Czy mam dwumase

forum użytkowników modelu Ceed
Ilona
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2021, 13:06
model samochodu: Kia ceed

Czy mam dwumase

Post autor: Ilona »

Witam.kupilam auto w komisie i mam gwarancje gethelp.tydz po zakupie poszła mi turbina a do tego mechanik stwierdził że drży mi też dwumasa. W związku z tym po odczekaniu 2tyg zgłosiłam kolejna awarie i chciałam naprawić dwumase.i tu zaczynają się schody.w serwisie Kii po vinie stwierdzili że dwumasa jest w moim aucie i kosztuje 1300 zl a mechanik stwierdził że jednak się pomylil i jej nie ma.i że jest uszkodzone sprzęgło i łożyska w skrzyni biegów. kupując auto Pan z komisu sam mi mówił że wymienili sprzęgło i jest nowe bo po sprowadzeniu z Belgii się rozsypało i uwaga że moja kia nie posiada dwumasy.i teraz nie wiem kto kłamie i jak to sprawdzić. Gethelp pokrywa naprawę dwumasy natomiast sprzęgło nie jest refundowane. I do tego w naprawie pokrywa jednorazowo tylko max 1500 .Czy jest możliwe żeby serwis Kii po vinie sprawdzając się pomylil?a dzwoniłam tam 2razy i za każdym razem mówili że ją mam.i raczej nie jest możliwe że ci z komisu wyjęli sprzęgło z dwumasa a włożyli zwykle bez. Nie znam się aż tak ale tak się chyba nie da. Mam kie cee'd 2007 rok 1.6 w dieslu 66kw. Z góry dziękuję za pomoc
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Czy mam dwumase

Post autor: tomanek »

Możliwe że wymieniając sprzęgło założyli sztywne (bez dwumasy) koło zamachowe. Są takie zestawy dedykowane do konkretnych modeli, albo jeżeli w tych silnikach występuje wariant bez i z dwumasą to może przełożyli całe sprzęgło od takiego bez dwumasy. Raczej nie możliwe żeby serwis sprawdzając po vinie się mylił. A handlarze żeby zaoszczędzić to potrafią cuda :D
Ilona
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2021, 13:06
model samochodu: Kia ceed

Re: Czy mam dwumase

Post autor: Ilona »

Wczoraj zadzwoniłam po raz 3do serwisu Kii i tym razem stwierdzili że mam zwykle sprzęgło.no cuda na kiju i teraz to już nic nie wiem
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Czy mam dwumase

Post autor: tomanek »

No faktycznie cuda na kiju :o A co się w ogóle dzieje z autem. Piszesz ze może dwumasa, może sprzęgło, może łożyska w skrzyni biegów. A awarie tych rzeczy dają inne objawy...
Ilona
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2021, 13:06
model samochodu: Kia ceed

Re: Czy mam dwumase

Post autor: Ilona »

Jak tylko odebrałam samochód od mechanika po regeneracji turbiny auto drżało i głośniej chodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”