Olej do 1.5 T-GDI

forum użytkowników modelu Ceed
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Pietruszka2393 pisze: 25 sty 2022, 22:16 Zastanawia tylko dlaczego te "stado ludzi o różnych spacjalizacjach" na inny rynek (Wschód) po wszystkich testach zaleca inny olej?
Z mojej strony mogę polecić filmy na kanale YT "Piotr Tester" i tabelę w Excelu na jego stronie. W niej dobrze widać, że niejeden olej 5W30 jest gorszy od dobrego 0W20. Ja do swojego CEEDa kupiłem MOTUL ECO-clean 8100 C5, GF-6a, SP. Czy to dobry wybór zobaczymy. Na lato zastanowię się czy nie wlać jakiegoś 5W30.
Shafted pisze: 25 sty 2022, 22:02 Mam takie spostrzeżenie. I nie oceniam przekonań forumowiczów ale... czy nie byłoby dziwnym gdyby producent lał nieodpowiedni olej do silników które produkuje w milionach egzemplarzy? Sam projekt nowego silnika to stado ludzi o różnych specjalizacjach, wnioskuję z doświadczenia że znających się na robocie, bo jeśli są słabi to wylatują na zbity pysk. Potem jest praktyczna weryfikacja założeń i testy, dobór materiałów, płynów eksploatacyjnych i technik wytwórczych. Tysiące godzin pracy, testów, korekcji, testów, zatwierdzeń itd całego zespołu projektowego, tylko po to żeby zrobić na złość klientowi i narazić firmę na ogromne koszty reklamacyjne wlewając "za cienki" olej tu i ówdzie. Ale po to mamy przypadkowych klientów na przypadkowych forach internetowych ażeby wykryli ten spisek ;)
To wasze silniki i możecie tam nawet nasikać jeśli wasze przekonanie o słuszności takiego czynu będzie wystarczająco mocne. Ale wtedy należy liczyć się z konsekwencjami. Moje mocne przekonanie jest takie że temu silnikowi będzie obojętne co za olej mu wlejecie jeśli SAE będzie zbliżone a API i ACEA zgodnie ze specyfikacją pod warunkiem że olej nie będzie podrobiony. Howgh.
PS. Jestem psychofanem produktów Motula i powiadam wam że tylko ta olejowa ambrozja zaspokoji wszystkie potrzeby waszych silników i uspokoji rozedrgane niepokojem dusze ;)
Chłopaki, ja niczego nie wymyślam ani nie robię teorii spiskowych a zwyczajnie się pytam i sam zastanawiam co zalać po fabryce bo pierwszy raz mam taki problem i strach przed 0w20, a nie będę dwa razy w roku oleju zmieniał zima/lato. Boję się tego 0w20 ale jak kolega wyżej pisze, tak zalecają ale zaraz odezwie się ktoś i napisze że zalecają ale nie musi taki być. Wymyśliłem: Millers Oils XF Premium LSPI 5W30 który chyba najlepiej pasuje, a później NESTE PRO 0W20, Millers EE Performance 0W20, Eurol Ultrance ECO 0W-20 i ew. Millers Oils XF Premium C5 VW 0W20.

Co myślicie, może inna firma? Skąd kupujecie?\
Pozdrawiam
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Shafted »

Ja nie do ciebie, to tak ogólnie były moje przemyślenia. Oleje kupuję w dużych hurtowniach, mniejsze prawdopodobieństwo podróbek. Ostatnie parę baniek w PunktOlejowy na aledrogo, dobra cena i produkt oryginalny.
Pulares
Posty: 105
Rejestracja: 12 sty 2020, 09:30
model samochodu: Kia Ceed GT 1.6 Black

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Pulares »

Ta firma wskazana powyżej (to taki polski januszex), już na allegro nieaktualna. Nic nie sprzedają, popłynęli i wkurzyli klientów bo wystawiali i sprzedawali towar którego nie mieli na magazynie. A jak zwrot kasy to tylko z programu ochrony klienta tego portalu aukcyjnego.
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Shafted »

O faktycznie, przyjanuszyli. 2 miesiące temu u nich kupiłem ostatni raz. 9 baniek Motula i inne zmywacze przez ostatnie 2 lata... kur@@ znowu trzeba szukać wiarygodnego partnera handlowego :)
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

Ale dalej ni piszecie co wlaliście po fabryce???
Shafted
Posty: 25
Rejestracja: 07 sty 2022, 12:57
model samochodu: xceed 1,5 w prestiżu

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Shafted »

Motula 0W20 eco-clean 8100 C5
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

carlos1932 pisze: 04 wrz 2021, 19:39 Ciekawe co na to ASO?
Właśnie ASO, mail z dziś "W instrukcji pojazdu jest zapis jedynie o oleju 0w20. Według mnie stosowanie innego to będzie podstawa do odmowy gwarancyjnej w przypadku awarii silnika."

I co? I później się wyprą ehhh
ari75
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2022, 14:44
model samochodu: ceed 2021 1,5 t-gdi

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: ari75 »

Właśnie próbowałem umówić się na wymianę oleju po 2000 kilometrów. Od Pana w serwisie usłyszałem że Oni mogą wlać cokolwiek co będę chciał z jednym zastrzeżeniem że w przypadku awarii silnika KIA uzna naprawę gwarancyjną tylko jeśli użyty był olej zgody z Ich specyfikacją czyli w tym przypadku 0W20.
Pietruszka2393
Posty: 57
Rejestracja: 25 sty 2022, 22:08
model samochodu: KIA CEED III SW MY22 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Pietruszka2393 »

Radlik pisze: 27 sty 2022, 12:32
Właśnie ASO, mail z dziś "W instrukcji pojazdu jest zapis jedynie o oleju 0w20. Według mnie stosowanie innego to będzie podstawa do odmowy gwarancyjnej w przypadku awarii silnika."

I co? I później się wyprą ehhh
Ciekawe co z osobami, którym ASO samo wlało 5W30 bez pytania?
KIA CEED III FL SW 2022r. 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB Lunar Silver
Radlik
Posty: 37
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:36
model samochodu: KIA Ceed 1.5 T-GDI SW 7DCT

Re: Olej do 1.5 T-GDI

Post autor: Radlik »

ari75 pisze: 27 sty 2022, 14:47 Właśnie próbowałem umówić się na wymianę oleju po 2000 kilometrów. Od Pana w serwisie usłyszałem że Oni mogą wlać cokolwiek co będę chciał z jednym zastrzeżeniem że w przypadku awarii silnika KIA uzna naprawę gwarancyjną tylko jeśli użyty był olej zgody z Ich specyfikacją czyli w tym przypadku 0W20.
No właśnie dlatego pozamiatane i trzeba wybrać najlepszy 0w20.

Co wybrałeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”