Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

forum użytkowników modelu Ceed
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: kon »

Obłudny, ale tylko od strony użytkownika.
Żarowka/LED z fałszywą homologacja jest tak samo nielegalny jak ta bez homologacji.
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Maxx »

Jasne, odniosłem się tylko do markowych H7 LED za którymi stoi firma która poświęciła czas i pieniądze aby zrobić poprawny produkt.
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: zarathos »

Bo może. LEDy emitują więcej światła niż halogeny i innej barwy. A wbrew temu co myśli większość lampy świecą PONAD linią odcięcia, światło jest też rozpraszane na kloszu nawet idealnie czystym, a co dopiero jak jest zasyfiony. Więc jak tego światła będzie za dużo to będzie oślepiać innych.

Więc nie, nie można po prostu włożyć LEDa do dowolnej lampy. Wystarczy wejść na stronę tych LEDów H7 Osrama i zobaczyć jak krótka jest lista i że ograniczenia homologacyjne dotyczą nie modeli, ale poszczególnych homologacji lamp. Jak masz dwa te same modele ale z innymi lampami to w jednym LEDy będą ok, w drugim nie.

Dopuszczenie do ruchu działa na terenie całej UE, inaczej Niemiec nie mógłby przyjechać do Polski dla przykładu. Zresztą powinno działać wszędzie gdzie honorowane są homologacje UE.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2021, 12:44 przez zarathos, łącznie zmieniany 1 raz.
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Maxx »

A jak żarówka LED będzie emitowała tyle samo światła?
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: zarathos »

To masz jakąś szansę na to że nie będziesz oślepiał, ale nie koniecznie bo sposób emisji jest inny - LEDy świecą punktowo.

No i legalne to nadal nie będzie. Jak chcieliście samochód z lampami świecącymi na biało to trzeba było kupić sobie takie z ksenonami albo LEDami a nie kombinować.
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Maxx »

Tu nie chodzi o kombinowanie. Skoro OSRAM daje papier na to, że konkretne lampy halogenowe z ich ledami świecą poprawnie to idę o zakład, że większość nowoczesnych lamp halogenowych tak samo będzie świecić. Jeszcze raz wrócę do mojego posta: większość żarówkę halogenowych nie spełnia norm i świecą jak chcą, mimo to jest legalne i jest to bzdura.

Gdybym miał możliwość kupna z ledami to bym kupił - teraz trzeba się ratować innymi legalnymi sposobami jak np wymiana całej lampy czy też montaż legalnych "żarówkę" led (jeśli będą legalne w lampie od Ceeda).
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: zarathos »

Zauważyłeś, że niektóre lampy potrzebują dodatkowych przejściówek odpowiednio pozycjonujących żarówkę. A to, że lista modeli lamp i homologacji praktycznie nie rośnie - pomysł pojawił się już jakiś czas temu i na liście dopuszczonych do ruchu jest tylko parę marek i modeli? Pewnie nie, bo po co czytać informacje na stronie producenta.

Zakładać to się możesz o piwo, a nie o to czy twoje pomysły nie będą stwarzać zagrożenia.
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: Maxx »

Nie nie zauważyłem, bo w żadnym z moich aut nie ma przejściówek. Dlatego też napisałem, że większość lamp przeszłą by homologacje z ledami a nie wszystkie.
Czytałem stronę producenta i nie wynika z treści że inne lampy się nie nadają tylko, że zrobili homologacje popularnych marek.
Większość lamp zbudowanych jest podobnie bo robią je te same firmy.

Rozumiem, że nie dociera do ciebie fakt, że duża część żarówek halogenowych nie spełnia żadnych wymogów oprócz nadrukowanej homologacji przez chińczyka. I to jest legalne...
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: tomanek »

Maxx pisze: 19 mar 2021, 09:35 Nie nie zauważyłem, bo w żadnym z moich aut nie ma przejściówek. Dlatego też napisałem, że większość lamp przeszłą by homologacje z ledami a nie wszystkie.
Czytałem stronę producenta i nie wynika z treści że inne lampy się nie nadają tylko, że zrobili homologacje popularnych marek.
Większość lamp zbudowanych jest podobnie bo robią je te same firmy.

Rozumiem, że nie dociera do ciebie fakt, że duża część żarówek halogenowych nie spełnia żadnych wymogów oprócz nadrukowanej homologacji przez chińczyka. I to jest legalne...
Masz takie zestawy założone w swoich autach? W Ceedzie też założyłeś? Jak wrażenia? Jaki producent ledów?
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Swap lamp soczewka na full led CEED3 2019

Post autor: marcinek82 »

W ceed 2 i pewnie Ceed 3 nie zalozysz ledow bo zarowka (napewno w ceed 2) jest mocowana do kostki ktora jest jednoczesnie mocowaniem do soczewki, tak na marginesie dodam ze tak samo mocowana jest zarowka w nowej Fiescie. Gdy mialem ceed 2 to zglebialem temat, tak z czystej ciekawosci bo mialem wsadzone Philipsy White Vision (czy moze Blue, nie pamietam) i swiecily b.dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”