Lekkie rozczarowanie

forum użytkowników modelu Ceed
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Volver »

Acha, system BIL gra doskonale na plikach typu FLAC, czy dobre mp3 i Spotify po kablu. Radio średnio z DAB, gdzie gubi sygnał i tak sobie z FM. Moje porównanie z Canton w Skodzie Superb jest na korzyść Kia. Harman Kardon w Stingerze MY 21 gra gorzej. Także Bang&Olufsen w A5 nie gra lepiej. Więc jest tu dobrze. Choć audiofil będzie pewnie głodny..
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: lukasmasdes »

Nie zgodzę, się z tym, że JBL gra lepiej od HK ze Stingera. Mam bardzo dobre porównanie na codzień obu zestawów i akurat HK gra dużo lepiej. To nie jest zresztą tylko moja opinia, ale również mojej żony i paru znajomych, którzy uważają, że JBL nie gra tak czysto i przestrzennie. Poza tym stinger jest lepiej wygłuszony. Od razu dodam, że muzyka była puszczana przez kabelek z telefonów tej samej firmy i z tego samego źródła
Ostatnio zmieniony 15 cze 2021, 11:41 przez lukasmasdes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: bielaPL »

Volver pisze: 14 cze 2021, 21:03 Polecam wygłuszyć auto, ja tak zrobiłem i jest bardzo OK.
co dokładnie wyciszałeś?
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Volver »

Stingera testowalem u dealera, fajne auto. Oczywiście, model 2021 jest dobrze wygłuszony. Możliwe, że nie ustawiono wszystkich polepszaczy dźwięku, co powszechne. Ale wobec innych kompaktów w tym budżecie, JBL jest fajny. Wygluszyłem bagażnik, tylne nadkola od środka i podłogę pod kanapą. Jest dużo lepiej, choć nadal opony słychać. Opisałem to na forum. Auto jest fajne, choć nie jest bez wad. Obecnie 90% przebiegu robię po mieście i nie przeszkadzają mi one. Gdybym ponownie miał czeste przebiegi po trasie, kupiłbym Stingera, spodobal mi się. No i to ostatni Mohikanin - guziki i duży silnik.
Awatar użytkownika
Domas21
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:55
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 GDI 2020

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Domas21 »

Witam ponownie
Zaczynam się przyzwyczajać do Kijanki choć nadal nie mogę znieść faktu,że Fiat 500 L żony jest cichszy przy niskich predkosciach ( szybciej niż 130 i tak nie pojedzie) i ma lepiej grające radio.
Planuje wyciszenie i chyba wymianę głośników, mam nadzieję że to coś da bo jeśli wzmacniacz sam w sobie jest do d.... to i tak nic nie da.
Czy ktoś wymieniał głośniki i mógłby się podzielić doświadczeniem?
Nie będę dalej narzekał bo to już nie ma sensu, choć na koniec dodam, że dynamika z dołu obrotów jest trochę ryzykowną zabawą, dziś znowu chcąc szybko zjechać że skrzyżowania auto długo się decydowało żeby ruszyć))))
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: bielaPL »

Volver pisze: 15 cze 2021, 20:02 Wygluszyłem bagażnik, tylne nadkola od środka i podłogę pod kanapą. Jest dużo lepiej, choć nadal opony słychać. Opisałem to na forum.
znalazłem viewtopic.php?f=117&t=3509&p=43020#p43020
szkoda, że fotek nie ma :) ale i tak dzięki
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: camelleon »

lukasmasdes pisze: 15 cze 2021, 00:57 Nie zgodzę, się z tym, że JBL gra lepiej od HK ze Stingera. Mam bardzo dobre porównanie na codzień obu zestawów i akurat HK gra dużo lepiej. To nie jest zresztą tylko moja opinia, ale również mojej żony i paru znajomych, którzy uważają, że JBL nie gra tak czysto i przestrzennie. Poza tym stinger jest lepiej wygłuszony. Od razu dodam, że muzyka była puszczana przez kabelek z telefonów tej samej firmy i z tego samego źródła
muzyka z kabelka.. z tej samej firmy... ten sam telefon czy rozne? bo rozne roznei grają chocby przez ustawienia eq. a kabelek rpzenosi to tak jak na sluchawki.

mam jbla i mp3 takiej powiedzmy sredniej jakosci oraz pliki mp3 w jakosci wysokiej.. i faktycznie te srednie grają plasko - ale na aplikach nazwijmy to oryginalnych nie ripowanych gdzeis z jutubów - jakosc dzwieku jest swietna. nie trzeba grac glosno by bylo czuc srodek, by bas zatrzeszczał w paru miejscach. Duzo zalezy od jakosci odtwarzanego matrialu.

zaluje ze wycieli z samochodów CD.. :)
Mess with the best
Die like the rest
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Volver »

bielaPL pisze: 18 cze 2021, 10:03
Volver pisze: 15 cze 2021, 20:02 Wygluszyłem bagażnik, tylne nadkola od środka i podłogę pod kanapą. Jest dużo lepiej, choć nadal opony słychać. Opisałem to na forum.
znalazłem viewtopic.php?f=117&t=3509&p=43020#p43020
szkoda, że fotek nie ma :) ale i tak dzięki
Jak coś, to PW i się zdzwonimy. Chętnie pomogę.
Volver
Posty: 136
Rejestracja: 15 lut 2020, 19:23
model samochodu: Kia Ceed III BL 1 4 T-GDi, DCT, JBL, winter pack, killer seats.

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Volver »

Kopiuj CD w bezstratnym formacie FLAC, będzie jak z płyty, Kia czyta ten format. Każda zajmuje ok. 250-400 MB - zależy od jakości realizacji nagrania chyba. Mam na penie sporo takich ulubionych CD i już nie żałuję, bo jakość jest świetna, a nie noszę ze sobą etui z 30 płytami jak do innych aut. Każdy Windows powinien sobie z tym poradzić, o ile masz stację DVD w kompie, co staje się zanikającym peryferium.
pekaes
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: pekaes »

To teraz tak lekko humorystycznie:

Kto zgadnie jaka to stacja radiowa??? Wczoraj po dwóch dniach wsiadłem do auta. Oryginalnie na liście ulubionych była tu Eska Rock. Radio PIN??? Chyba już jakiś czas nie nadaje...
2021-07-15 08_05_07-Clipboard.jpg
2021-07-15 08_05_07-Clipboard.jpg (78.83 KiB) Przejrzano 824 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”