Lekkie rozczarowanie

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
Domas21
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:55
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 GDI 2020

Lekkie rozczarowanie

Post autor: Domas21 »

Witam
od 3 m-cy jeżdżę kombiakiem 1.4 GDI w wersji M. Na liczniku już prawie 5 k i chciałbym się podzielić wrażeniami. Część moich opinii zapewne będzie powtórzeniem wyrażonych już na forum.
Niestety jestem lekko rozczarowany. :( Przesiadłem się z Hondy Civic 1.8 Tourer z 2014, niestety musiałem się z nią pożegnać po kolizji. Szukałem auta z taką samą lub podobną mocą, kombi i z podobnym wyposażeniem.
Jako, że aktualne cenniki Hondy zwariowały, zresztą inne nowe kompakty o podobnych cechach też nie są tanie ( a nie chciałem szukać "niebitego, tylko do kościoła") zwabiony ceną, wyposażeniem, rabatem, wielkością bagażnika itp. zakupiłem w marcu 21 Ceeda SW 1.4 GDI 140 KM w manualu. Uznałem, że nie dopłacę do wersji L chociaż teraz żałuję.
Dlaczego jestem nie do końca zadowolony i dlaczego żałuję?
Po pierwsze - hałas !!!!, w kombi tym bardziej słychać, że z tyłu mam wielkie pudło rezonansowe, w którym huczy jak diabli. Czytałem już na forum, że nie tylko ja mam takie odczucia ale hałas jest naprawdę dojmujący. Przy 170 km/h ( obiecuję, że już więcej nie będę tak szybko jeździł :D ) łeb urywa, wczoraj przejechałem 650 km trochę autostradami i eSkami, po 6 h jazdy miałem szum w uszach a 170 jechałem jakieś 20 minut ( szybciej się nie odważyłem)
Po drugie - skoro coś hałasuje to można podkręcić muzę, no można ale jak dla mnie nagłośnienie jest słabym elementem tej wersji. Nie ma basu, nie ma sopranów, nie czuję przestrzenności dźwięku, na maksymalnej głośności nie czuję ciśnienia akustycznego. Ktoś powie, ze nie powinienem wiele oczekiwać od auta kompaktowego w drugiej wersji od dołu. Pewnie tak ale do tej pory jeżdżąc między innymi Astrą, Golfem, Focusem, Civickiem, Hyundaiem I30, Peugeotem 307 z różnych lat i w różnych wersjach W KAŻDYM z tych aut nagłośnienie było o niebo lepsze. Nawet w Corsie sprzed 15 lat grało lepiej. Nie wiem czy u innych też występuje ten problem ale n.p. słuchając Spotify przez AA przy maksymalnym natężeniu dźwięku jest... cicho. Pewnie się czepiam.
Po trzecie - materiały. Podłokietnik środkowy jest z jakiegoś fatalnego plastiku, teraz kiedy jeżdżę w krótkim rękawku po prostu się przyklejam do tego tworzywa. Jest okropne w dotyku, musze kłaść jakiś materiał, żeby tego nie dotykać. Niestety po drugiej stronie też nie lepiej. Obicie podłokietnika w drzwiach kierowcy jest chyba zrobione z rzepów. Ostre, nieprzyjemne, aż się nie chce kłaść łokcia. Srebrny plastik pod ekranem skrzypi i ugina się przy dotknięciu.
Po czwarte - silnik, po 4,5 k zaczął schodzić poniżej 1 k obrotów na biegu jałowym i stojąc w korku z klimą na A1 musiałem przegazować, żeby się ustabilizowało. Turbo raz zaskakuje przy 2,5 k raz przy 3, 5 k obrotach. Jako zaletę mogę uznać wyższy moment na niskich obrotach i przy wyprzedzaniu ale bardzo przyzwyczaiłem się do wysokoobrotowego 1.8 w Hondzie i fakt że nie mogę kręcić do 7 k też mnie wk.. ale pewnie też się czepiam. Dźwięk silnika też mocno słychać, szczególnie przy małych prędkościach ( przy wyższych i tak nic nie słychać poza wyciem z tyłu) brzmi trochę jak maszyna do szycia ale pewnie wszystkie uturbione niskie litraże tak mają, przynajmniej w benzynie, w TD którymi jeździłem był inny terkot
po piąte - klima świśczy czy tam gwiżdże, czy tam nie wiem jak to inaczej nazwać. Nie ustawiam nigdy więcej niż 5-6 stopni różnicy w upałach, raczej na stałe włączone 22 a stale słyszę gwizd, który też mnie irytuje.
Po szóste - ok, kończe na razie na tym.

