Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

forum użytkowników modelu Ceed
wroceed
Posty: 71
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: wroceed »

zauważyłem, że przy kręceniu kierownicą np. przy manewrowaniu przy wjeździe/wyjeździe z miejsca postojowego (garaż podziemny) słuchać taki szum z okolic kierownicy przypominający trochę szum tarcia opon (gumy) o równą nawierzchnię np. w garażach podziemnych (lub garażach przy galeriach gdzie jest taka gładka posadzka), jest to jednostajny szum towarzyszący kręceniu kierownicą, poza tym nie ma żadnych problemów z kierowaniem i skręcaniem, nie wiem czy TTTM czy to może ten szum od opon się tak przenosi do wnętrza pojazdu, przyznam, że w innych okolicznościach nie przysłuchiwałem się temu, ale pewnie bym usłyszał i zwrócił uwagę
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 156
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: KaReS »

Prawdopodobnie czeka Cię wizyta w ASO i gwarancyjna naprawa. Wcześniej ASO wymieniało kolumnę kierownicy. Aktualnie tylko jakiś element w kolumnie.
wroceed
Posty: 71
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: wroceed »

KaReS pisze: 21 cze 2021, 11:13 Prawdopodobnie czeka Cię wizyta w ASO i gwarancyjna naprawa. Wcześniej ASO wymieniało kolumnę kierownicy. Aktualnie tylko jakiś element w kolumnie.
nie wygląda mi to na problem tego typu bo nie ma żadnych objawów niedomagającej kolumny kierownicy, maglownicy itp...chodzi mi po prostu o słyszalne kręcenie kierownicą przy czym dochodzi ten odgłos z samej kierownicy...czy u Was przy kręceniu kierownicą jest absolutna cisza czy też pojawia się pewien odgłos?
Tojaartek
Posty: 122
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: Tojaartek »

Mialem dokładnie takie same objawy. Jestem świeżutko po wymianie całej kolumny kierownicy. W książkę gwarancyjna mam wpisane - akcja serwisowa-.
wroceed
Posty: 71
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: wroceed »

Tojaartek pisze: 21 cze 2021, 23:41 Mialem dokładnie takie same objawy. Jestem świeżutko po wymianie całej kolumny kierownicy. W książkę gwarancyjna mam wpisane - akcja serwisowa-.
dzięki za informację. dopiero teraz znalazłem na forum podobne wpisy tylko nie widziałem, że należy użyć słów-kluczy: "szuranie", "szorowanie" ;) zgłoszę się do ASO, z ciekawości spytam ile czasu zajęła im wymiana kolumny? czy jest to poważna usterka czy też może poczekać np. miesiąc bo zbliżają się wyjazdy wakacyjne więc wiadomo...jeszcze raz dzięki
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: camelleon »

Tojaartek pisze: 21 cze 2021, 23:41 Mialem dokładnie takie same objawy. Jestem świeżutko po wymianie całej kolumny kierownicy. W książkę gwarancyjna mam wpisane - akcja serwisowa-.
mam podobny objaw.. myslalem ze to kierownica w srodu trze o materiał z obudowy kolumny. Ale byloby to slychac stale, a w trakcie jazdy przy predkosciach 30km i wiecej tego nie slysze.. jedynie przy parkowaniu manewrowaniu.

czyli zglosic sie do ASO..
Mess with the best
Die like the rest
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: tomanek »

Należało by to zgłosić. Ja mam to samo tez szura przy szybszym kreceniu kierownicą. Ale jak naczytałem się jak to ASO nie może sobie poradzić ze zbieżnością i z prawidłowym ustawieniem czujnika skrętu w kolumnie to mi się odechciało, tym bardziej że moje auto jeździ prosto. Ja mam najechane ponad 38 tys km i nic się z tym nie dzieje.
Tojaartek
Posty: 122
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: Tojaartek »

Naprawa zajęła kilka dni bo nie mieli części na miejscu. A ze dostałem auto zastępcze to wcale nie cisnąłeś.Nawet zastępczym pojechałem na dlugi czerwcowy weekend bo nie chciałem swoim ruszać w trasę zaraz po naprawie. Najbardziej się obawiałem ze zarazą mi auto jakimś wirusem ściągania w prawo albo podobnie. Na szczescie nic takiego nie ma miejsca. Jedzie prosto. Wszystkie systemy wspomagania kierowcy ok.
ziomekw715
Posty: 10
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:42
model samochodu: KIA CEED 3 gen

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: ziomekw715 »

Też miałem tą przypadłość, za pierwszym razem wymienili kolumnę kierownicy z rok był spokój i ponownie pojawiły się te same dolegliwości czyli dźwięki szurania podczas manewrów na postoju/parkowaniu. Za drugim razem ( 45 k km) wymiana łożyska kierownicy i jak na razie jest ok zobaczymy na jak długo choć zostałem poinformowany że już jest poprawione to łożysko bo poprzednie miały tę bolączkę i będzie już git. Obydwie wymiany gwarancyjne. Dodam jeszcze że oprócz nieprzyjemnych dźwięków kierownica działała prawidłowo.
wroceed
Posty: 71
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Ceed 3- szum przy kręceniu kierownicą

Post autor: wroceed »

u mnie wymienili właśnie łożysko a nie kolumnę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”