Padły światła LED DRL

forum użytkowników modelu Ceed
piotret
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2021, 08:45
model samochodu: Ceed 1.6 GDI

Padły światła LED DRL

Post autor: piotret »

Czołem Grupo
Moja żona ma Ceed z 2015. Ostatnio zauważyłem że migają jej przednie światła LED (chodzi o te do jazdy dziennej, pasek na dole lampy)
Ostatecznie w jednej lampie ledy przestały świecić a w drugiej niby działają ale czasem migają i pewnie też już kończy się ich żywot.
Poszperałem trochę i znalazłem prawdopodobną przyczynę. Chodzi o Sterownik LED DRL (są aukcje na allegro).
Pytanie czy to na pewno to i jak kłopotliwe jest wyjęcie lampy w Ceed ?
Czy w okolicach Wawy (zachód) znacie kogoś kto naprawia takie rzeczy ?
Pozdrawiam,
wroceed
Posty: 71
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: wroceed »

z tego co się orientuję lampy są wymieniane na gwarancji (ja miałem wymieniane obie lampy w Ceedzie II z 2012 r.)
piotret
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2021, 08:45
model samochodu: Ceed 1.6 GDI

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: piotret »

Ale to jest auto 6-cio letnie ale jeśli lampy są w ramach gwarancji podstawowej to może tak być. Podzwonię po salonach i popytam. Dzięki.
novibud
Posty: 65
Rejestracja: 17 cze 2019, 19:58
model samochodu: KIA Cee'd Sportswagon XL 1,6 128 CRDi 6AT 2013
Lokalizacja: Włocławek

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: novibud »

U mnie naprawa w specjalistycznej firmie rozwiązała problem. Koszty 250 zł. Wymieniono płytkę sterownika.
AdamKia
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2021, 15:56

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: AdamKia »

piotret pisze: 27 lip 2021, 07:31 Czołem Grupo
Moja żona ma Ceed z 2015. Ostatnio zauważyłem że migają jej przednie światła LED (chodzi o te do jazdy dziennej, pasek na dole lampy)
Ostatecznie w jednej lampie ledy przestały świecić a w drugiej niby działają ale czasem migają i pewnie też już kończy się ich żywot.
Poszperałem trochę i znalazłem prawdopodobną przyczynę. Chodzi o Sterownik LED DRL (są aukcje na allegro).
Pytanie czy to na pewno to i jak kłopotliwe jest wyjęcie lampy w Ceed ?
Czy w okolicach Wawy (zachód) znacie kogoś kto naprawia takie rzeczy ?
Pozdrawiam,
Mam ten sam problem w tym samym roczniku. Jak dowiesz się piotret czy lampy są objęte gwarancją daj znać. Z góry dzięki
taszon
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2021, 16:48
model samochodu: kia cee'd

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: taszon »

Cześć,
Mam Kia z 2015 i właśnie wymieniam drugi LED na gwarancji. Pierwszy pół roku wcześniej też na gwarancji był wymieniany. Niestety jest to bolączka do rocznika 2015 później zostało to poprawione.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: Sajmonista »

A da sie w ogole te ledy odlaczyc na stale??
mario444444
Posty: 23
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:41
model samochodu: KIA ceed CD; 1,5 T-GDi; 2021.
KIA cee'd SW; 1,6 GDI; 2015

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: mario444444 »

Nie ma powodów do zmartwień. Koszt naprawy jednego sterownika to około 150-250 zł (allegro) i 3 godziny pracy przy posiadaniu jednej lewej i jednej prawej ręki oraz odrobiny oleju w głowie. Demontaż poszycia przedniego zderzaka jest banalnie prosty i niezbędny do wymontowania lamp. Po wymontowaniu lampy robimy dwa otwory (10-12 mm) w dolnej ścianie obudowy w celu odkręcenia sterownika i go wyciągamy przez otwór od św. mijania. W jego miejsce montujemy nowy i po sprawie. Oczywiście trzeba zlożyć resztę do kupy :) . Przerobiłam to w Ceed II SW 2015.
mario444444
Posty: 23
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:41
model samochodu: KIA ceed CD; 1,5 T-GDi; 2021.
KIA cee'd SW; 1,6 GDI; 2015

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: mario444444 »

Mogę polecić sterownik od headlight_pl (Rypin) w cenie 159 zł (allegro). Skorzystałem z ich oferty w sierpniu 2019 i do tej pory działa bez zarzutu. Wymiana we własnym zakresie. Sprzedający udostępnił również szczegółowe zdjęcia dotyczące demontażu oraz miejsc nawierceń niezbędnych do wymiany.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Padły światła LED DRL

Post autor: Widerski »

Każdy kto ma problem z reflektorami w Ceed (jd)
Powinien mieć to zrobione, w ramach kampanii naprawczej.
Producent przyznaje się do błędu i usuwa problem, ale tylko tych klientow którzy drążą temat i narzekają-nie wzywają wszystkich.
Jest to opisane szczegółowo jak naprawić ten reflektor, łącznie z zdjęciami w formacie pdf.
....png
Posiadam taki dokument tylko problem leży w czym innym, mianowicie:
Prawo w motoryzacji ciągle się zmienia i tworzy nowe.
Udostępnienie takiego dokumentu może być dla mnie delikatnie nieprzyjemne, już wyjaśniam dlaczego.
Po hejcie na mnie za to że napisałem że mogę jako warsztat niezależny wykonywać przeglądy nie tracąc gwarancji, wywołało taką burzę że skończyło się na tym że do dziś czekają na drugą czy trzecia odpowiedź od KIA motor Poland bo im w pierwszej odpisano że mam rację.
Są tu użytkownicy którzy pracują w aso i tylko czekają z mojej strony na takie potknięcie. Więc poradnika nie dam. Ale informuje że to sprawa gwaranta😂😂😂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”