Kia Ceed 1.4 t-gdi

forum użytkowników modelu Ceed
Pyjter
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2021, 01:26
model samochodu: C3 GT 21'
Lokalizacja: KR

Re: Kia Ceed 1.4 t-gdi

Post autor: Pyjter »

zarathos pisze: 22 lut 2021, 10:57W większym ruchu można się pobawić trzymając się na ogonie jakiegoś Porsche bo on nie ma szans wyciągnąć mocy z silnika, a Kijanka pracuje cały czas na optymalnej i maksymalnej mocy :D
A te Porsche to w ogóle wie, że bierze udział w wyścigu? Jeżdżę Ceedem GT i nawet foki ST odjeżdżają, a Wy z 1.4T 140KM Porsche jesteście w stanie złapac :lol:
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Kia Ceed 1.4 t-gdi

Post autor: zarathos »

Przecież piszę, że w większym ruchu. Jak trzeba manewrować w korkach to szybkim wozom jest trudniej, a nie łatwiej, a małym kuciapom odwrotnie. Jak jest dłuższy kawałek pustego asfaltu to wiadomo że Kijanka wyje i nie jedzie, a takie Porsche się teleportuje na drugi koniec :D

I tak, wiedziało, znajomy prowadził. I potem się wkurzał. Ale jak się tłok skończył to na ostatniej prostej obwodnicy wziął i zniknął :D
Pogo
Posty: 7
Rejestracja: 19 sie 2020, 14:23
model samochodu: Ceed 3 2020

Re: Kia Ceed 1.4 t-gdi

Post autor: Pogo »

Ceed 1.4 manual 140km here, po 14k jestem bardzo zadowolony, autko daje radę i przyjemnie przyspiesza a jednocześnie bardzo ekonomiczne. U mnie na zimno też ciekawe dźwięki wydaje, ale po rozgrzaniu jest bardzo cichy. Co do minusów to u siebie zauważyłem takie:
- kiepska jakość hamulców (przez pewien czas pisk, po deszczowym dniu i staniu w garażu słychać tarcie/szuranie itd. serwis nie widzi problemu) i to nie tylko moja opinia.
-słabe wyciszenie wnętrza odczuwalne przy wyższych prędkościach przy ponad 120km/h jest po prostu głośno.
- bak paliwa na papierze 50l, realnie można wlać ok 40l - trochę mało
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Ceed 1.4 t-gdi

Post autor: camelleon »

Pogo pisze: 11 maja 2021, 11:04 - bak paliwa na papierze 50l, realnie można wlać ok 40l - trochę mało
bak ma 50l jak wyjezdzam do okolo 50km zasiegu - do baku wchodzi 38-39 do odbicia pistoletu.. w salonie mi powiedzieli ze.. majac zasieg zero w baku moze zostac jakies 8-10 litrów cyzli na spokojne 100 km.. takie zabezpieczenie przed osuszeniem silnika.
Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”