[C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

[C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: bielaPL »

Jak kogoś wkurza start and stop to można zamontować moduł, który umożliwia wyłączenie na stałe tego systemu.
https://www.youtube.com/watch?v=EYV8VFfWK4E
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: camelleon »

w ASo za drobną oplatą 250-350-zl mozna zamontowac inwersję systemu na domyslnie wyłączony.
Mess with the best
Die like the rest
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: bielaPL »

camelleon pisze: 22 cze 2021, 10:40 w ASo za drobną oplatą 250-350-zl mozna zamontowac inwersję systemu na domyslnie wyłączony.
bez tego modułu? To nawet lepsza opcja
Ciekawe czy z asystentem pasa by takie coś ogarnęli, które ASO?
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: tomanek »

Chyba nie ma opcji bez modułu. Ja mam takie coś zamontowane a ASO.
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: Tojaartek »

Nie ma opcji wyłączenie ss z poziomu systemu. Tylko moduł. Ja mam i bardzo sobie chwale.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: camelleon »

bielaPL pisze: 22 cze 2021, 10:52
camelleon pisze: 22 cze 2021, 10:40 w ASo za drobną oplatą 250-350-zl mozna zamontowac inwersję systemu na domyslnie wyłączony.
bez tego modułu? To nawet lepsza opcja
Ciekawe czy z asystentem pasa by takie coś ogarnęli, które ASO?
nie wiem czy moduł dokładali, mam jakis papierek na to tylko że zrobiono to w salonie przy zakupie samochodu - tak zeby nikt sie nie gwarancjował. nie wczytalem sie w to co tam pisze czy cos dokladali czy przeprogramowywali..
Mess with the best
Die like the rest
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: Gielu »

camelleon pisze: 22 cze 2021, 10:40 w ASo za drobną oplatą 250-350-zl mozna zamontowac inwersję systemu na domyslnie wyłączony.
A w ktorym to ASO robia za tak symboliczna kwote? Jak sie dowiadywalem rok temu to ceny byly 500-600 pln...za 250 to mozna bylo sobie kupic sam modul w jednym z ASO do samodzielnego montazu.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: camelleon »

Gielu pisze: 30 cze 2021, 12:33 A w ktorym to ASO robia za tak symboliczna kwote? Jak sie dowiadywalem rok temu to ceny byly 500-600 pln...za 250 to mozna bylo sobie kupic sam modul w jednym z ASO do samodzielnego montazu.
u mnie to było robione dwa lata temu..na nowym aucie wiec moze inaczej to policzyli.
teraz masz racje modul kosztuje 279zl. nie wiem ile za montaz biorą, zakladajac ze roboczogodizna kosztuje 200-300zl w aso a czas pracy 40 minut.. to 500zl powinno to się zmiescic..


https://sklep.szic.pl/pl/p/Modul-automa ... OP-KIA/971

Cena: 279,00 zł
Opis
INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold do automatycznej dezaktywacji systemu włączania/wyłączania silnika KiaEcoDynamics podczas przymusowego postoju oraz automatycznej aktywacji systemu AutoHold

Interfejs KIA-ISG-AutoHold służy do automatycznego:
· wyłączania systemu KiaEcoDynamics, którego zadaniem jest dezaktywacja systemu wyłączania/włączania silnika KiaEcoDynamics podczas przymusowego postoju co, teoretycznie, pozwala oszczędzać paliwo jak i podzespoły samochodu.
· włączania systemu AutoHold, którego zadaniem jest automatyczne uruchamianie elektrycznego hamulca podczas postoju np. czerwone światło, korki, przejazd kolejowy

Zasada działania
Po uruchomieniu silnika lub po 20 sek. od włączenia zapłonu – w zależności od stopnia naładowania akumulatora, następują: wyłączenie systemu KiaEcoDynamics oraz włączenie systemu AutoHold.
Za pomocą fabrycznych przycisków KiaEcoDynamics i AutoHold istnieje możliwość niezależnego wyłączenia obu systemów – wyłączenie jest potwierdzane wbudowanym w moduł buzzerem (jest wtedy przywracana fabryczna ich funkcjonalność).

Montaż
Prosty i szybki montaż (ok. 40 minut), który wykona każdy elektryk samochodowy. Do zakupionego produktu dołączamy instrukcję montażu.

Moduł kompatybilny ze wszystkimi autami marki KIA.
Mess with the best
Die like the rest
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: KoLoLoLo »

Ceny chyba zależą od serwisu.
Wczoraj pytałem w ASO Krosno to mi powiedzieli 400zl moduł + 150zl montaż.
Trochę dużo jak dla mnie bo mam tylko Auto Hold a nie mam system Start Stop.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Awatar użytkownika
Domas21
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:55
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 GDI 2020

Re: [C3] S&S możliwość wyłączenia na stałe

Post autor: Domas21 »

W Poznaniu życzą sobie w ASO za moduł deaktywujący 700 PLN. Już wolę wyłączać przyciskiem ))))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”