Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

forum użytkowników modelu Ceed
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: Maxx »

tomanek pisze: 08 kwie 2021, 22:25 Do Maxx

Wcześniej podałeś linki do żarówek led ktore zamawiałeś do wnętrza. W podświetleniu osłon przeciwslonecznych z przodu też wymieniłeś? (tego nie podałeś) Założyłeś to samo co do bagażnika czy za mocne będą? Przy zakładaniu przy osłonach faktycznie jest problem?
Po weekendzie chcę sie z tym pobawić :D
Tych w podświetleniu osłon nie wymieniałem. Nie mogłem ich zdemontować, nie chciałem na siłę ;) Ale zdecydowanie uważam że będą za mocne, będą bardziej raziły niż oświetlały.
Myślę że te wystarczą:
https://allegro.pl/oferta/zarowka-c5w-c ... 0229459320
lub
Do podswietlania tablicy można całe lampki wymienić

https://www.amazon.pl/o%C5%9Bwietlenie- ... 6512&psc=1

Ciekawe czy ma to homologacje
Trochę szkoda kasy, efekt ten sam a dwie W5W kosztują ~4zł ;)
Homologacji na bank nie ma.
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: camelleon »

tomanek pisze: 17 mar 2021, 22:36 Super!!! Dzieki za linki. Też sobie zamówie i się pobawię ;) Ja mam wersje M, myślałem że lepsze wersje mają ledy we wnętrzu w standardzie.
nie wiem cyz lepsze mają chyba nie.. mialem kilka KIanek nowych i dopiero ceed w wersji ze szklanym dachem ma w opisie podswietlenie led we wnetrzu.
ale juz schowek bagaznik czy lampki pod oslonkami są zwykle..
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: camelleon »

Maxx pisze: 02 kwie 2021, 17:16 Obecnie żadna zewnętrzna żarówka pojazdu nie może zostać zastąpiona odpowiednikiem ledowym.
mozesz kierunkowskazy zamienic.. fajne są i sie sprawdzają..

mzoesz tez miec pelne ledy w aucie od poczatku ;)
Mess with the best
Die like the rest
Ethelgore
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 22:32
model samochodu: Ceed III GT

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: Ethelgore »

mozesz kierunkowskazy zamienic.. fajne są i sie sprawdzają..
Nie chcę zaczynać ponownie tej debaty, ale nie możesz. Lampa lub reflektor jest homologowany jako cała jednostka. Podmieniając jedno ze źródeł światła na nienormatywne pozbawiasz całą jednostkę homologacji. Nie wdając się w szczegóły, uwierz mi - wiem co mówię.

Faktem jest że dobrej klasy zamienniki LED bywają lepsze, jednak przepisy to przepisy. Innym faktem jest to czy uda Ci się "uciec" od konsekwencji w razie zdarzenia. W naszym kraju szansa jest na to duża. Biegli potrafią być jednak bardzo upierdliwi i możesz skończyć z ręką w nocniku.
elmer84
Posty: 134
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: elmer84 »

Ja wczoraj wymieniłem całe podświetlenie na ledowe, wnętrze plus tablica rejestracyjna. Po wymianie całkowicie inny efekt. Wcześniej czułem się jak w piwnicy. Do podświetlenia tablicy dałem biały Led o mniejszej mocy. Świeci tak samo mocno jak poprzednie zarowki ale na biało:) Tak wogole to na oprawkach do podświetlenia tablicy nie widziałem żadnych oznaczeń jaka żarówka ma być tam zamontowana, wiec myślę że spokojnie można zastąpić Led byle nie zamocnym
Pietruszka2393
Posty: 57
Rejestracja: 25 sty 2022, 22:08
model samochodu: KIA CEED III SW MY22 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: Pietruszka2393 »

Odświeżam temat wymiany żarówek na LEDy. Gorąco polecam! I to bardzo gorąco!

