NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
Domin_Kielce
Posty: 21
Rejestracja: 20 cze 2021, 20:03
model samochodu: KIA CEED 2021

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Domin_Kielce »

Dokładnie tak jak kolega pisze wyzej .. na płyskim to bez gazu mozna ruszyć ...wystarczy jakaś górka i po dodaniu gazu nastapi kangur. Oczywiscie mozna popiłowac do 2tys ale to już bardziej palenie sprzegła niz jazda.
Ja załuje ,ze to badziewie kupiłem... jeszcze w manualu.
Sam mechanik przy jezdzie próbnej stwierdził ,ze to żenada ,ale cuż ....fabryka
pekaes
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: pekaes »

Domin_Kielce pisze: 20 cze 2021, 21:39 w niemczech jest już akcja serwisowa jeśli chodzi o sprzegła i o oprogramowanie przepustnicy. zaczynaja już zapraszać do serwisow .. kwestia czasu jak w PL bedzie
A skąd ta informacja? To pewne jest?
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Volver »

Jak czytam opinie o nowych wypustach Ceeda, to coraz bardziej cieszę się, że kupiłem w roku 2020 Ceeda 1,4 BL z DCT z produkcji 2019. Auto jedzie jak głupie (tryb Sport i wyłączone ESP), mało pali, silnik pięknie brzmi, mam opcjonalnego JBL (1500 zł bez konieczności pakietowania za 12000 zł), auto nie sprawia problemów i poza paroma wadami to naprawdę fajny kompakt. Nie dotyczą mnie kłopoty nowych softów pod nowe WLTP i zmulenie układu napędowego, brak przyjemności jazdy czy hybrydyzacja i takie tam. Podobne wyposażenie kosztuje teraz ok. 12 tys. zł więcej, więc jeszcze zaoszczędziłem dużo. Stinger będzie chyba niebawem w garażu obok Ceeda, bo to ostatnie normalne i fajne auta dla kierowcy za uczciwe pieniądze.
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Ryba »

lethaljelly pisze: 20 cze 2021, 21:19 Jeśli chodzi o ściąganie auta to już dawno jest to obalone: https://www.youtube.com/watch?v=Ak9h6dnBE0w
Ściąganie czuć przez duże opony i nachylenie jezdni - w innych autach jest nawet mocniejsze
Nie kompromituj się. Ten filmik nie obala nic, oprócz tego że faktycznie akurat w tym aucie nie ściągało jakoś mocno. Równie dobrze możesz obalić teorie, że z czarnej chmury pada deszcz, wrzucająć filmik na którym akurat nie pada.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: lethaljelly »

Ryba pisze: 21 cze 2021, 14:15
lethaljelly pisze: 20 cze 2021, 21:19 Jeśli chodzi o ściąganie auta to już dawno jest to obalone: https://www.youtube.com/watch?v=Ak9h6dnBE0w
Ściąganie czuć przez duże opony i nachylenie jezdni - w innych autach jest nawet mocniejsze
Nie kompromituj się. Ten filmik nie obala nic, oprócz tego że faktycznie akurat w tym aucie nie ściągało jakoś mocno. Równie dobrze możesz obalić teorie, że z czarnej chmury pada deszcz, wrzucająć filmik na którym akurat nie pada.
Auto gościa z forum który mówi że ściąga, wyniki źle zinterpretowane, oraz każde auto trochę ściąga bo nachylenie dróg masz 2-3%. Jak to nie jest obalenie mitu to ja nie wiem co cie przekona, test każdego Ceeda w polsce? Czy może dodasz gazu i pokażesz że wtedy ściąga?

Ciężko jest przebrnąć przez forum czytając o prawdziwych problemach a nie fanaberie użytkowników którzy przesiedli się z auta o całkowicie innej charakterystyce które nie miało takich kół/mocy/momentu lub po prostu było premium a nie kompakcikiem

Pokaż na papierze jaki jest problem z ściąganiem to może uchronisz innych, zbieżność źle ustawiona na fabryce? czy znowu samochód źle wyspawany?
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Ryba »

Jak wspomniałem - nie kompromituj się. Sprawiasz wrażenie jakbyś nie miał pojęcia, ale się wypowiadasz. Mam na papierze dlaczego moja kijanka ściągała. Przez pół roku ASO sobie nie mogło z tym poradzić - tu jest problem, a nie w tym że auta ściągają (chociaż nie powinny). Oprócz pochylenia drogi o 2-3% zapomniałeś o bocznych wiatrach. Argument o tym że "wszystkie ściągają" jest totalnie z czapy - mój po usunięciu usterki jeździ prosto jak po szynach.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Sid »

A ja się powtórze, że moje auto nie ściąga. Nie neguje, że są problemy ze ściąganiem. Tylko zastanawiam się, dlaczego jednym ściąga, a drugim nie i co jest powodem ściągania? Raz wychodzi partia aut z problemami, a raz jest wszystko w porządku? Zawodzi kontrola w fabryce? A może jest to "nalot" konkurencji? Dziwne to jest.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Ryba »

W moim przypadku takie wyjechało z fabryki - a następnie ASO przez 6 miesięcy sobie z tym nie poradziło - z początku wadę uznali, ale po 3ciej wizycie i braku rezultatu dostałem na piśmie "że drogi są pochylone i wieje wiatr". Co ciekawe jednak zaprosili na 4tą wizytę i problem troszkę zamaskowali. Nie chciałem tracić więcej czasu i pojechałem do fachowca :-)

Jedyne czego nie rozumiem, to dlaczego wypowiadają się ludzie którzy problemu nie mają i NEGUJĄ ten problem u innych ludzi. Coś na zasadzie "ciebie na pewno nie bolą plecy, bo mnie nie bolą". Czy to jest logiczne?
ryj3k
Posty: 69
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: ryj3k »

Mam od kwietnia 1.5 z DCT i w tym silniku jak i w skrzyni żadnych wad nie widzę. Testowym 1.5 jezdzilem z manualem i tez nie pamietam zadnych kangurów czy innych dziwnych zjawisk. Problemem w tym aucie jest wygłuszenie to na pewno. Ale ten temat przewija się w kazdym temacie. Co do sciagania to tak - czasami sciaga, ale w ta strone w ktora nachylona jest droga :lol: Mam wrazenie ze ten model na tak szerokich oponach (225) jest chyba na to po porstu podatne.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Sid »

Ryba pisze: 21 cze 2021, 15:45 ... Jedyne czego nie rozumiem, to dlaczego wypowiadają się ludzie którzy problemu nie mają... Czy to jest logiczne?
Wiesz, to jest forum i każdy może się na każdy temat wypowiadać :D.
I jest logiczne :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”