stuki styłu samochodu

forum użytkowników modelu Ceed
bombelo
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2021, 15:43
model samochodu: KIA CEED 3, 1,4L MPI
Lokalizacja: OLSZTYN

stuki styłu samochodu

Post autor: bombelo »

przy kupionym 3 letnim samochodzie Kia CEED 3 hetchbek z silnikiem 1,4 cos mi stuka z tyłu i nie wiem co jadąc po nierównosciach byłem w serwisie to sami nie wiedzą CO MI STUKA tak jakby plastik ale co ?
BOMBELO
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: Pyjter »

Może klapa bagażnika?
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: Pazdzioch »

Może teściowa w bagażniku ;)
w00jt3k.88
Posty: 34
Rejestracja: 22 sty 2020, 10:56
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 t-gdi

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: w00jt3k.88 »

Miałem również stuki, dla sprawdzenia nakleiłem na te czarne odbojniki/dystanse na klapie bagażnika taśmę klejącą, troszkę grubszą i jak ręką odjął. Potem przy wymianie opon powiedziałem o tym i w aso podregulowali je i nic już nie stuka.
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: Kobil »

Mogą stukać też oparcia kanapy o zatrzaski. Podklej tam coś na te pręty to sprawdzisz. Częsty przypadek zaraz po klapie.
waspenterprise
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2020, 00:26

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: waspenterprise »

czesc,

moze delikatnie nie w temacie o stukach z tylu, ale zostawiam dla potomnych, bo zajelo mi to troche czasu zanim ustalilem zrodlo halasow.

opis sytuacji: bylem mocno przekonany, ze dzwiek dobiega z tylnego lewego nadkola - tak bylo to slychac siedzac na fotelu kierowcy - cos jakby scieraly sie ze soba plastiki, cos sie gdzies poluzowalo, plastik uderzal o plastik podczas przejezdzania po nierownosciach. Objawialo sie to TYLKO na poprzecznych nierownosciach drogi przy predkosci w zakresie 10-30 km/h. Czasami zdarzylo sie nawet przy 50km/h lub 70km/h ale bardzo sporadycznie. Niezliczona ilosc kombinacji / podkladnia filcu / oklejania tasma roznych miejsc z tylu samochodu, wyciagania zawartosci bagaznika do zera, ASO zdemontowalo nawet nadkole i troche usztywnili / okleili nadkole. NIC Z TEGO.

Okazalo sie, ze dzwiek pochodzil z poduszki / lapy / mocowania skrzyni biegow do silnika z przodu samochodu z lewej strony, ktora pracuje w takich plaszczyznach jak wystepuja w przypadku nierownosci poprzecznych. Poduszka wpadala po prostu przy niskich predkosciach w jakies dziwne wibracje, ktore powodowaly falszywy dzwiek uderzania plastiku + niezly rezonans.

rozwiazanie: robota dla ASO - okolo 40 min - dokrecenie mocnowania lapy + podlozenie gumowych podkladek pod poduszke aby amortyzowaly te niskie wibracje silnika / skrzyni.

wybaczcie jesli opisuje sprawe nie do konca poprawnie nie-technicznym jezykiem, ale chodzi o wskazowke gdyby komus to tez dolegalo w przyszlosci ;)

samochod: KIA CEED HB L+BL 2020.

Pozdro i szerokosci!
bombelo
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2021, 15:43
model samochodu: KIA CEED 3, 1,4L MPI
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: bombelo »

sam juz nie wiem, cztery rzay bylem w autoryzowanym serwisie i nie wiedza gdzie co stuka ja jeszcze pomyslałem , moze mechaniizm od pasów zamocowanie jego sie poluzowało. Chcialem zostawic im samochod na dluzej by znalezli przyczyne stuku i ją usuneli. To powiedeziano mi ze mam z tym jezdzic i czekac az bedzie głosniej i mocniej by moznana bylo zlokalizowac te stuki skąd wychodza
BOMBELO
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 151
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: Sajmonista »

stuki styłu... a co to jest stył...?
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: Pangenitor »

Sajmonista pisze: 19 paź 2022, 01:17 stuki styłu... a co to jest stył...?
Nie wnosząc nic do tematu czasami lepiej zamilczeć.

A sprawdziłeś co masz w bagażniku? Bo być może tam się coś tłucze. Proponuję również zajrzeć po podłogę , gdzie jest koło zapasowe, może tam coś wpadło. Może też być tylna półka, możesz ją na czas testów wyciągnąć.
Znajomemu cały czas coś tez stukało z tyłu, był chyba u 5 mechaników , nie potrafili tego namierzyć, problem się rozwiązał gdy przyszło do wymiany koła. Okazało się że we wnęce na koło zapasowe latała sobie szklana kulka, które dziecko zgubiło na wakacjach. Jakoś tam wpadła i robiła swoje...
bombelo
Posty: 11
Rejestracja: 26 maja 2021, 15:43
model samochodu: KIA CEED 3, 1,4L MPI
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: stuki styłu samochodu

Post autor: bombelo »

Kobil pisze: 28 maja 2021, 09:06 Mogą stukać też oparcia kanapy o zatrzaski. Podklej tam coś na te pręty to sprawdzisz. Częsty przypadek zaraz po klapie.
A w samochodzie na gwarancji to naprawia sie tak tego typu usterke , ze otula sie tasmą prety ? tak własnie naprawiono mi auto na gwarancji w serwisie autoryzowanym. Przeciez jezeli wczesniej nic nie stukało a teraz stuka i awiadomo co tzn. ,że cos sie wyrobiło czy zużyło to nie powinno sie wymienic tej czesci tylko naprawia sie jak stare auto Tasmą bo tak najtaniej i najlżej. Złozylem reklamacje to odpisano mi że nie bedą ingerowac w auto, że takie sytuacjie rozwiązuja w taki sposob. CZY TAK SIE NAPRAWIA AUTO NA GWEARANCJI TASMĄ. ODŻUCONO REKLAMACJE
BOMBELO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”