Stuk przy wciskaniu sprzęgła

forum użytkowników modelu Ceed
Magwan
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2020, 12:51
model samochodu: KIA CEED III 1.4 MPI

Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: Magwan »

Witam,

Chciałbym zapytać o dziwny odgłos przy wciskaniu sprzęgła i puszczaniu. Wydaje mi się, że dzwięk pochodzi z pedału sprzęgła jednak nie potrafie do konca tego zlokalizować. Auto ma przejechane 15 500 km. Jak zmieniam szybko biegi to dzwięk jest taki jakby jakas sprezynka odbijała albo pedał sprzęgła za mocno odbijał..biegi wchodza normalnie i nie ma żadnych innych objawów sugerujacych mechaniczne uszkodzenia sprzegła.
Chyba juz ktos kiedys dał taki post, jednak za cholere nie moge go znaleźć;/
druga sprawa to pedał hamulca. Czy ktos też tak ma, że pedał hamulca delikanie rusza się na boki?
dzięki za odpowiedzi;]
w00jt3k.88
Posty: 34
Rejestracja: 22 sty 2020, 10:56
model samochodu: Kia Ceed III SW 1.4 t-gdi

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: w00jt3k.88 »

Co do sprzęgła, to u mnie jest ok. A hamulec faktycznie lekko chodzi na boki, ale dosłownie 1-2 mm.
Magwan
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2020, 12:51
model samochodu: KIA CEED III 1.4 MPI

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: Magwan »

Gdzieś na forum kia na facebooku ktoś napisał: "Zapewne wypadł plastikowy półksiężyc sprężyny pedału sprzęgła. Sprężyna przeskakuje i daje odgłos strzelania."

Trzeba do ASO:)
mirek11610
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2021, 20:15
model samochodu: Kia sportage 1.6gdi

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: mirek11610 »

Witam mam podobny problem w kia sportage 1.6gdi wciskam sprzęgło słychać letkie stukanie niewiem co to jest i czy można z tym jeździć nie uszkadzając skrzyni czy sprzegla
Magwan
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2020, 12:51
model samochodu: KIA CEED III 1.4 MPI

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: Magwan »

Hej. Bylem z tym w aso 4 razy. Wymieniali sprezynke w pedale sprzegla, pompe sprzegla, cos tam smarowali, a okazalo sie, ze to zwykle tulejki w pedale sprzegla( czy jakos tak. Mowa byla o tulejkach). Wymienili mi na gwarancji. Ale byla to najtansza rzecz i ostatnia, ktora mogli wymienic;)
Reterson
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:18
model samochodu: KIA Sportage

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: Reterson »

Witam wszystkich! 🙂
Ostatnio zauważyłem, że mam podobny problem z moim autem. Przy wciskaniu sprzęgła słychać taki dziwny dźwięk i czasami jest głośniejszy, czasami bardziej cichy, ale jest i denerwuje ucho 😉. Przeczytałem wszystkie odpowiedzi odnośnie tego problemu jakie zamieszczaliście poprzednio, ale wciąż nie wiem czy jest to na tyle poważny problem, którego nie należy bagatelizować? Jaki mniej więcej jest koszt tych "tulejek sprzęgła" bądź "sprężynki" i czy lepiej udać się z tym od razu do ASO czy dobry mechanik może sobie z tym poradzić?
Pozdrawiam! 🙂
Magwan
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2020, 12:51
model samochodu: KIA CEED III 1.4 MPI

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: Magwan »

Jesli masz auto na gwarancji, to jechalbym do aso. Wymienia bez problemu. Jesli nie masz gwarancji to koszt takich tulejek to od 60 do 150 zl plus pewnie jakas robocizna. :)
Reterson
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:18
model samochodu: KIA Sportage

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: Reterson »

Magwan pisze: 24 lip 2021, 11:59 Jesli masz auto na gwarancji, to jechalbym do aso. Wymienia bez problemu. Jesli nie masz gwarancji to koszt takich tulejek to od 60 do 150 zl plus pewnie jakas robocizna. :)
Bardzo dziękuję za odpowiedź! 🙂
Reterson
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 11:18
model samochodu: KIA Sportage

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: Reterson »

Witam ponownie!
Czy ta usterka jest na tyle poważna, że muszę bezzwłocznie ją naprawić, czy spokojnie mogę przejechać jakieś 3.000-4.000km?

Pozdrawiam! 🙂
Magwan
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2020, 12:51
model samochodu: KIA CEED III 1.4 MPI

Re: Stuk przy wciskaniu sprzęgła

Post autor: Magwan »

Jeździłem z tym 1,5 k km zanim usunałem usterken. Nic się nie działo oprócz tego, że strasznie to irytowało..

Reterson pisze: 25 lip 2021, 10:49 Witam ponownie!
Czy ta usterka jest na tyle poważna, że muszę bezzwłocznie ją naprawić, czy spokojnie mogę przejechać jakieś 3.000-4.000km?

Pozdrawiam! 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”