NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: mar77 »

Dopiszę jeszcze wrażenia z jazdy autostradowej. Kojarzycie taką sytuacje, jak ktoś wolniejszy wyprzedza Tira, więc jedzie się wolniej, aż tu nagle ktoś z tyłu siada na zderzaku, bo chciałby jechać szybciej.
Jak dodałem gazu po zjechaniu tego wolniejszego samochodu przede mną, to nagle ten z tyłu zaczął robić się coraz mniejszy. To było na 6 biegu, a zakres prędkości od 110km/h do około 150km/h.
Jeśli chodzi o spalanie, to trasę robiłem 80km droga przez wsie, 80km autostrada. Wjeżdżając na autostradę średnie spalanie było 4,8l/100km natomiast na końcu miałem 5,9l/100km. Wynika z tego, że przy jeździe autostradowej ok 140km/h (licznikowo, bo w rzeczywistości to jest bliżej 130km/h) spalanie jest w granicach 7l/100km.
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: AnonimKia »

Czy w wersji BLP Android Auto można połączyć jedynie po kablu? Ma ktoś może zdjęcie załądowanego bagaznika z wózkiem jak to mniej wiecej wygląda?
mar77 pisze: 17 sty 2022, 00:01 Jak dodałem gazu po zjechaniu tego wolniejszego samochodu przede mną, to nagle ten z tyłu zaczął robić się coraz mniejszy. To było na 6 biegu, a zakres prędkości od 110km/h do około 150km/h.
Na jeździe testowej czułem dobrze dynamike, więc jakoś mnie to nie dziwi ale jakby jechał za tobą jakiś 300KM samochód to by już tak nie było :P
Daydream
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2021, 14:48

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Daydream »

Box pisze: 14 sty 2022, 17:39
mar77 pisze: 13 sty 2022, 21:31
Daydream pisze: 04 sty 2022, 20:22 Czy ktoś natknął się jeszcze na opisane w tym wątku kłopoty z tym silnikiem? Zastanawiam się, czy zaoszczędzić trochę w kieszeni na tym silniku zamiast szybszego, ale bardziej paliwożernego GT, czy jednak kwestie charakterystyki napędu przez normy WLTP powodują, że już tylko GT jeździ normalnie, płynnie i bez wyczuwalnej "kastracji"? A może wcale tak nie jest ;)
Może nie jestem idealnym przykładem, bo jeżdżę tym samochodem dopiero 2 dni i przejechałem niecałe 400km, ale dla mnie silnik bajka. Od 3k rpm ciągnie jak rakieta. Przy szybkim startowaniu spod świateł trzeba zmieniać biegi w miarę wcześniej, bo od 4k rpm będzie walka systemów elektronicznych z trakcją (przynajmniej tak mam na zimówkach). Za to spalanie przy 1,5k rpm niesamowite, takie jak w moim poprzednim dieslu.
Z tego co piszesz wnioskuję, że autko jest nowe ma dwa dni i zrobione 400km...

Pięknie dotarty silnik będzie 🤣 zwłaszcza powyżej 3000rpm idzie jak rakieta 💥💥💥🧨👍

Warto czasami otworzyć tą książeczkę zwaną instrukcją i poczytać, że przez pierwszy 1000km nie zaleca się jazdy powyżej 3000rpm.

Piłowania na zimnym, zwłaszcza po nocy -5st. Warto też już na koniec jazdy odczekać jedną minutę...

Chwila sorry po co ja to piszę, przecież wszystko wiesz 🤣 milej jazdy i kolejnych 400km ma tym silniku życzę.
Przez takich agresorów porozumiewających się za pomocą emotikonek w stylu opuchniętego byczka po solarium komentującego lokalne wiadomości na Facebooku ludzie nie lubią zaglądać na fora :) Słusznie zauważyłeś, po co ty to piszesz, skoro nie potrafisz tego obrać w normalną formę?
mar77 pisze: 17 sty 2022, 00:01 Dopiszę jeszcze wrażenia z jazdy autostradowej. Kojarzycie taką sytuacje, jak ktoś wolniejszy wyprzedza Tira, więc jedzie się wolniej, aż tu nagle ktoś z tyłu siada na zderzaku, bo chciałby jechać szybciej.
Jak dodałem gazu po zjechaniu tego wolniejszego samochodu przede mną, to nagle ten z tyłu zaczął robić się coraz mniejszy. To było na 6 biegu, a zakres prędkości od 110km/h do około 150km/h.
Jeśli chodzi o spalanie, to trasę robiłem 80km droga przez wsie, 80km autostrada. Wjeżdżając na autostradę średnie spalanie było 4,8l/100km natomiast na końcu miałem 5,9l/100km. Wynika z tego, że przy jeździe autostradowej ok 140km/h (licznikowo, bo w rzeczywistości to jest bliżej 130km/h) spalanie jest w granicach 7l/100km.
Dzięki za te informacje - z ciekawości, jaki masz wariant wyposażeniowy? Masz jakąś fotkę swojego rydwanu? :)
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Witam, odebrałem w piątek. Żadnych problemów, jedyne co jest ciekawe to jaki olej do tego silnika bo ASO w PL nie są zgodne co do tego.
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: mar77 »

