zapala się lampka EPS / kierownica z wykrzyknikiem / 1-2 sekundowe miganie

forum użytkowników modelu Ceed
Arenia70
Posty: 30
Rejestracja: 14 cze 2021, 18:00
model samochodu: Kia Cee'd SW 1.6 CRDI, 81 kW, 2017

zapala się lampka EPS / kierownica z wykrzyknikiem / 1-2 sekundowe miganie

Post autor: Arenia70 »

Dzień dobry ! Miło być wśród tak szacownego grona!

Przechodzę do meritum...

Mam Kię Cee'd z 2017 roku, model JD, z silnikiem 1.6 CRDI 81 kW. O jakichś 14 miesięcy zapala mi się lampka EPS / kierownica z wykrzyknikiem /.

Jest to takie 1-2 sekundowe miganie, podczas postoju z włączonym silnikiem lub podczas jazdy - po pokonaniu zakrętu, wyprzedzeniu innego auta lub bez wyraźnych okoliczności w czasie spokojnej jazdy.
Auto było w serwisie - błędów brak. Sprawdzili całą wiązkę elektryczną, m.in. w kierownicy, wgrali nowe oprogramowanie i ... nadal to samo.

Nie czuję jakbym podczas migania lampki EPS tracił wspomaganie, ale to strasznie denerwuje... Poza tym bywa nieregularne / w serwisie trzymali auto tydzień, zrobili ze 200 km i raz im mignęła ta lampka , ale bez informacji o błędzie... podobno /.

Kolumny kierowniczej nie chcą wymienić, bo - jak twierdzą - bez zapisów błędów KMP im nie uzna tego w ramach gwarancji.

Doradźcie coś, proszę!
Co mam robić?
GrzegorzK71
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2021, 06:49
model samochodu: Kia Ceed II FL 1.6 CRDi SW 110KM 2017r.

Re: Problem z EPS

Post autor: GrzegorzK71 »

Witaj, mam dokładnie to samo w tym samym modelu :roll: Byłem na dwóch komputerach i zero błędów. Lampka błyska co jakiś czas, ale nic z autem się nie dzieje... Dzwoniłem do ASO i powiedzieli, że jeśli nie świeci się stale, to nic nie pomogą. Wymieniłem aku i uziemienia silnika, nic to nie dało, nadal czasem błyśnie. Podobno tylko diesle maja tą kontrolkę. Nie mam pojęcia, co z tym zrobić. Może ona sygnalizuje coś więcej, niż elektryczne wspomaganie kierownicy???
voyteekk
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2023, 10:28
model samochodu: Kia Ceed 1.6 CRDi

Re: zapala się lampka EPS / kierownica z wykrzyknikiem / 1-2 sekundowe miganie

Post autor: voyteekk »

mam dokładnie to samo... czy ktoś może znalazł rozwiązanie? model: Kia Ceed 1.6 CRDi z 2016 roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”