Roleta bagażnika w ceed 3 kombi

forum użytkowników modelu Ceed
emka
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2021, 13:48
model samochodu: ceed 3 sw

Re: Roleta bagażnika w ceed 3 kombi

Post autor: emka »

Mnie właśnie serwis powiadomił, że zgłoszenie zostało odrzucone, ponieważ jest to uszkodzenie mechaniczne. Nie bardzo znajduję takie wyłączenie w książce gwarancyjnej, samo sformułowanie jest cokolwiek kuriozalne, do jakiego innego uszkodzenia mogłoby tam dojść? Samochód ma 4kkm i 3 miesiące, trochę słabo to wygląda. Napisałem do Kia korzystając z ich formularza kontaktowego na podstawie jakiego zapisu książki gwarancyjnej odrzucili zgłoszenie, czekam.
emka
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2021, 13:48
model samochodu: ceed 3 sw

Re: Roleta bagażnika w ceed 3 kombi

Post autor: emka »

Tak wygląda uszkodzenie:
img_20210706_172344 (1).jpg
a tak odpowiedź Kia
"Uprzejmie informujemy, że uszkodzenie rolety ma charakter mechaniczny, jest spowodowane przez czynnik zewnętrzny. Nie jest to usterka będąca skutkiem wady produkcyjnej lub montażowej. Nie przysługuje więc w tym przypadku bezpłatna naprawa z tytułu udzielonej na samochód gwarancji podstawowej."
Zachodzę w głowę, jaki to czynnik zewnętrzny spowodował w tym dość specyficznym miejscu uszkodzenie rolety? A prawda jest niestety taka, że roleta jest delikatna (żeby nie powiedzieć - badziewna). A stanowisko Kia... Szkoda słów.
elmer84
Posty: 134
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Roleta bagażnika w ceed 3 kombi

Post autor: elmer84 »

emka pisze: 15 lip 2021, 11:49 Tak wygląda uszkodzenie:
img_20210706_172344 (1).jpg
a tak odpowiedź Kia
"Uprzejmie informujemy, że uszkodzenie rolety ma charakter mechaniczny, jest spowodowane przez czynnik zewnętrzny. Nie jest to usterka będąca skutkiem wady produkcyjnej lub montażowej. Nie przysługuje więc w tym przypadku bezpłatna naprawa z tytułu udzielonej na samochód gwarancji podstawowej."
Zachodzę w głowę, jaki to czynnik zewnętrzny spowodował w tym dość specyficznym miejscu uszkodzenie rolety? A prawda jest niestety taka, że roleta jest delikatna (żeby nie powiedzieć - badziewna). A stanowisko Kia... Szkoda słów.
Niestety u mnie pojawiło się takie samo uszkodzenie po lewej stronie. Po prawej natomiast widać już widoczne przetarcie i mam uzasadnioną obawę, że również dojdzie do przerwania materiału. Przebieg 11tys i czas użytkowania niecałe 1,5 roku. Muszę podkreślić że bardzo dbam o roletę i powoli zsuwam i rozsuwam. Wykluczam wadę mechaniczną z mojej strony. Napewno będę reklamował w ASO. Czy ktoś oprócz kolegi wyżej miał jeszcze taki problem?
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Roleta bagażnika w ceed 3 kombi

Post autor: Tichy »

Też tak mam prawie od nowości. Nie pogłębia się więc na razie nie zgłaszałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”