Lekkie rozczarowanie

forum użytkowników modelu Ceed
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: camelleon »

tomanek pisze: 15 lip 2021, 17:40 Takie to dziwne troche jest. U mnie wszystkie stacje wyświetla prawidłowo, ale też na Zetce wyświetla nazwe "IMAGINE" od poczatku :lol:
u mnie jak podlacze radio do telefony (wifi).. to on pobiera jakies tam obrazki nieraz dab+ cos tam.. i z zetką czesto mam tak ze pozniej dlugi czas wyswietla mi sie jakby tytul cyz autor ostatnio podpietej piosenki..

chyba nie widizalem jeszcez podpisu ZET ale moze za malo slucham tej stacji.. :D

(ogolnie po ostatniej aktualizacji radia skopali ulubione, nie ma numeracji sortuje jakos losowo niby alfabetycznie czy tez wg kolejnosci dodania.. nie wiem.. bedize trzeba sie przyzwyczaić).
Mess with the best
Die like the rest
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Volver »

Odnośnie wyciszenia tyłu. W salonie,w xceed zauważyłem tylne nadkola tradycyjne, ,dobre z włókniny. Ciekawe,czy pasują do zwykłego ceeda. A powinny dużo dawać
Awatar użytkownika
Domas21
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:55
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 GDI 2020

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Domas21 »

Witam ponownie
Teraz to już się mega w.....wiłem. Nagle AA przestał działać. Gniazdo USB chyba straciło moc, nie wiem ile amperów podaję gniazdo do AA ale najpierw pokazało na telefonie komunikat sprawdź kabel i połączenie. Łładowanie przy 94% pokazało, że do 100%zostały 2 godziny I 32 minuty. Na zwykłym gnieździe ładowania pokazywało 9 minut. AA nieaktywne sprawdziłem na 3 smartfonach i 2 kablach, które wcześniej działały. Oryginalne kable Samsunga, sprawdziłem na S20, S9, A32 wszystkie zaktualizowane. Mial ktoś taki przypadek? Nie chce oddawać do ASO na razie bo albo mnie zleją albo zatrzymają mi samochód na nie wiem, jak długo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Domas21
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:55
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 GDI 2020

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Domas21 »

Update, Samsung S20 FE się połączył pozostałe fony nadal nie. Zobaczymy czy po reinstalacji AA na innych się uda.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: KoLoLoLo »

Domas21 pisze: 23 lip 2021, 11:12 Zobaczymy czy po reinstalacji AA na innych się uda.
Tu zawsze najnowsze wersje AA:
https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Aedifico
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2021, 14:43
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 tgdi 7dct BL

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Aedifico »

Jak użytkownik od miesiąca Ceed SW 1.5 TGDI L-BL pozwole sobie na małe podsumowanko i porówanie do innych aut którymi jeżdzę na dz dzień tj. 115 km Skoda Scala i 240 km SUV zza oceanu.

