[C3] Asystent pasa ruchu

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

[C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: bielaPL »

Hej
Da się to ustrojstwo wyłączyć na stałe? Jeśli nie to czy można jakoś zmniejszyć czułość tego urządzenia? Widziałem na ekraniku że niby coś jest takiego ale nijak nie mogę tego zmienić, instrukcji też nie znalazłem za wiele. Na trasie ten gadżet się sprawdza ok ale przy podmiejskim ruchu częściej irytuje niż pomaga.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: camelleon »

bielaPL pisze: 18 cze 2021, 09:44 Hej
Da się to ustrojstwo wyłączyć na stałe? Jeśli nie to czy można jakoś zmniejszyć czułość tego urządzenia? Widziałem na ekraniku że niby coś jest takiego ale nijak nie mogę tego zmienić, instrukcji też nie znalazłem za wiele. Na trasie ten gadżet się sprawdza ok ale przy podmiejskim ruchu częściej irytuje niż pomaga.
jakim cudem przy ruchu miejscki Ci to dziala - jesli dziala powyzej 60km/h! .. a w miescie masz ograniczenie 50! moze jezdzac bardziej rpzepisowo nie bedzie cie wkurzac.

a moze uzyj przycisku po lewej stronie kierownicy i to wylacz (lub w komptuerze w menu4.. asystenci ulatwienia.. znajdz wylacz).
Mess with the best
Die like the rest
Miszka
Posty: 55
Rejestracja: 30 sty 2020, 10:31
model samochodu: CEED III HB 1.4 100KM "M"
Lokalizacja: Białystok

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: Miszka »

Asystent pasa ruchu powyżej 60km/h? Ciekawe...
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: bielaPL »

camelleon pisze: 18 cze 2021, 11:13 jakim cudem przy ruchu miejscki Ci to dziala - jesli dziala powyzej 60km/h! .. a w miescie masz ograniczenie 50! moze jezdzac bardziej rpzepisowo nie bedzie cie wkurzac.

a moze uzyj przycisku po lewej stronie kierownicy i to wylacz (lub w komptuerze w menu4.. asystenci ulatwienia.. znajdz wylacz).
niech pierwszy rzuci kamieniem.. co do ograniczeń na drogach miejskich/podmiejskich są czasem znaki które zwiększają dane ograniczenie np na 60, a ja pomykam wtedy 65 bo licznik przekłamuje.. no ale to nie temat o świętości kierowców

tak guzika po lewej stronie używam, ale nie z automatu tylko jak system działa nie tak jakbym chciał, tylko trochę staje sie to upierdliwe, wolałbym włączyć sobie tego asystenta jak wyjeżdżam na obwodnicę albo dłuższą trasę, na lokalnych jazdach po 15-20 minut efekt finalny jest taki że co jakiś czas się siłuję z kierownicą
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: bielaPL »

Takie info dostałem z ASO
Jeżeli chodzi o asystenta pasa ruchu to faktycznie jest on dość agresywny. Można spowolnić jego działanie w menu komputera pokładowego. Trzeba wejść w systemy bezpieczeństwa i wybrać opcje działania „ poniżej”.

ale nadal jestem głupi.. gdzie ta opcja?
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: zarathos »

Na kierownicy. Klepiesz w przycisk aż wejdziesz w ustawienia i tam jest opcja wspomaganie kierowcy czy jakoś tak.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: camelleon »

bielaPL pisze: 21 cze 2021, 08:19 Takie info dostałem z ASO
Jeżeli chodzi o asystenta pasa ruchu to faktycznie jest on dość agresywny. Można spowolnić jego działanie w menu komputera pokładowego. Trzeba wejść w systemy bezpieczeństwa i wybrać opcje działania „ poniżej”.

ale nadal jestem głupi.. gdzie ta opcja?
menu z kierownicy, pozycja ostatnia (4 zdaje się od wskazan paliwa itd).. i tam masz udogodnienia kierowcy, i to sie nazywa KIA LANE ASIST albo KLA w skrocie albo jakos tak.. i masz dzwiek ostrzezenie asystent.. wybierasz jak ma dzialac..

a przycisk na desce po lewej stronie kierownicy to cholerstwo deaktywuje poprostu.
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: camelleon »

Miszka pisze: 18 cze 2021, 11:14 Asystent pasa ruchu powyżej 60km/h? Ciekawe...
zaraz doczytam, ale tak malem w ktorejs instrukcji, ze zmienia kolor ikonka na zielony jak sie aktywuje i dzieje sie to powyzej 60km, tak ze w miescie nie jest "uperdliwe" jak nieraz zmieniasz pasy raz za razem itd.
Mess with the best
Die like the rest
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: bielaPL »

camelleon pisze: 21 cze 2021, 08:56
Miszka pisze: 18 cze 2021, 11:14 Asystent pasa ruchu powyżej 60km/h? Ciekawe...
zaraz doczytam, ale tak malem w ktorejs instrukcji, ze zmienia kolor ikonka na zielony jak sie aktywuje i dzieje sie to powyzej 60km, tak ze w miescie nie jest "uperdliwe" jak nieraz zmieniasz pasy raz za razem itd.
raczej tak jest, też mi tak świta
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: [C3] Asystent pasa ruchu

Post autor: bielaPL »

camelleon pisze: 21 cze 2021, 08:54
bielaPL pisze: 21 cze 2021, 08:19 Takie info dostałem z ASO
Jeżeli chodzi o asystenta pasa ruchu to faktycznie jest on dość agresywny. Można spowolnić jego działanie w menu komputera pokładowego. Trzeba wejść w systemy bezpieczeństwa i wybrać opcje działania „ poniżej”.

ale nadal jestem głupi.. gdzie ta opcja?
menu z kierownicy, pozycja ostatnia (4 zdaje się od wskazan paliwa itd).. i tam masz udogodnienia kierowcy, i to sie nazywa KIA LANE ASIST albo KLA w skrocie albo jakos tak.. i masz dzwiek ostrzezenie asystent.. wybierasz jak ma dzialac..

a przycisk na desce po lewej stronie kierownicy to cholerstwo deaktywuje poprostu.
dobra znalazłem ale po wyłączeniu zapłonu i tak wraca domyślnie w to samo... zapodałem temat do aso czy też jakiegoś modułu na to nie mają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”