Wyciek oleju - nie mogę zlokalizować źródła

forum użytkowników modelu Ceed
rain
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2021, 19:46
model samochodu: Kia Cee'd

Wyciek oleju - nie mogę zlokalizować źródła

Post autor: rain »

Witajcie. Mam Cee'da z 2010 r., poliftowego, w wersji kombi. Silnik 1.4, benzyna 90 KM, DOHC 16V. Samochód kupiłam jako używany już jakiś czas temu. Niestety nie zauważyłam wówczas, że wycieka z niego olej. Sedno problemu tkwi w tym, że nie mam pojęcia skąd. Na załączonych zdjęciach widać mokry od oleju silnik. Kiedy byłam z tym problemem w ASO powiedziano mi "Pewnie zalewa pani silnik dolewając oleju". Po takim komunikacie wiedziałam, że nie mam tam z kim rozmawiać. Czy ktoś z Forumowiczów miał/ma taki sam problem i mógłby mi podpowiedzieć skąd konkretnie może pochodzić wyciek? Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
IMG_20210402_183225_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20210402_183215_Easy-Resize.com.jpg
IMG_20210402_183145_Easy-Resize.com.jpg
Brav0ER
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2020, 13:12
model samochodu: Kia Ceed III MR18

Re: Wyciek oleju - nie mogę zlokalizować źródła

Post autor: Brav0ER »

Cześć,

Generalnie z tych zdjęć wnioskuje, że nie ma wycieku. Więc ASO powiedziało co widziało. Proponuje przetarcie pokrywy silnika jakimś mocnym alkoholem np. izopropylowym i obserwować. Jeśli nic się z silnikiem nie dzieje to po prostu obserwować, jeśli się pojawi problem to uszczelka przepuszcza pod pokrywą zaworów.
Barnaba
Posty: 10
Rejestracja: 16 kwie 2021, 16:46
model samochodu: Kiaceed

Re: Wyciek oleju - nie mogę zlokalizować źródła

Post autor: Barnaba »

Może oring na czujniku rozrządu.
Pangenitor
Posty: 113
Rejestracja: 15 kwie 2021, 07:46
model samochodu: KIA Ceed C2FL 1.4 100KM

Re: Wyciek oleju - nie mogę zlokalizować źródła

Post autor: Pangenitor »

Pierwsze co to szmatka, jakiś detergent który usunie olej z pokrywy, wyczyścić i osuszyć. Po jakimś czasie sprawdzić jak to wygląda. Olej ma to do siebie, że gdy się rozgrzeje pięknie się rozpływa po wszystkich zakamarkach i wystarczy naprawdę nie wielka ilość, aby był taki efekt. Osłona ma chropowatą strukturę, więc to zwiększa ten efekt bo olej się na niej trzyma. Jeżeli jest faktycznie wyciek, to na czystej osłonie będzie widać mniej więcej skąd się na nią dostaje.
lukobw
Posty: 159
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Wyciek oleju - nie mogę zlokalizować źródła

Post autor: lukobw »

A na początek sprawdź czy masz dobrze dokręcony korek wlewu oleju.
marcin3134
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2024, 17:25
model samochodu: Hyundai i30

Re: Wyciek oleju - nie mogę zlokalizować źródła

Post autor: marcin3134 »

Witam. Wiem, że temat jest dość stary, ale czy znalazła Pani przyczynę wycieku oleju?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”