Zakup Kia cee'd SW 1.6crdi mhev

forum użytkowników modelu Ceed
Blondas
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2021, 14:49

Zakup Kia cee'd SW 1.6crdi mhev

Post autor: Blondas »

Witam wszystkich,
Bardzo poważnie rozważam zakup nowej Kii cee'd koniecznie w wersji Kombii z silnikiem diesla w połączeniu z miękką hybryda. Szukam użytkowników którzy posiadają auto w takiej konfiguracji :) Byłem na jeździe testowej niestety PB plus hybryda w połączeniu z automatem - działanie skrzyni oceniam ok, jak z jej trwałością i usterkami ?
Co do silnia - jk z jego trwałością, czy występują jakieś usterki wady fabryczne tej jednostki ? Rozumiem, że to jest miękką hybryda która wspomaga silnik diesla podczas ruszania przyspieszania itp. czy istnieje jakaś graniczna prędkość do której to funkcjonuje ? W toyocie elektryk odłącza się przy około 80km/h?
Pytam dlatego, że auto w większości będzie jeździło po autostradach z prędkościami przelotowymi 140km/h i zastanawiam się czy cee'd ma w takim przypadku sens.
Proszę o informację :)
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Zakup Kia cee'd SW 1.6crdi mhev

Post autor: lethaljelly »

No oczywiście że to nie ma sensu na autostrady, ale również nie ma wyboru praktycznie żadnego. To jak komputer steruje tym napędem to jest bardzo enigmatyczne, w dużej mierze chodzi o utrzymanie prędkości po odpuszczeniu gazu kiedy silnik na ten czas można wyłączyć oraz wspomaganie ruszania

W każdym razie jest to praktycznie nieodczuwalne, oraz wszyscy vlogerzy motoryzacyjni są zgodni że oszczędność na tym jest homeopatyczna
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Zakup Kia cee'd SW 1.6crdi mhev

Post autor: kon »

Jeśli przyjąć, że jesteśmy skazani na jakiś "nowoczesny napęd" to MHEV wydaje się idealny na trasy. Nie wozimy ciężkiego silnika elektrycznego i akumulatorów bo ich nie potrzebujemy. Odzyski energii są niewielkie, a elektryk tylko troszkę wspomaga jazdę. Nie ma też uruchamiania/wyłączania silnika spalinowego co w jeździe po trasie (praca pod dużym obciążeniem) nie koniecznie jest czymś pożądanym.
Oczywiście na jakieś spektakularne oszczędności paliwa nie ma na co liczyć. Bo przy jeździe w trasie nie ma po prostu miejsca i czasu na duże odzyski energii.
Jak w praktyce pracuje ten napęd to nie podpowiem. Mam "gołe" 1.6crdi i złego słowa na silnik nie powiem.
Blondas
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2021, 14:49

Re: Zakup Kia cee'd SW 1.6crdi mhev

Post autor: Blondas »

Właśnie szukam jakiś opinii użytkowników takiego połączenia. Oczywiście auto nie będzie użytkowane tylko na trasie jednak 70proc rocznego przebiegu 20-30tys. to autostrady, reszta to jazda typowo miejska/podmiejska. W kwocie zakupu nowego auta za około 100tys zł. Jest bardzo słaby wybór w silnikach diesla. Jak się dorzuci kwotę 20+30tys to już można coś wybierać ale w mojej filozofii kupowania auta nie o to chodzi.
Mam pytanko odnośnie świateł mijania ? Te standardowe coś świeca w nocy ? To jest zwykła soczewka czy może jakiś ksenon ? Wiem że ledy występują :)
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Zakup Kia cee'd SW 1.6crdi mhev

Post autor: marcinek82 »

Ten diesel to jest podobno nowa konstrukcja, na poprzedni (w ceed 2) rownierz nie narzekalem. Co do swiatel, w ceed 2 soczewki (zapewne te same co w 3) w polaczeniu z dobrymi zarowkami, swiecily bardzo dobrze. W ceed 3 ledy rownierz swieca bardzo fajnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”