Chyba źle rozpocząłem przygodę z Kią i myślę, że trzeba było dopłacić te kilka tysiaków do wyższej wersji, problemy byłyby pewnie te same ale z Ledami i podgrzewanymi fotelami na felgach 17 -tkach :) :D

Pozdrawiam
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Sid »

Hm...
Odpowiem wg moich wrażeń.
Pierwsze zgadzam się. Wyciszenie nie jest szczególnie dobre.
Drugie jest prosty korektor i można się pobawić ustawieniami. Jak ktoś nie jest audiofilem (ja jestem muzykiem amatorem) to znajdzie coś dla siebie.
Trzecie nie wiem, jakie materiały są u Ciebie? Bo u mnie nie mogę powiedzieć, że coś skrzypi, ugina się itp., itd. Porównując Ceeda do innych podobnych aut, to w Ceedzie nie jest tak źle.
Cztery nie wypowiem się, chociaż ja jestem zadowolony z silnika i jego brzmienia.
Pięć u mnie nie występuje taki problem. Klima na auto sumi. :evil:
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: bielaPL »

1 - Hałas - trzeba zrobić wygłuszenie tyłu jak komuś przeszkadza, rzucił mi się ten minus przy wyborze auta ale ja mało jeżdżę w trasy, a poza tym mam 1.0 ;) także na razie to olałem
2 - Muza - też się zgadzam, brakuje mięsa, w bravo jakoś było lepiej
3 - jakoś nie zauważyłem jeszcze
4 - nie wiem, ale pomyśl że niektórzy mają 3 cylindry hehe, ale na razie nie ma tragedii
5 - nie włączam zazwyczaj auto w klimatronikach ;) lubie sobie ustawić dosyć cicho wiatraki
6 - się ciesz że nie dopłaciłeś, pojeździsz jeszcze trochę i jak cię będzie wkurzać to opchniesz i kupisz co innego, stracisz mniej niż na wersji L
pekaes
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: pekaes »

W moim przypadku nazwałbym to "suma małych irytacji". 1.5 T-GDI SW, manual, wersja, M jak mućka.
1. Przy ruszaniu auto lekko jakby poszarpuje - cały czas się zastanawiam czy jest to klasyczny PEBSAC - bo mam w zwyczaju ledwie 'muskać' pedał gazu, czy też może jednak coś jest na rzeczy. A może ten typ tak ma. Przesiadłem się z 1.0 TSI i tam tak nie było... Albo już zapomniałem :lol:
2. Cały 'system inforozrywki' to żart. Stacje w ulubionych same się zamieniają - Eska Rock staje się Radiem Zet, albo Eską... Serio. Wyłączyłem wszystkie możliwe opcje - nie pomaga. W ogóle jest gorszy zasięg radia niż w VW. Serwis nie widzi problemu. Absolutny kretynizm - większość opcji dotyczących ustawień auta jest dostępna tylko z małego komputerka pokładowego, gdzie trudno się połapać co jest co, bo trzeba czekać aż się łaskawie przewinie. Cały ten 8 calowy tablet przydaje się tylko do Android Auto i do niczego innego. Pocieszam się tym, że nowe auta z grupy VW mają podobno jeszcze gorzej...
3. Domykanie okien z pilota - brak. Nie sądziłem w ogóle, że to możliwe...
4. Centralny zamek - kto projektował zasadę jego działania ??? Dlaczego nie da się tak ustawić jego działania aby przy otwarciu jednych drzwi odryglowały się pozostałe???
4. Podłokietnik - fakt wykonany z fatalnego materiału, mi to akurat najmniej przeszkadza, bardziej brak regulacji...
5. Bagażnik. Nie wiem jak policzyli objętość ale przewoziłem 3 pudła o pojemności 270 litrów razem i musiałem zwinąć roletę... Mogli wywalić te rezonansowe, bezużyteczne pudła z pod podłogi i zainwestować w wyciszenie. Wyszło by taniej i wszyscy byliby zadowoleni.
6. Plastiki. Przesiadłem się z auta klasy B. Tam były lepszej jakości. Tyle w temacie.
7. Czujnik zmierzchu. Działa dziwacznie. W VW działał bez zarzutu.
8. Tak humorystycznie - kierunki w błotnikach - serio opłaca się produkować 2 wersje błotnika i 2 wersje lusterek???
9. Kia Forward Collision Avoidance Assist (FCA) To w ogóle działa???? Nie mam takiej opcji w komputerze pokładowym, coś tam jest, ale inaczej opisane niż w intrucji :lol: Front Assist pokazywał, np. że odległość od poprzedzającego auta jest zbyt mała, czasem robił małą awanturę - tu nie dzieje się nic. Nie kumam zasady działania tego wynalazku. A może w ogóle go nie ma???
10. No i hałas... Ale tu wiedziałem na co się piszę, więc nie będę bardzo narzekał.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Sid »

