Bagażnik rowerowy - na klapę

forum użytkowników modelu Ceed
kot_feliks
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2021, 10:41
model samochodu: kia ceed

Bagażnik rowerowy - na klapę

Post autor: kot_feliks »

Czy ktoś kupował może do nowego ceeda bagażnik rowerowy na klapę? :) Model z 2020 r., hatchback.

We wszystkich bagażnikach, które udało nam się znaleźć, przy modelu ceed jest adnotacja, żę są odpowiednie jedynie dla roczników 07 - 02/12... :mrgreen: Mieliście może doświadczenie z tego typu bagażnikiem? Jesteście coś w stanie polecić? Jak to się w ogóle sprawdza?

Założenie jest takie, aby od czasu do czasu móc zapakować _dwa_ rowery i pojechać gdzieś dalej. Specjalnie piszę "od czasu do czasu", gdyż chodzi raczej o okazjonalne przejazdy, a nie podróżowanie tak co tydzień. Jazda z własnym rowerami gdzieś dalej myślę max. 2-3 x w roku.
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Bagażnik rowerowy - na klapę

Post autor: Tojaartek »

Mam taki bagażnik na tylna klapę kupiony kilka lat temu do innego auta. Na samochodzie był tylko raz. Zalety to cena i kompaktowe wymiary. Wady. Rowery zasłaniają tylne światła i może być problem podczas kontroli. Nie każdy rower można zamontować. Do damki trzeba dokupić specjalny adapter. Rowery o niestandardowym układzie ramy mogą nie dać się zamontować w ogóle Możliwość uszkodzenia/porysowania tylnej szyby i klapy. Nie dostaniesz się do bagażnika jak są zamontowane rowery.
Ja zrobiłem z rowerami trasę 300 km w deszczu. Rowery i auto bez większych uszkodzeń rowery trochę się porysowały o siebie. A wszędzie gdzie się dało podkładałem filce , owijalem izolacją , spinałam trytytkami i gumami tak żeby wszystko było usztywnione a i tak cała drogę patrzyłem kiedy odpadną. Ale nie odpadły. Do bardzo okazjonalnego użytkowania.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Bagażnik rowerowy - na klapę

Post autor: camelleon »

jezdzielm z takim bagaznikiem.. problem bedzie z ustawienie kąta pod którym wiszą rowery - musialbys bardzo wysoko je montowac ze wzgledu na to ze paski mocujace wrzucasz do bagaznika i lecą górą, i jak masz plastikowy daszek to moglby sie zlamac pod naciskiem rowerów.

wiec montaz albo wysoko wysoko albo w ogole..

w rio mialem ten spojler integrowany z klapą i był metalowy i wozilem rowery praktycznie przy ziemi z tylu

co do swiateł to niby zasloniete ale jak dajesz stop czy kierunkowskazy to zawsze bylo widac. no i zakladam ze chcialbys trase 100-150 km zrobic a ni np 500 nad morze. bo osobiscie jezdzilem po 100 km bez klopotu ale w 500km traase bym sie hcyba tak nie wybrał. zwlaszcza ze dostep do bagaznika jest odciety.

gneralnie od czasu do czasu na krotkie trasy polecam!
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”