Odbijający się kokpit w szybie przedniej

forum użytkowników modelu Ceed
waski
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2021, 08:04
model samochodu: Kia Ceed III

Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: waski »

Czy macie jakieś patenty, środki, itp, które pozwolą na zmniejszenie odblaki deski rozdzielczej (kokpitu) w szybie przedniej? W Ceedzie III jest to koszmar. W słoneczne dni potwornie to przeszkadza podczas jazdy.
randri
Posty: 149
Rejestracja: 29 paź 2020, 15:21
model samochodu: Proceed GT'20; Xceed'22 1.5 t-gdi DCT; Xceed"23 1.6 204 KM GT line,
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: randri »

K2 Polo Protectant - np. lub cos podobnego - u mnie zmniejszył odblaski - choć deska nadal jest widoczna - więc można powiedzieć, że się sprawdza.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: zarathos »

Dowolny matowy środek do kokpitu. Taki pro np. GTechniq C26 żeby się w miarę długo utrzymywał i był na serio matowy. Ale to i tak tylko zmniejszy odbicia. Niestety kąt nachylenia szyby i materiał kokpitu są jakie są.
waski
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2021, 08:04
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: waski »

Dzięki za podpowiedzi.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: marcinek82 »

Okulary przeciw-sloneczne dla kierowcow z filtrem polaryzacyjnym, niemal calkowicie usuwaja odbicia w szybie a do tego poprawiaja widocznosc - szczegolnie w sloncu po deszczu.
waski
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2021, 08:04
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: waski »

randri pisze: 31 maja 2021, 12:33 K2 Polo Protectant - np. lub cos podobnego - u mnie zmniejszył odblaski - choć deska nadal jest widoczna - więc można powiedzieć, że się sprawdza.
Nie sprawdza się zupełnie. Ten środek to jakaś porażka.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: bielaPL »

marcinek82 pisze: 01 cze 2021, 22:31 Okulary przeciw-sloneczne dla kierowcow z filtrem polaryzacyjnym, niemal calkowicie usuwaja odbicia w szybie a do tego poprawiaja widocznosc - szczegolnie w sloncu po deszczu.
o to bym polecił... używam i cały czas się zastanawiałem gdzie te odbicia, musiałem się na nich skupić żeby je ujrzeć :mrgreen:
waski
Posty: 35
Rejestracja: 21 maja 2021, 08:04
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: waski »

Problem rozwiązany. Kupiłem okulary korekcyjne z polaryzacją (lekka wada wzroku) i teraz jest rewelacja. Nie ma żadnych odblasków i odbić. W końcu jest przyjemność z jazdy w słoneczne dni.
rafcze1
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2022, 21:52
model samochodu: Kia Ceed SW 2020

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: rafcze1 »

Stary temat, ale może komuś się przyda: U naszych Chińskich przyjaciół są do kupienia maty na kokpit do Ceeda. Matowe, zamszowe całkiem przyjemny materiał. Nie odbija światła! Tylko trzeba się pofatygować do tapicera i zrobić sobie samemu wycięcie na poduszkę pasażera... Widocznie tam "looks" jest wyżej niż "safety" ;) . Tutaj fotki (jeszcze przed cięciem pod poduszkę).
Załączniki
20230731_082551.jpg
20230731_082548.jpg
Marek3003
Posty: 597
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Odbijający się kokpit w szybie przedniej

Post autor: Marek3003 »

Doskonałe.😀 Dobrze, że nie zobaczył tego kolega aktywny na czesci dotyczącej Proceeda bo był by już zamieszczony wykład o nieomylnych inżynierach Kia. Skoro się słońce odbija to tak ma być itd i to nie koncert życzeń…
Ale swoją drogą … mata antyodblaskowa… Czego to ludzie nie wymyślą,
A tak jeszcze zapytam się o te zdjęcia zamieszczone …. pół zbiornika i zasięg 260 km czyli po zatankowaniu do pełna masz 520-540 ? Bo mój Gt tez tak pokazuje od 460 do 520 na pełnym. A tu wszystkim palą Ceedy 5-6 litrów 😀 a mój 9-11 😂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”