Ceed II Automat

forum użytkowników modelu Ceed
JDjdj
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 12:38

Ceed II Automat

Post autor: JDjdj »

Pytanie do osób posiadających Ceed'a II z automatyczną skrzynią. Przymierzam się do zakupy samochodu z tą skrzynią i chciałem zapytać jak z awaryjnością. Mało jest informacji na ten temat w internecie. Poleci/odradzi mi ktoś tą skrzynie? Silnik 1.6 128KM, przebieg ok. 180kkm.
novibud
Posty: 65
Rejestracja: 17 cze 2019, 19:58
model samochodu: KIA Cee'd Sportswagon XL 1,6 128 CRDi 6AT 2013
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ceed II Automat

Post autor: novibud »

Mam taką w kombi z 2013r. ale z przebiegiem 70 000 km. Bardzo dobry hydrokinetyk, żadnych problemów. Nic nie szarpie, nie przeciąga, nie wyje. To jest konstrukcja własna koncernu H/K. Przy zakupie kwestia sprawdzenia oleju tzn. kiedy był wymieniany i ewentualnie na jaki oraz jaki ma poziom.
JDjdj
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 12:38

Re: Ceed II Automat

Post autor: JDjdj »

A czy był tylko jeden typ automatycznej skrzyni w tym modelu czy była też montowana dwusprzęgłowa?
novibud
Posty: 65
Rejestracja: 17 cze 2019, 19:58
model samochodu: KIA Cee'd Sportswagon XL 1,6 128 CRDi 6AT 2013
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ceed II Automat

Post autor: novibud »

Kolega pisał, że ma to być 1,6 128KM. To jest oznaczenie silnika CRDi, z którym była żeniona tylko klasyczna hydrokinetyczna 6-biegowa skrzynia automatyczna. W Ceed II była także skrzynia DCT, ale występowała w Dieslu 136 KM i z benzynowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem i mocą 135KM. To jaki to ma być silnik?
JDjdj
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 12:38

Re: Ceed II Automat

Post autor: JDjdj »

1.6 crdi 128KM
novibud
Posty: 65
Rejestracja: 17 cze 2019, 19:58
model samochodu: KIA Cee'd Sportswagon XL 1,6 128 CRDi 6AT 2013
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ceed II Automat

Post autor: novibud »

No to jest 6-biegowy automat hydrokinetyczny o oznaczeniu A6MF1, taki jak u mnie. Ma łopatki przy kierownicy. Konstrukcja uchodzi za bardzo dobrą i trwałą, jest bezproblemowa, o ile oczywiście użytkuje się ją z głową. Tzn. przełączanie trybów jazdy R/D tylko na pełnym postoju, nie przełączanie na N podczas postoju, nie ciąganie przyczep po autostradach z max prędkością.
JDjdj
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 12:38

Re: Ceed II Automat

Post autor: JDjdj »

Dzięki ;)
novibud
Posty: 65
Rejestracja: 17 cze 2019, 19:58
model samochodu: KIA Cee'd Sportswagon XL 1,6 128 CRDi 6AT 2013
Lokalizacja: Włocławek

Re: Ceed II Automat

Post autor: novibud »

Jak będziesz sprawdzał przed zakupem, to zwróć uwagę, czy przy przełączaniu poszczególnych trybów pracy na postoju P/R/N/D i z powrotem nie szarpie między nimi. Jak szarpie to nie dobrze. Poza tym sprawdź, czy przełączanie biegów na zimno i na ciepło podczas jazdy jest tak samo łagodne. Co do oleju to nie sprawdzisz bez odkręcania korka rewizyjnego, a więc tylko kanał albo podnośnik. Skrzynia może wydawać się nieco ospała, ale to jest hydrokinetyk, ten typ tak ma. Jeśli nie znasz historii serwisowej to zalecana jest wymiana oleju w skrzyni ale najlepiej na taki z ASO, butelka 1l za 125 zł potrzeba ok. 5l do wymiany statycznej. Jeśli nic nie zdradza oznak uszkodzeń, ja bym brał, tak, jak swoją kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Powodzenia.
Krasnoludek56
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2021, 14:06
model samochodu: Ceed 1.6 135km disel

Re: Ceed II Automat

Post autor: Krasnoludek56 »

Witam mam pytanie a mianowicie o skrzynie automatyczna silnik 1.6 135km disel jak się sprawuje czy są z nią problemy i jakie jest spalanie auta przy tej skrzyni. Pozdrawiam i czekam na.jakas odp.
Krasnoludek56
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2021, 14:06
model samochodu: Ceed 1.6 135km disel

Re: Ceed II Automat

Post autor: Krasnoludek56 »

Rocznik od 2014 do 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”