Ceed phev opinie

forum użytkowników modelu Ceed
zmijasek
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2020, 22:33

Ceed phev opinie

Post autor: zmijasek »

Witam.
Od kilku tygodni zmagam się decyzja zakupu Ceed PHEV. Przeczytane testy i opinie dziennikarzy motoryzacyjnych. Auto obejrzane i przetestowane. Jednak chciałbym poznać opinie osób które już mają okazję użytkownika Phev. Jakie wrażenia po kilku tys km? Czy zasięg nadal około 50km na prądzie. Jakie robicie trasy? Może ktoś jest już po przeglądzie oo 15k km? Każda opinia i informacja na wagę złota. Dodam że auto będzie pokonywało 50 km w tym 10 miasto 20 S-ka i 20 kranówka. Pozdrawiam
Tomi ceed
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2021, 12:11
model samochodu: Ceed phev

Re: Ceed phev opinie

Post autor: Tomi ceed »

Auto jest mega jestem pod wrażeniem nie wiem co miałbym jeszcze napisać.
GaijinPL
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2020, 07:50
model samochodu: NIRO

Re: Ceed phev opinie

Post autor: GaijinPL »

Tomi ceed pisze: 28 sie 2021, 12:12 Auto jest mega jestem pod wrażeniem nie wiem co miałbym jeszcze napisać.
Sam się nad takim zastanawiam. W salonie nie do końca wiedzą. Jak odpalę to tak do prędkości 100km/h jedzie bez problemu tylko na prądzie. Nie będzie się spalinowy na chwilę włączał? Mam do pracy 15km i zastanawiam się czy w zimę jak postoi te 8h to bez problemu na samym prądzie dojadę do domu bez dołaczania spalinówki? Wiem że zasięg to około 50km, chodzi mi o zasadę działania. Mogę wymusić sam prąd i będzie tylko na tym normalnie przyśpieszać itp?
Darek
bartosz z
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2021, 14:51
model samochodu: kia ceed phev

Re: Ceed phev opinie

Post autor: bartosz z »

Do 120 km/h pojedzie na samym prądzie, natomiast zimą zapewne załączy się silnik spalinowy z powodu uruchomienia ogrzewania/osuszania szyby. Już przy obecnych temperaturach rano przy 3-4 osobach samochodzie szyby parują, a załączenie wentylacji powoduje załączenie silnika spalinowego do uzyskania odpowiedniej temperatury cieczy chłodzącej
GaijinPL
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2020, 07:50
model samochodu: NIRO

Re: Ceed phev opinie

Post autor: GaijinPL »

bartosz z pisze: 20 paź 2021, 14:58 Do 120 km/h pojedzie na samym prądzie, natomiast zimą zapewne załączy się silnik spalinowy z powodu uruchomienia ogrzewania/osuszania szyby. Już przy obecnych temperaturach rano przy 3-4 osobach samochodzie szyby parują, a załączenie wentylacji powoduje załączenie silnika spalinowego do uzyskania odpowiedniej temperatury cieczy chłodzącej
Dzięki za odpowiedź;)
Czyli nie mam co liczyć na prawie darmową jazdę do pracy? Ogrzewanie nie jest tylko elektryczne? Nawet jakby się bateria miała skończyć po 15km
to nie można wymusić trybu tylko elektrycznego? Musi się załączyć spalinowy silnik?
Darek
bartosz z
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2021, 14:51
model samochodu: kia ceed phev

Re: Ceed phev opinie

Post autor: bartosz z »

Działa to tak, że ogrzewanie jest realizowane przez standardową nagrzewnicę - nie ma grzania elektrycznego jak w pełnym elektryku. Jeżeli wystarczy Ci ogrzewanie fotela i kierownicy - a w większości jak jadę sam to jest to jeszcze wystarczające - to silnik spalinowy się nie załącza. Natomiast jadąc rano do pracy z trójką dzieci konieczne jest załączenie przynajmniej odparowania szyb. Po odparowaniu i wyłączeniu dmuchawy silnik spalinowy się wyłącza. Ja mam do pracy jakieś 20 km z czego 15 ekspresówką a reszta po mieście. Rano włączam tryb hybrydowy i jadę jakieś 10 km po ekspresówce. Silnik i kabina się nagrzeją i potem już resztę jadę tylko na prądzie. Załączenie wentylacji lub ogrzewania przy ciepłym silniku nie powoduje odpalenia silnika spalinowego.
GaijinPL
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2020, 07:50
model samochodu: NIRO

Re: Ceed phev opinie

Post autor: GaijinPL »

bartosz z pisze: 20 paź 2021, 18:58 Rano włączam tryb hybrydowy i jadę jakieś 10 km po ekspresówce.
Dzięki, czyli moje założenia muszę zweryfikować. Do pracy mam 15km w korku, najpierw dzieciaki pod szkołę i razem z żona do pracy, potem 8h postoju i 15km powrót w korku + czasami zakupy. Myślałem że tylko na prądzie to przejadę. A spalinówkę 2 razy w miesiącu w trasie odpalę. Z tego co piszesz w lato i do temperatury pewnie +10 stopni jest OK. Ale jak poniżej już tryb hybrydowy. Obecnie mam Niro w hybrydzie i spalanie mam w mieście do 5l przy klimatyzacji/grzaniu zawsze ustawionym na 22 stopnie. To wyłączanie dmuchawy trochę mnie może nie przeraża, ale żonie nie przetłumaczę że ma marznąć bo podgrzewany fotel jej powinien wystarczyć;)
Jak już wymyślą coś fajnego (PHEV) to muszą to zepsuć. Podgrzewanie kabiny silnikiem spalinowym....
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”