A ja wtrące jeszcze swoje trzy grosze :D. Nie rozumiem tego Waszego narzekania. To po co kupowaliście swoje auta? Nie sprawdziliście ich przed zakupem, nie porównaliście z konkurencją? Ja odbyłem kilka jazd testowych, nie tylko Ceedem. A podczas jazd sprawdziłem wszystko, co mnie interesowało (m. in. jakość materiałów, jakość audia, właściwości silnika). I miałem doskonałe porównanie, co jest w Ceedzie, aco u konkurencji. I świadomie wybrałem Ceeda (z jego zaletami i wadami,) by się nim cieszyć, a nie narzekać na auto. Czyli podsumowując, "nie widziały gały, co brały"?
Emocje nad Wami górowały? U mnie owszem, przy odbiorze auta były, nie pamiętałem paru rzeczy, o których mówił pracownik salonu. Ale emocji nie było przy wyborze auta.
A co do niektórych asystentów... wkurzają mnie i zaskakują :D.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
pekaes
Posty: 40
Rejestracja: 07 maja 2021, 08:47
model samochodu: C3 SW

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: pekaes »

Widziały. I co z tego? Skąd niby miałem wiedzieć, że ulubione stacje będą się zamieniać miejscami? Albo, że centralny jest kretyńsko skonfigurowany? Nie wpadłbym też na to, że domykanie okien w aucie za blisko 100k jest niedostępne - Golf z 1996 roku to miał. Działanie systemów też ciężko jednoznacznie ocenić na jazdach próbnych. Auto ma wiele zalet, ale tak jak napisałem - jest wiele, małych, irytujących na co dzień drobiazgów - przez producenta do poprawienia praktycznie bezkosztowo. I tyle.
Sid
Posty: 367
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Sid »

Ja bym działanie radia zgłosił w serwisie. Nie znam tego problemu, ale jak u innych on występuje, to nic tylko zgłaszać.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
Micha
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2020, 19:45
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT '21

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Micha »

Ja dodam od siebie jeszcze wycieraczkę kierowcy, którą nie dochodzi do krawędzi szyby. W lato do przeżycia ale zimą przez zbierane opady śniegu słupek A podwaja swoją grubośc! Nie kumam czemu w poprzednich gen Ceeda wycieraczka mogła "dpjezdxac na 2cm od krawędzi szyby" a tutaj zatrzymuje się z 7 cm od słupka.
Awatar użytkownika
Domas21
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2021, 11:55
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 GDI 2020

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: Domas21 »

Hej, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Przed momentem napisałem baaaardzo długiego posta ale mnie wylogowało i nie chce mi się pisać jeszcze raz. :D
Mimo wielu wyrażonych obaw mam po prostu nadzieję, że forumowicze pozwolą mi rozwiązać problemy, które da się rozwiązać. :D
Jedna kwestia mnie jednak nurtuje, czy nie obawiacie się system auto stop rozwali po jakimś czasie turbinę? Wiem oczywiscie, że można go wyłączyć ale człowiek czasem zapomina a zjeżdżając z autostrady można oczywiście zwolnić i zmniejszyć obroty przed bramkami albo MOP-em ale to samochód powinien być dla ludzi a nie odwrotnie.
Pozdrawiam wszystkich
wroceed
Posty: 71
Rejestracja: 09 cze 2020, 11:54
model samochodu: KIA CEED III SW 1.4 T-GDI BL2+AEB

Re: Lekkie rozczarowanie

Post autor: wroceed »

ja z kolei nie odczuwam rozczarowania tym autem...oczywiście są kwestie, które można by poprawić - przede wszystkim wygłuszenie, do tego jednak zdążyłem przyzwyczaić, na silnik, jakość materiałów nie narzekam...wydaje mi się, też że wszystko zależy od podejścia, ja mam świadomość, że jest to tylko kompakt i to nie klasy premium, więc, biorąc pod uwagę i tak niewygórowaną cenę, nie wszystko będzie na najwyższym poziomie. Mogę powiedzieć, że przez całe prawie dwa lata użytkowania nadal moje auto zaj...cie mi się podoba na zewnątrz jak i w środku, audiofilem nie jestem więc audio mi na pewno wystarcza (wersja L+BL2), nawigacja mimo, że fabryczna kilka razy naprawdę się popisała - na moje potrzeby w zupełności wystarcza, dla mnie jest to auto w stosunku cena/jakość/niezawodność najlepsze na rynku a rozważałem wiele marek...(poza tym to mój 3 Ceed :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”