Daydream pisze: 17 sty 2022, 16:56 Dzięki za te informacje - z ciekawości, jaki masz wariant wyposażeniowy? Masz jakąś fotkę swojego rydwanu? :)
Mam hatchbacka w wersji L. Trochę się przeraziłem ciemnych szyb z tyłu przy odbiorze (trzeba było uważniej sprawdzać co się kupowało), ale nie sprawiają żadnych problemów (gdzieś słyszałem, że jazda w szarówce to dramat, ale okazało się nieprawdą). Zaletą są również opony 205/55/R16, to chyba najtańszy rozmiar na rynku, w związku z czym można celować w topowe modele i tak wychodzi dość tanio. Do hamulca elektrycznego bardzo szybko się przyzwyczaiłem i teraz cieszę że go mam. Jeśli chodzi o słabości to wydaje mi się, że przednie światła świecą dość średnio, chociaż system automatycznych długich ratuje sytuacje (cały czas mam obawy, czy na pewno zmieni z długich na krótkie jak coś jedzie z przeciwnej strony, ale powoli się już przyzwyczajam, że to po prostu działa i nie ma się czym przejmować). Wydaje mi się, że to jest ostatnia wersja z kluczykiem w stacyjce, bo wyższe wersje mają kluczyk bezdotykowy. Na tym mi akurat zależało, trochę ze względu na bezpieczeństwo, ale głównie po to, żeby móc powiesić pilota do garażu a nie szukać go przy każdym wjeździe. Jak jeszcze coś przyuważę to dam znać.
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: AnonimKia »

mar77 pisze: 18 sty 2022, 09:28 Mam hatchbacka w wersji L. Trochę się przeraziłem ciemnych szyb z tyłu przy odbiorze (trzeba było uważniej sprawdzać co się kupowało), ale nie sprawiają żadnych problemów
w sensie są za ciemne? brałeś pakiet AEB? wtedy martwe pole by było monitorowane i chyba by to nie miało znaczenia?
mar77
Posty: 42
Rejestracja: 13 sty 2022, 21:00
model samochodu: Ceed 2022 1.5 T-GDI 6MT

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: mar77 »

AnonimKia pisze: 18 sty 2022, 17:23
mar77 pisze: 18 sty 2022, 09:28 Mam hatchbacka w wersji L. Trochę się przeraziłem ciemnych szyb z tyłu przy odbiorze (trzeba było uważniej sprawdzać co się kupowało), ale nie sprawiają żadnych problemów
w sensie są za ciemne? brałeś pakiet AEB? wtedy martwe pole by było monitorowane i chyba by to nie miało znaczenia?
Mam wersję L bez dodatków, od środka szyby są ok (chodzi o tył oraz boczne tylnich pasażerów), natomiast od zewnątrz wyglądają na ciemniejsze. Nigdy wcześniej nie miałem samochodu z przyciemnianymi szybami, więc myślałem, że to element ograniczający pole widzenia kierowcy, co jest suktkiem ubocznym ładnego wyglądu. Myliłem się, widoczność kierowcy nie jest ograniczona.
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Co laliście do 1.5 T-GDI? To co ASO czy "swój" jaki?
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Fred.X »

Total Quartz 5W30 , taki w ASO , nie daj sobie wcisnąć 0W20
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: NOWA KIA CEED 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Fred.X pisze: 22 sty 2022, 22:09 Total Quartz 5W30 , taki w ASO , nie daj sobie wcisnąć 0W20
Powoli filtruję wybory i wychodzi mi że chyba będę lać:

https://sklep.millersoils.pl/millers-oi ... kowanie-5l

https://eurol.com/pl/produkty/eurol-evolence-0w-30/

https://www.ravenol.pl/oleje-silnikowe- ... emnosc-4_l

Nic innego lepszego do głowy mi nie przychodzi a potrzebuję czegoś 0w30 lub 0w40 ew. 5w30 z API SN do filtra GPF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”