Podsumowanie usterek CEED3

forum użytkowników modelu Ceed
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Maxx »

Cześć pytanie techniczne. Czy usterki zgłaszacie podczas corocznych przeglądów czy jedziecie w wolnym dla was terminie?
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
Magwan
Posty: 27
Rejestracja: 24 paź 2020, 12:51
model samochodu: KIA CEED III 1.4 MPI

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Magwan »

jak tylko cos mi stuka, puka albo nie działa jak należy od razu dzwonie, mówię co się dzieje, i umawiam się na termin:)
Maxx pisze: 26 sie 2021, 10:14 Cześć pytanie techniczne. Czy usterki zgłaszacie podczas corocznych przeglądów czy jedziecie w wolnym dla was terminie?
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: zarathos »

Jak coś nie działa albo wygląda jakby miało zamiar przestać to od razu. Jak to jakaś pierdoła to na przeglądzie.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Volver »

Dla mnie główną usterką jest jakość pracy ASO. Kraków. Dodzwonić się nie da, serio, nie da, trzeba ruszyć się osobiście przez całe miasto, potem czekam 2 tygodnie na termin, na którym opowiada mi się bajki i usuwa 50% zgłoszonych usterek. Gdy już mi piana podchodzi do zębów, wymuszam naprawę, co trwa kolejne 5 tygodni i tak co kwartał. Nawet pierdoły załatwia się na zmęczenie materiału, czyli klienta. Czekam z nadzieją, że pozbędę się tego auta w lutym. Samo w sobie jest w miarę, całe forum jest o tym, ale jakość pracy serwisu mnie osłabia.
Magwan
Posty: 27
Rejestracja: 24 paź 2020, 12:51
model samochodu: KIA CEED III 1.4 MPI

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Magwan »

Ktore ASO? Ja serwisuje w KIA Patecki. Fakt, ciezko sie czasami dodzwonić.

[ quote=Volver post_id=47747 time=1630001545 user_id=6425]
Dla mnie główną usterką jest jakość pracy ASO. Kraków. Dodzwonić się nie da, serio, nie da, trzeba ruszyć się osobiście przez całe miasto, potem czekam 2 tygodnie na termin, na którym opowiada mi się bajki i usuwa 50% zgłoszonych usterek. Gdy już mi piana podchodzi do zębów, wymuszam naprawę, co trwa kolejne 5 tygodni i tak co kwartał. Nawet pierdoły załatwia się na zmęczenie materiału, czyli klienta. Czekam z nadzieją, że pozbędę się tego auta w lutym. Samo w sobie jest w miarę, całe forum jest o tym, ale jakość pracy serwisu mnie osłabia.
[/quote]
ryj3k
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: ryj3k »

Może trzymajmy sie tematu? Miał być temat o usterkach a zaczyna się temat o ASO. Do narzekania o ASO też można założyć osobny temat.
ziomekw715
Posty: 10
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:42
model samochodu: KIA CEED 3 gen

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: ziomekw715 »

U mnie dodatkowo odkształciła się klapka od wlewu paliwa, wyregulowali ją i w miare pasuje.
elmer84
Posty: 134
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: elmer84 »

ziomekw715 pisze: 15 wrz 2021, 14:38 U mnie dodatkowo odkształciła się klapka od wlewu paliwa, wyregulowali ją i w miare pasuje.
W jaki sposób odkształciła się ta klapa? U mnie mam wrażenie że po jej zamknięciu jakby lekko odstawała. Ale oglądałem dwa inne ceedy i miały tak samo
ryj3k
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: ryj3k »

Podobno korek o wlewu paliwa blokuje klapke. Pan w serwisie mowił ze to kwestia regulacji baku paliwa. Nie zażyli niestety mi tego poprawić wiec będę sie upominał przy serwisie. A zauwazylem to dopiero jak w salonie przyjrzałem się ceedowi, który był na wystawie w salonie.
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Gielu »

Klapka wlewu paliwa odstaje przez rure ktora to paliwo wlew sie do baku. Ta rura wypycha za bardzo korek a korek wypycha klapke. Wystarczy wepchnac korek kilka razy i klapka nie bedzie odstawac. Oczywiscie to rozwiazuje problem tylko na chwile, na stale trzeba by pewnie troche skrocic ta rure :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”