8kaminski
Posty: 9
Rejestracja: 03 paź 2021, 23:25
model samochodu: Renault Thalia

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: a8kaminski »

To była wersja na pewno po lifcie i z nowym logo.
Skrzynia manual 1.5 160 km.
Wersja auta business line.
Zaskoczyłem się, ale trochę niestety negatywnie.
Nie dziwię się jednak, że ludzie wyciszają te auta, bo mnie był coś trafiło jakbym ciągle słyszał szum od kół.
raulmaster
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2021, 12:49
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: raulmaster »

A propos stukającego pedału sprzęgła, mam ten sam problem. Byłem już w ASO w Rybniku kilkukrotnie ale problem zawsze wraca po paru dniach. Raz wymieniali ową pompę, albo przynajmniej mieli ją wymienić, i po jakimś czasie problem wrócił. Okrutnie to irytuje. Ostatnio byłem u nich w zeszłym tygodniu i już zaczyna się odzywać.


Co do skrzypienia z okolic prawego koła też je mam. Jak widać, są chyba jakieś fabryczne felery
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: zarathos »

Stuka wam pedał jak go wciskacie? Może wystarczy przeczyścić mechanizm i okolice bez konieczności wymiany. Nie wiem czy Ceed też tak ma, ale tam chyba są sprężyny powrotne więc może tutaj cię się wciapało i bruździ. Niech goście z ASO się temu przyjrzą, bo skończą na wymianie całego układu a wystarczy sprężone powietrze :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”