[C3] Asystent pasa ruchu

forum użytkowników modelu Ceed
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: camelleon »

marcinek82 pisze: 03 lip 2021, 20:23 Jak pisalem, ruszenie kierownica system wykrywa, ale jadac prosto i trzymiac kierownice po zewnetrznej stronie (czyli jak bozia przykazala), system tez "czuje" ze trzymie kolo, i nie szarpie kierownica probujac wykryc opory. Tak wiec wnioskuje ze kierownica ma uklad pojemnosciowy (wykrywajacy dlon na kierownicy). Natomiast jak zlapalem za wewnetrzna strone za plastyk, to po chwili juz komunikat zeby trzymac rece na kierownicy.
Moze zalezy to tez od wyposazenia, ja mam pakiet LFA (czy jak to sie nazywalo), ten z aktywnym tempomatem i utrzymaniem pasa ruchu.
w materialach prasowych nic nie ma o pojemosciowych.. grupa vag cos takiego stosuje nie kia..
dwa.. jadac prosto miedzy pasami.. na autostradzie na tempomacie 120km/h.. autko idzie idealnie i nie trzymam keirownicy i nie mam komunikatu.. nic sie nie dzieje.. jadac w innym miejscu gdzie samochod jednak sie buja sam po drodze nierownej.. wystarczy 2.3 sekundy puscic i juz mam komunikat..

i jesli twierdzisz ze jest pojemnosciowy czujnik na wiencu na zewnatrz.. wyjasnij dlaczego trzymajac za plastik czy klakson.. tez "wykrywa" ze jednak trzymam?!?!?!?!?!

(gdzies czytalem ze system uczy sie tryby jazdy - czyli czy trzymasz sie srodka czy krawedzi jezdni itd.. wiec styl moze wplywac na zachowanie czujnika - kamer od pasów).
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: camelleon »

BoB pisze: 30 cze 2021, 21:10 Jesteście pewni że kierownica ma czujniki nacisku?
Nigdy nie udało mi się znaleźć miejsca gdzie i jak mam trzymać kierownice.
Działa jedynie "machanie" kierownica, co kilka sekund muszę delikatnie skręcić - wnerwia mnie to bardzo, kierownicę mogę trzymać, ale jadąc prosto autostradą machanie jest bezsensowne.
u mnie tego problemu nie ma, nawet jak puszcze kierownice - mowimy o autostradzie i trzymaniu sie srodka pasa..
jezdzac bardziej w miescie czy cos czesciej mi sie pojawia "trzymaj" moze dlatego ze czesciej zmieniasz pasy jezdzisz bardizej na granicy pasów itd.. czesciej reagujesz ruchami reki na sytuacje na drodze..
Mess with the best
Die like the rest
BoB
Posty: 49
Rejestracja: 03 sty 2020, 19:05
model samochodu: XCEED 1.6 7DCT XL + AEB

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: BoB »

No właśnie podczas jazdy autostradą, prosta droga, auto samo trzyma się środka pasa, ręce na kierownicy, ale co kilkadziesiąt sekund mam komunikat.
Wtedy muszę delikatnie ruszyć kierownicą, aż poczuję delikatny opór i komunikat znika. I to mnie denerwuje, muszę ciągle "przeszkadzać" asystentowi.
W mieście z tego nie korzystam, oznakowanie jest tragiczne, nie widzi pasów i robi głupie rzeczy.
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: marcinek82 »

camelleon pisze: 07 lip 2021, 09:27 w materialach prasowych nic nie ma o pojemosciowych.. grupa vag cos takiego stosuje nie kia..
dwa.. jadac prosto miedzy pasami.. na autostradzie na tempomacie 120km/h.. autko idzie idealnie i nie trzymam keirownicy i nie mam komunikatu.. nic sie nie dzieje.. jadac w innym miejscu gdzie samochod jednak sie buja sam po drodze nierownej.. wystarczy 2.3 sekundy puscic i juz mam komunikat..

i jesli twierdzisz ze jest pojemnosciowy czujnik na wiencu na zewnatrz.. wyjasnij dlaczego trzymajac za plastik czy klakson.. tez "wykrywa" ze jednak trzymam?!?!?!?!?!

(gdzies czytalem ze system uczy sie tryby jazdy - czyli czy trzymasz sie srodka czy krawedzi jezdni itd.. wiec styl moze wplywac na zachowanie czujnika - kamer od pasów).
Nie trzymalem i nie trzymam na autostradzie za plastik czy klakson (za stary jestem na takie zabawy), ale wystarczy ze na chwile oderwe rece czy zlapie kierownice po wewnetrznej stronie i po kilku sekundach mam komunikat zeby trzymac rece na kierownicy. Jak pisalem, moze zalezy to od wyposazenia - ja mam aktywny tempomat z utrzymaniem pasa ruchu, to jest ten rozbudowany asystent pasa ruchu (nie tylko odbija od linii ale tez utrzymuje auto na srodku pasa, rowniez w zakretach).
Ja rowniez nie czytalem o tym w zadnych materialach, ale to nie znaczy ze nie moga tego montowac. O tym zeby system sie uczyl tez nje slyszalem, i to odnosnie zadnej marki. Wg Ciebie jesli VW to montuje to znaczy ze nikt inny nie moze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”