Bagażnik do roweru na dach

forum użytkowników modelu Ceed
rafraf
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2021, 12:32
model samochodu: CEED III SW

Bagażnik do roweru na dach

Post autor: rafraf »

Proszę o pomoc jaki bagażnik wybrać?
Trochę przeglądam temat i widzę, że muszę dokupić te poprzeczki do montażu na relingach oraz 2 uchwyty na rowery (będę przewozić 2 rowery).
Jestem zielony w tym temacie. Kompletnie nie wiem jakiej firmy? Thule czy coś innego polecacie?
Gdzie to montować (okolice Wawy), czy lepiej kupić stacjonarnie.
Jak się jeździ z rowerami? Czy zużycie paliwa bardzo wzrasta no i hałas?

Samochód KIA Ceed SW III.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Bagażnik do roweru na dach

Post autor: bielaPL »

czemu nie hak + bagażnik na hak?
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Bagażnik do roweru na dach

Post autor: Gielu »

Belki na relingi polecam kupic w ASO, bedziesz wtedy mial pewnosc ze Ci nie spadna z dachu a beda tansze niz Thule. Ja na poczatku kupilem belki jakiejs polskiej firmy ktore mialy byc niby dedykowane do tego modelu...dobrzez ze przed postawieniem rowerow na dach sprawdzilem jak to sie trzyma...trzymalo sie na slowo honoru. Od razu odeslalem i kupilem w ASO, uzytkuje prawie 2 lata i jestem zadowolony. Pasuja tak jak powinny.

Co do samych uchwytow na rower to jest ich mnostwo na rynku wiec wedle gustu i portfela. Ja mam Aguri II i jest ok.

Co do sameh jazdy z rowerami na dachu to czuc ze sie je ma i w spalaniu rowniez to widac.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Bagażnik do roweru na dach

Post autor: kon »

rafraf pisze: 26 lip 2021, 12:33 Gdzie to montować (okolice Wawy), czy lepiej kupić stacjonarnie.
Jak się jeździ z rowerami? Czy zużycie paliwa bardzo wzrasta no i hałas?
Montować to najlepiej u siebie pod domem. Belki i bagażnik zakładasz jak potrzebujesz - bezsensu z tym cały czas jeździć.
Montaż tego trwa 5minut.
Z rowerami jeździ się normalnie, ale z uwzględnieniem limitów prędkości określonych przez producenta bagażnika (najczęściej koło 130). No i trzeba pamiętać, że raczej nie zmieścisz się do mcdrive'a i na parking podziemny.
Na autostradzie to tak około 1 litr więcej trzeba liczyć.
Ja mam belki Interpack i bagażniki rowerowe Thule. Jeździ i z dachu nie spada.
ASO sprzeda ci jakiś zwykły bagażnik od ogólnodostępnego producenta, tylko drożej i bez ich naklejki.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Bagażnik do roweru na dach

Post autor: camelleon »

rafraf pisze: 26 lip 2021, 12:33 Proszę o pomoc jaki bagażnik wybrać?
Trochę przeglądam temat i widzę, że muszę dokupić te poprzeczki do montażu na relingach oraz 2 uchwyty na rowery (będę przewozić 2 rowery).
Jestem zielony w tym temacie. Kompletnie nie wiem jakiej firmy? Thule czy coś innego polecacie?
Gdzie to montować (okolice Wawy), czy lepiej kupić stacjonarnie.
Jak się jeździ z rowerami? Czy zużycie paliwa bardzo wzrasta no i hałas?

Samochód KIA Ceed SW III.
do konca lipca jak zakupisz hak masz 30% rabat.. do ceed3 sw wyliczyli mi chowany hak za 3000zl z montażem.
Mess with the best
Die like the rest
rafraf
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2021, 12:32
model samochodu: CEED III SW

Re: Bagażnik do roweru na dach

Post autor: rafraf »

Doszedlem do wniosku, ze kupie belki thule i takie uchwyty na rowery.
• Thule Wingbars Evo 118
711200
• Thule Flush Rail Evo
710600
• Kit 186064

I mocowania
Thule Proride 598
Ktos ma taki zestaw?

Hak sobie na razie daruje:)
PS. Dziekuje za odpowiedzi.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Bagażnik do roweru na dach

Post autor: camelleon »

rafraf pisze: 03 sie 2021, 11:56 Doszedlem do wniosku, ze kupie belki thule i takie uchwyty na rowery.
• Thule Wingbars Evo 118
711200
• Thule Flush Rail Evo
710600
• Kit 186064

I mocowania
Thule Proride 598
Ktos ma taki zestaw?

Hak sobie na razie daruje:)
PS. Dziekuje za odpowiedzi.
thul od innych podobnych rozni sie tym ze w cenie stalowego thula tostajesz aluminiowe inne produkty.. a aluminiowy thul jest 3 razy drozszy niz inne a nie jest 3 razy lepszy.. no i ogladajac najprostsze znalazlem duzo wersji bez zamkniecia na klucz.. niby drobiazg w koncu kto kradnie bagazniki :) ale zawsze to brak zabezpieczenia, czy to belek czy to samego bagaznika.. ;)

PS" wingbary z thula dosyc glosno szumią wbrew temu co obiecuje producent.. aerodynamika to jedno a halas to drugie..


wejdz na dowolną strone z bagaznikami podaj model auta i zobaczysz co Ci dobiorą.. ;)
Mess with the best
Die like the rest
kerim
Posty: 42
Rejestracja: 17 wrz 2019, 12:55

Re: Bagażnik do roweru na dach

Post autor: kerim »

Odpowiedz troche spozniona, ale moze komus sie przyda. Ja bralem pod uwage trzy rozne bagazniki do Ceed III HB:
Thule Wingbar Edge (okolo 1500)
Yakima Flushbar (okolo 1150)
Cruz Airo Fuse (okolo 850)
Kolejnosc od najdrozszego do najtanszego. Chodzilo mi glownie o wzgledy techniczne i estetyczne.
Ostatecznie wybralem Yakima Flushbar, reklamowany jako najcichszy bagaznik. Musze przyznac, ze sie nie zawiodlem.
Bagaznik wyglada fajnie i przy 150 km/h praktycznie go nie slychac, wiec nawet nie myslalem zeby go sciagac. Wiadomo z boxem juz troche szumi. Dobra jakosc i latwy montaz. Nie trzeba ciac uszczelek.
Niestety nie mam porownania jak szumi Thule. Ale moj wniosek jest taki, ze nie tylko najbardziej znani producenci robia dobry sprzet.
ziomekw715
Posty: 10
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:42
model samochodu: KIA CEED 3 gen

Re: Bagażnik do roweru na dach

Post autor: ziomekw715 »

Ktoś się orientuje jak to wygląda w heczbeku z panoramą? nie widzę tam żadnych otworów montażowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”