Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

forum użytkowników modelu Ceed
Kijanka ceed3
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2021, 08:21
model samochodu: Ceed 3 sw 1.4 140km 2019

Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Kijanka ceed3 »

Witam panow i panie,

Ktos ma jakies doswiadczenie, wiedze techniczna czy swap lamp soczewkowych na full ledy jest procesem plug and play (oczywiscoe z przerobieniem wtyczki) czy moze
Jest to bardziej skomplikowany process?

W sumie lampy led nie posiadaja ani automatycznego poziomowania czy spryskiwaczy takze przemawia to na plus pod katem swapa :).

Co myslicie?? Szukalem forum czy podobny temat istnieje ale nie znalazlem.
Baks
Posty: 64
Rejestracja: 21 wrz 2020, 21:06
model samochodu: KIA CEED III GT

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Baks »

Ten temat poruszyłem już dawno proponuje poczytać i zobaczyć link do niemieckiego forum. Tam jest wszystko opisane
viewtopic.php?f=20&t=5064
Kijanka ceed3
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2021, 08:21
model samochodu: Ceed 3 sw 1.4 140km 2019

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Kijanka ceed3 »

Dzieki wielkie za wskazanie. Zastanawiam sie czy fake bo zbyt lateo poszlo :mrgreen: dzieki;)
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Maxx »

Jak by ktos mial wiecej iformacji na temat wymiany lamp to niech sie podzieli. Soczewki w CEED sa calkiem niezle ale jezdzac drugim autem z bixenonami mam ochote na wymiane na full led.
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: tomanek »

Czytałem już kilka razy w Motorze pozytywne testy markowych zestawów ledów do montażu w miejsce żarówek halogenowych tzw retrofitów. W Niemczech uzyskują już homologacje w poszczególnych modelach, u nas póki co zabronione. Druciarstwa nie lubię, ale interesuje mnie w jakim kierunku to pójdzie.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: zarathos »

Heomologacja na retrofity jest robiona dla poszczególnych lamp co najprawdopodobniej oznacza że nie wszystkie samochody mogą mieć LEDy. Sporo zależy od tego jak wygląda emisja światłą poza linię odcięcia, poza tym te retrofiy to też nie jest plug&play bo często potrzebne są dodatkowe elementy pozycjonujące żarówkę.

Ceeda chyba nie było na liście jak sprawdzałem.

A, i homologacja w dowolnym kraju UE jest ważna na terenie całej Unii więc jak homologują u Niemca to w Polsce Policja czy diagności nie mają nic do chcenia tylko muszą akceptować.
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: tomanek »

zarathos pisze: 17 mar 2021, 15:56 Heomologacja na retrofity jest robiona dla poszczególnych lamp co najprawdopodobniej oznacza że nie wszystkie samochody mogą mieć LEDy. Sporo zależy od tego jak wygląda emisja światłą poza linię odcięcia, poza tym te retrofiy to też nie jest plug&play bo często potrzebne są dodatkowe elementy pozycjonujące żarówkę.

Ceeda chyba nie było na liście jak sprawdzałem.

A, i homologacja w dowolnym kraju UE jest ważna na terenie całej Unii więc jak homologują u Niemca to w Polsce Policja czy diagności nie mają nic do chcenia tylko muszą akceptować.

A to ciekawe, nie wiedziałem że jak coś uzyska homologacje w dowolnym kraju UE to jest honorowane w całej uni. W motorze było jasno napisane że w Niemczech zostało to dopuszczone do ruchu w wybranych modelach, i że w Polsce nie jest to w ogóle dopuszczone do ruchu w żadnym aucie.
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Maxx »

Skoro testy przeszły zwykłe lampy na H7 innych marek to takie testy przejdzie prawdopodobnie każda inna lampa, kwestia tylko dopisania papierów pod to.
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: tomanek »

Pewnie tak by było, tym bardziej że, jak pisali w motorze reflektory soczewkowe bardzo ładnie współpracują z markowymi ledami.
Może ktoś już próbował montować, i chciałby się podzielić wrażeniami?
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Maxx »

Obłudny jest fakt, że legalnie jest wkładanie zwykłej żarówki H7 za 2zł od chińczyka z wydrukowaną homologacją, udając, że żarówka ta spełnia normy i będzie współgrać z reflektorem halogenowym, a porządna żarówka ledowa do lampy H7 jest nielegalna bo może oślepiać innych kierowców.
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”