Lekkie rozczarowanie

forum użytkowników modelu Ceed
ghost2255
Posty: 32
Rejestracja: 03 lip 2021, 13:59
model samochodu: stonic

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: ghost2255 »

Domas21 pisze: 17 lip 2021, 10:23 Honda Civic 1.8 benzyna i Ford Focus 1.8 Diesel. Oba jeździły nieporównanie lepiej. Lepiej wchodziły w zakręty, lepiej trzymały się drogi, w obu uklad kierowniczy pozwalał mi czuć kontrolę na pojazdem.
(...)
Trzeba jeździć powoli i statecznie, jak ktoś chce szybciej niech sobie kupi Porsche i przestanie marudzić. ))))))
Pozdrawiam wszystkich
Cena nie bierze się z powietrza. Na wspomnianą Hondę czy Forda w podobnych konfiguracjach trzeba dołożyć troszkę grosza do ceny Ceeda, więc kupując produkt tańszy gdzieś musi być oszczędność w produkcji.

Produkty koreańskie zawsze były "niezłe" w swoich klasach, ale chyba nigdy "najlepsze". To poprawne samochody z zadowalającym wyposażeniem, ale bez efektu "wow" i nie rzucają na kolana ani osiągami, ani wykonaniem. Za to przeważnie spełniają swoje zadania długo i bezawaryjnie. Ot, taki średniaczek za rozsądną kasę.

I nie można zapominać, że jednak mimo tych wad-głośność, słabe radio, jakieś niedoróbki rolety czy innych pierdółek to raczej nie występują problemy z np. rozrządem jak w VAG, PSA, czy pękającymi blokami w EcoBoost Forda.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Sid »

Domas21 pisze: 18 lip 2021, 11:36
Sid pisze: 17 lip 2021, 14:55 Domas, po coś Ty to auto kupował :shock:?
Uwierzyłem, że KIA robi dobre i relatywnie tanie samochody. Jak dla mnie nie są wystarczająco dobre. )))
A nie robi? Ja tam nie marudzę. Wiedziałem, jakie Ceed ma zalety i wady i nic mnie w nim nie zaskakuje. Nawet mi kangurów nie robi. Kwestia wprawy.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: lethaljelly »

Honda civic nie jest ani droższa i ani jeden decybel cichsza. Testowałem i mogłem brać za 98k civica ale ceedzik za 102k przekonał mnie dużo lepszym wykonaniem niż ten budżetowy głośny civic. Wszystko zrozumiem, ale porównanie do civica za żadne skarby.

Civic vs Ceed:
- Ceed z AEB jedzie praktycznie sam, Civic nie trzyma pasa ruchu tylko robi pingpong
- Ceed jest wyraźnie cichszy
- Całe wnętrze civica to porażka, skrzypiący cieniutki podłokietnik, ekrany z kontrastem jak 10 letni sony xperia
- Civic ma CVT z którym silnik ma mniej momentu obrotowego żeby skrzynia wytrzymała :lol: oraz maksymalna prędkość to 200km/h tyle co moja fiesta 1.0 ecoboost 100hp
- Nawet w najlepszej wersji civica nie ma podgrzewania kierownicy

- Jedyny plus civica to chyba 0.5-0.8s lepszy czas do setki w porównaniu do konkurencji (ceed/golf/octavia/leon 1.5turbo)

Golf faktycznie mógłby być lepszy ale widzieliście cenę? u mnie to co najmniej 15-20k różnicy, za 20 tys zł to ja przeżyję parę wad, w szczególności że fora są zayebane opiniami jak im sie nowy infotainment zawiesza i nic nie da sie zrobić na tych idiotycznych ekranach

Faktycznie 1.5t-gdi jak testowałem z manualem to łatwo zadusić, ale już po dwóch ruszeniach zauważyłem że nie ma wspomagania ruszania i trzeba po prostu mocniej gazu dać przy odpuszczaniu sprzęgła