1. Hałas. Na pewno CEED jest głośniejszy niż Scala, sprawa wrażenie czasami jakby opony były z plastiku ale to zależne też od asfaltu. Są asfalty ciche i głośne :) Na pewno cichsza jest niże Toyota Corolla w kombi bo tam głowa boli na autostradzie siedząc z tyłu. Do Suva nie porównuje bo jeździ na oponach AT i ma kształt szafy.
2.Materiały. Jak dla mnie lepsze niż Skoda. Podłokietnik miękki i większy. Materiały miłę w dotyku. Super kierownica z jedynym minusem to aluminium odbijającym światło. Jak dla mnie wrażenie materiałowe lepsze od Skody ale też Scala którą jeżdżę może nie jest w jakiejś ekstra wersji. Do amerykańskie SUV plastik fantastik nie porównuje :)
3. Silnik w połączeniu z automatem super. Reaguje dynamicznie, zmienia szybko biegi, jest stosunkowo oszczędny. Nie trzeba go taki piłować jak wolnossące V6. Jedyny minus to to beznamiętny dźwięk silnika ale to nie auto marzeń. Naprawdę 160 kucy daje radę. Minus do SUVa to buksowanie przy dynamicznym starcie. W AWD się nie zdarza.
4. Klimatyzacja nie gwiżdże. Nie wydaje żadnych dźwięków.
5. Plus za manualne gałeczeki. W skodzie obsługiwane pewnych funkcji ekranem męczące. SUV nie ma ekrany za to ma 1000 światełek i guziczków jak w samolocie.
6. Druciki podgrzewania przedniej szyby absolutnie nie przeszkadzją w niczym. Nie zwracają mojej uwagi.
7. Kokpit jak dla mnie jest neutralny, mnie nie razi, nie odbija światłą w jakiś nadzywczajny sposób.
8. Minus jak dla mnie mały za czerwone podświetlenie. Nie lubię. Niebiesko-zielone w SUVie rządzi.
9. Minus mały za brak gniazd USB z tyłu. Dość dziwna oszczędność.
10. Minus mały za oświetlenie wnętrza zwykłymi żarówkami. Auto 2021. Dziwne.
11. Minus za oświetlenie tabli zwykłą żarówką i świateł cofania. Są słabe.
12. Szkoda,że nie ma roletek w drzwiach tylnych, nawet w opcji.
13. Nagłośnienie seryjne. Ok. Bez rewelacji. Jeśli nie jesteś Prezesem audiofilem wystarczy. Tutaj SUV i Ford Audiophile System wygrywa mocą.
14. Reflektory ok, szkoda ,że ma opcji w matrycy jak w octavii ale są naprawdę wystarczające jak na tę klasę. Spotify odtwarza ładnie.
15. Ekran fajny jak na tę klasę auta. Czytelny, działa sprawnie.
16. Bagażnik ok choć deklarowane 625 wydaje się naciągane. Mam wrażenie,że jak jeździłem Mazdą 6 która na papierze miałą mniej to realnie było więcej miejsca. Brakuje mi otwieranej szyby bagażnika z SUVa aby czasem coś dopchać :)
17. Zawieszenie super. Trzyma się drogi mocno. Nie tłucze się na dziurach aż tak strasznie. Nie buja jak łajba jak Skoda i Suv.
18. Układ kierowniczy fajny mimo,że ciężej chodzi niż w Skodzie. Ostacznie w KIA pasuje mi lepiej.
19. Navi ok nie jest to może google ale pokazuje natężenie ruchu i w miarę sprawnie działa. Zobaczymy jak sprawdzi sie na trasie do Cro.
20. Fotele ok. NIe jechałęm dłużej niż 4 godziny, Zobaczymy co po 12 h :)
Na razie tylko. Ogólnie auto pozytywne. Nie mam argumentów wby żałować decyzji i wyboru.
gru
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:40

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: gru »

Aedifico pisze: 27 sie 2021, 18:43 Jak użytkownik od miesiąca Ceed SW 1.5 TGDI L-BL pozwole sobie na małe podsumowanko i porówanie do innych aut którymi jeżdzę na dz dzień tj. 115 km Skoda Scala i 240 km SUV zza oceanu...
Dzięki za opinię. Tak się składa, że ja również do niedawna jeździłem służbowo Skodą Scalą z tym, że wypakowaną pod korek (aż dziw, że da się to skonfigurować za 135 tyś zł, ale co firmowe to wiecie ;) ). Teraz przyszedł czas na własny samochód przez rozsądek padło właśnie na Ceeda SW BL 7DCT (katalogowo 113 tyś zł), do odbioru w następnym tygodniu. Trafiłem chyba na ostatni przedliftowy egzemplarz jaki wyprodukowali (szkoda, że nie zamówiłem miesiąc później...), więc spodziewam się, że będę miał podobne odczucia.

Skoda Skala jest taka nijaka, ale jest przy tym do bólu poprawna. Ogólnie działała świetnie, chociaż na co dzień strasznie przeszkadzały mi trzy rzeczy. Pierwszą był ogromny hałas pojawiający się po przekroczeniu 110-120 km/h, który wręcz uniemożliwiał jazdę powyżej 140km/h. Przy 160km/h było znacznie głośniej niż w 10 letnim passacie... W trasie na 300-400 km ból głowy gwarantowany.
Drugą bardzo irytującą kwestią była, uwaga... klimatyzacja, której nawiewu nie dało się ustawić inaczej niż klikając w 5 miejscach na ekranie. W zimę mając ustawienie na 20'C przez pierwsze 10 minut po uruchomieniu dmuchało lodowatym powietrzem (chyba ze sobie wyklikasz zmniejszenie nawiewu). Totalna porażka.
Trzecią był aktywny tempomat, który ogólnie działał świetnie, ale w korku przy zatrzymaniu do zera po 3 sekundach ruszał prosto w tyłek samochodu przed nami... Porażka! Czy to w ogóle spełnia jakieś normy?

W każdym razie miałem nadzieję, że w tych trzech (z pozory błahych - ale irytujących każdego dnia) rzeczach Kia będzie lepsza. Na jazdach próbnych wydawało się nawet lepiej, ale zobaczymy co będzie za trzy miesiące, jak już trochę pojeżdżę :P
sielik
Posty: 36
Rejestracja: 02 wrz 2021, 13:03
model samochodu: Kia CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: sielik »