Przed wymienieniem żarówek w bagażniku świeciły one może z 5 min. Przy wymienianiu poparzyłem sobie palce na "oprawkach", o samej żarówce nie wspominając. Kod kreskowy na jednej z oprawek był już cały brązowy i stopiony (auto odebrane kilka godzin wcześniej, więc nie poświeciły zbyt dużo). Według mnie to grozi jakimś pożarem! Dopóki nic nie dotyka się żarówki i oprawki od tyłu to ok, ale jak zostanie jakiś papier albo coś tłustego (od palców) to nie wiem co może się stać. Wiec jeśli ktoś wymienia żarówkę na żarówkę to GORĄCO polecam robić to w rękawiczkach. Aktualnie nie mam zdjęć jak wygląda wnętrze po wymianie całego oświetlenia wewnętrznego na LED, ale w wolnej chwili dodam, żeby Was do tego zachęcić. Efekt jest super, a światło białe jest dużo przyjemniejsze dla moich oczu niż to żarówkowe, żółte.
KIA CEED III FL SW 2022r. 1,5 T-GDI 160 KM BLP+AEB Lunar Silver
waspenterprise
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2020, 00:26

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: waspenterprise »

czesc,

szybkie i pewnie proste pytanie - jak dobrac sie do samego podswietlania tablicy rejestracyjnej ?
widzialem na YT, ze niektorzy rozbieraja cala tylna klape od wewnatrz, zeby "wypchnac" oprawki, ale wydaje mi sie to wrecz niemozliwe aby bylo tak skomplikowane.

czy wystarczy - jesli tak - to z ktorej strony stojac przodem do tylnej klapy - podwazyc plaskim wkretakiem (lub alternatywnie sciagaczami do tapicerki widzialem) oslonke aby nie narobic sobie szkod i nie polamac tej oslonki. Patrzylem w instrukcje, ale srednio wspomaga.

dzieki!
Brav0ER
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2020, 13:12
model samochodu: Kia Ceed III MR18

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: Brav0ER »

Cześć

No to nieźle jesli tapicerkę odkręcają. Kup plastikowe płaskie narzędzia do otwierania laptopów i po prostu włóż pomiędzy blachę a plastik i podważ wyjdzie na 100 procent
a7x2904
Posty: 36
Rejestracja: 21 lut 2022, 19:13
model samochodu: Ceed SW 1.5 manual Business Line + AEB Lunar Silver

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: a7x2904 »

Pietruszka2393 pisze: 13 kwie 2022, 17:10 Odświeżam temat wymiany żarówek na LEDy. Gorąco polecam! I to bardzo gorąco!

Przed wymienieniem żarówek w bagażniku świeciły one może z 5 min. Przy wymienianiu poparzyłem sobie palce na "oprawkach", o samej żarówce nie wspominając. Kod kreskowy na jednej z oprawek był już cały brązowy i stopiony (auto odebrane kilka godzin wcześniej, więc nie poświeciły zbyt dużo). Według mnie to grozi jakimś pożarem! Dopóki nic nie dotyka się żarówki i oprawki od tyłu to ok, ale jak zostanie jakiś papier albo coś tłustego (od palców) to nie wiem co może się stać. Wiec jeśli ktoś wymienia żarówkę na żarówkę to GORĄCO polecam robić to w rękawiczkach. Aktualnie nie mam zdjęć jak wygląda wnętrze po wymianie całego oświetlenia wewnętrznego na LED, ale w wolnej chwili dodam, żeby Was do tego zachęcić. Efekt jest super, a światło białe jest dużo przyjemniejsze dla moich oczu niż to żarówkowe, żółte.
Gdzie kupowałeś żarówki? Jeśli na allegro to porzucisz jakiś link? Fajnie jakbyś też napisał jakie konkretne żarówki gdzie założyłeś, myślę, że wielu by to pomogło. Z góry dzięki!
elmer84
Posty: 134
Rejestracja: 11 mar 2021, 22:05
model samochodu: Kia ceed III 1.0 120km M manual

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: elmer84 »

Przejrzyj post od początku. Masz podane modele zarowek jakie należy wymienić. Możesz zamówić z alli będzie taniej i jakość też jest ok. Wymiana podświetlenia tablicy to dwie zarowki. Wystarczy odkręcić dwie śrubki mocujące od strony tablicy.
Generalnie po wymianie na ledy wnętrza i nawet tablic efekt jest bardzo dobry. Jak się zrobi trochę cieplej biorę się za wymianę świateł cofania na led
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”