Btw zawieszenie Ceeda z wielowahaczem z tyłu jest chyba najbardziej komfortowe w klasie, żaden Golf/Leon/Civic/Octavia nie sunie tak przez dziury. Może corolla miała też dobre ale niestety w hatchbacku 2.0 ma homeopatyczny bagażnik
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Ryba »

Domas21 pisze: 17 lip 2021, 10:23 Na szybkich łukach na autostradzie cały czas musze delikatnie kontrować żeby utrzymać tor jazdy co na dłuższą metę jest męczące. W Fordzie i w Hondzie do 170 km/h w takich samych sytuacjach czułem się bezpieczniej. Najważniejszy argument żeby nie przekracza 150 to hamulce. W
Tydzień temu przejechałem 1200 km po autostradach i eskach, niestety hamowanie ze 170 na 120 kiedy ktoś z prawego pasa wjeżdża nagle na prawy powoduje drgania na kierownicy, bicie i szarpanie kół.
Mi to wygląda na skopaną fabrycznie geometrię oraz możliwe złe wyważenie kół, albo wadliwe opony. Wybierz się do warsztatu, wydaj 100zł niech ci zrobią zbieżność (przód + tył), zobaczysz że auto zacznie jeździć jak po sznurku. Jak objawy 'bicia' na kierownicy nie ustąpią to następnie wyważanie kół, ew. zamiana przód z tyłem i zobaczyć co się dzieje. Na szczęście żadna z opisanych przez Ciebie usterek nie jest związana stricte z konstrukcją samochodu, także głowa do góry :)
Awatar użytkownika
Domas21
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:55
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 GDI 2020

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Domas21 »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Z hamulcami trzeba się będzie wybrać do ASO, sprawdzić geometrię, opony itp. Dzięki za sugestie.
Ostatecznie zapewne wyciszę auto u jakichś specjalistów ale nie chciałbym się naciąć na cwaniakow więc trochę poobserwuję rynek. Z aktualizacją softu poczekam do pełnego przeglądu.
A na Golfa i tak nie zamierzałem dać 20 k więcej, martwi i cieszy jednocześnie kiepska jakość opisanych Hond ))))
Pozdrawiam wszystkich
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: zarathos »

@Domas21 - co, jak? Nie mam problemów z szybką jazdą w zakrętach (co przy ostrych łukach nie musi oznaczać wcale dużych prędkości). Ceed jedzie jak po szynach i jak się dobrze ustawi fotel i porządnie przypnie (a nie rozwali jak żul na trawniku) to wprost idealnie czuć pod tyłkiem sytuację i kiedy trzeba odrobinę odpuścić bo się trakcja poddaje. Korekcje na szybkich zakrętach - możliwe, że masz coś z zawieszeniem. Ja generalnie jeżdżę z "dokręcaniem" (drobne, krótkie korekty, żeby jak najmniej skręcać koła - nawyki z torowej jazdy) więc ciężko mi powiedzieć czy da się zrobić łuk na autostradzie bez korekt.

Ceed ma wady, ale prowadzenie na pewno do nich nie należy.
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: lethaljelly »

Według auto-świat KIA na drugim miejscu bezawaryjności: auto-świat
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: tomanek »

Zarathos mam dokładnie takie same odczucia z prowadzenia tego auta. Dla mnie największą wadą tego auta jest hałas z tylnych nadkoli. Reszta to pierdółki... ;)
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Sid »

Mnie dziwią Ci, co kupili auto i teraz marudzą. Nasuwa się tylko jedno powiedzenie, że "nie kupuje się kota w worku".
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 20 paź 2019, 00:04
model samochodu: proceed

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Ryba »

Zbieżność to poza ASO polecam, chyba że lubisz tracić czas i nerwy (kasy nie liczę, bo mi asy z ASO 'pomagały' w ramach gwarancji).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”