Witam
Jestem użytkownikiem nowego Ceed'a SW od 3 tygodni. Samochód testowałem dokładnie przed zakupem w wersji z 2020 r. z silnikiem 1.4 turbo, więc wiedziałem na co się piszę. Miała być wersja SW z 1.5 tgdi z automatem w wersji M z pakietem Smart, niestety nie było takiej, trzeba było zamawiać, a nie mogłem czekać na służbówkę 3-4 miesiące, więc pakietu smart nie ma. Poprzednio jeździłem służbową Mazdą 3 sedan z 2015r., pod domem stoi też Skoda Rapid z 2016 r. 1.2 TSI. Przed zakupem testowałem: Skoda Scala, Peugeot 308 (stary), Citroen C4, Opel Astra, Renault Megane. W cenie wyposażenia do 100 tyś wygrała Kia, przed Skodą.
W porównaniu do Mazdy która użytkowałem 5 lat na plus na pewno:
- wyciszenie w Ceed to bajka w porównaniu do Mazdy, przy prędkości 100 km/h jest jak w Maździe przy 70 km/h, do Rapida w ogóle nie ma co porównywać.
- zawieszanie dość sztywne, ale lepiej wybiera nierówności.
- silnik z turbo bardziej elastyczny w Ceed, spalanie podobne, chociaż Ceed jeszcze nie dotarty.
- automat dwusprzęgłowy w ceed dużo lepszy niż zwykły automat w Mazdzie.
Na minus to właściwie drobnostki:
- do wkładania kluczyka do stacyjki jakoś się przyzwyczaję,
- Mazda ładniejsza
Niestety do jednego się nie przyzwyczaję - trzeba było cisnąć na pakiet Smart lub dołożyć do BL. Światła przednie na żółtą żarówę H7 to jakaś porażka po ksenonach w Mazdzie i kilku testówkach innych marek ze światłami Full Led.
Na bank musze coś z tym zrobić, zmiana żarówek na lepsze/Ledowe lub wymiana w desperacji całych reflektorów na ledowe jeśli się da - ale o tym w innym wątku.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: zarathos »

Jedź na SKP sprawdzić ustawienia świateł bo możliwe że fabryka coś skopała.

Ja wcześniej miałem wóz z ksenonami i owszem, żarówki gorzej wypełniają przestrzeń światłem, ale widoczność ogólnie jest podobna. Wbrew pozorom zasięgi mijania świateł we wszystkich samochodach są podobne bo przepisy regulują nachylenie wiązki żeby nie oślepiać.

Możesz spróbować jakieś lepsze żarówki, tylko bierz pod uwagę dwie rzeczy - żarniki się wypalają szybciej więc po pierwsze żarówka szybciej się przepali, a po drugie szybciej będzie tracić jasność. Wzmocnione żarówki najlepiej wymieniać co jesień, nawet jak świecą (normalne co 2 lata).

LEDów z homologacją nie dostaniesz, a jak zamontujesz niehomologowane to będziesz ciulem świecącym innym po oczach.

Jakby ci się udało wymienić lampy to pisz, zwłaszcza ile to kosztowało, ale wątpię żeby się dało.
QRST
Posty: 103
Rejestracja: 04 wrz 2021, 10:53
model samochodu: XCEED 1.5 T-GDI 7DCT +AEB

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: QRST »

ghost2255 pisze: 18 lip 2021, 12:31
Domas21 pisze: 17 lip 2021, 10:23 Honda Civic 1.8 benzyna i Ford Focus 1.8 Diesel. Oba jeździły nieporównanie lepiej. Lepiej wchodziły w zakręty, lepiej trzymały się drogi, w obu uklad kierowniczy pozwalał mi czuć kontrolę na pojazdem.
(...)
Trzeba jeździć powoli i statecznie, jak ktoś chce szybciej niech sobie kupi Porsche i przestanie marudzić. ))))))
Pozdrawiam wszystkich
Cena nie bierze się z powietrza. Na wspomnianą Hondę czy Forda w podobnych konfiguracjach trzeba dołożyć troszkę grosza do ceny Ceeda, więc kupując produkt tańszy gdzieś musi być oszczędność w produkcji.

Produkty koreańskie zawsze były "niezłe" w swoich klasach, ale chyba nigdy "najlepsze". To poprawne samochody z zadowalającym wyposażeniem, ale bez efektu "wow" i nie rzucają na kolana ani osiągami, ani wykonaniem. Za to przeważnie spełniają swoje zadania długo i bezawaryjnie. Ot, taki średniaczek za rozsądną kasę.

I nie można zapominać, że jednak mimo tych wad-głośność, słabe radio, jakieś niedoróbki rolety czy innych pierdółek to raczej nie występują problemy z np. rozrządem jak w VAG, PSA, czy pękającymi blokami w EcoBoost Forda.
W Słowacji jest tańsza siła robocza. Fabryka jest dość nowa, a produkcja jest wysoko zautomatyzowana. Focusa robią Niemcy, Civica robili Brytyjczycy (teraz chyba Japończycy) czyli praktycznie tam gdzie najdrożej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”