Kia CEED 3 - Czy ma elektroniczny pomiar ciśnienia w oponach?

forum użytkowników modelu Ceed
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Kia CEED 3 - Czy ma elektroniczny pomiar ciśnienia w oponach?

Post autor: Endi501 »

Myślę że chyba nie bo ceed od 2020 nie mają czujników TPMS tylko z ABS i obrotu koła i nie pokaże ci ciśnienia na poszczególnych kołach ale może się myle.
willy89
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2021, 22:47
model samochodu: Kia ceed sw gen. 3 ver M

Re: Kia CEED 3 - Czy ma elektroniczny pomiar ciśnienia w oponach?

Post autor: willy89 »

Dzięki za odpowiedź.
Tak się zastanawiam czy właśnie dałoby się to rozbudować. Teoretycznie w niektórych autach Kia ceed wypuszczanych równolegle w produkcji był tmps montowany.
Postaram się jeszcze w ASO podpytać.
Ewentualnie czy może ktoś używał jakiegoś nie fabrycznego rozwiązania?
Jak by ktoś jeszcze miał wiedzę w temacie prośbą o informację.
Pozdrawiam.
pepe3
Posty: 26
Rejestracja: 07 lut 2021, 23:04

Re: Kia CEED 3 - Czy ma elektroniczny pomiar ciśnienia w oponach?

Post autor: pepe3 »

Duda w programie 101 gadżetów pokazywał montaż takiego dodatkowego układu TPMS z własnym ekranikiem ale to raczej niezbyt fajne w samochodzie osobowym. Może być potrzebne w terenowym gdzie czasami zmienia się ciśnienie w kołach przy jeździe po piasku, błocie lub skałach.
willy89
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2021, 22:47
model samochodu: Kia ceed sw gen. 3 ver M

Re: Kia CEED 3 - Czy ma elektroniczny pomiar ciśnienia w oponach?

Post autor: willy89 »

Rzeczywiście taki dodatkowy nie fabryczny wyświetlacz w ceed nie bardzo miałby miejsce na montaż.
Drążąc temat odnalazłem numer katalogowy części fabrycznej ( 95800A2100), nie wiem czy dla wersji trzeciej ceed byłby kompatybilny.
Teoretycznie dołożenie takiego modułu(lub kompatybilnego) , dodatkowo odpowiednia modyfikacja softu i w teorii powinniśmy uzyskać pełnosprawną funkcjonalność TPSM dostępną z poziomu komputera pokładowego.
Ciekawe tylko czy to jest wykonalne i czy ktoś już to wykonywał.
sielik
Posty: 36
Rejestracja: 02 wrz 2021, 13:03
model samochodu: Kia CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Kia CEED 3 - Czy ma elektroniczny pomiar ciśnienia w oponach?

Post autor: sielik »

No to nieźle w ch... lecą w Kia Wojtanowicz w Gdyni. Jak odbierałem nowego Ceeda SW w wersji M w sierpniu b.r. to powiedziałem, że chcę dokupić felgi 17", poprosiłem też o zabezpieczenie kół i jednocześnie dodano mi czujniki tpms za 852 zł. Banda #$%^&
Z felgami postanowiłem poczekać, na 16 założę zimowki, tylko po co mi te czujniki i wywalone 852 zł?
Jesteście pewni? Pojadę chyba do wulkanizacji i zobaczę czy w 16" są...
krgorny
Posty: 143
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Kia CEED 3 - Czy ma elektroniczny pomiar ciśnienia w oponach?

Post autor: krgorny »

Te czujniki ABS nie podają konkretnego ciśnienia, a tylko zmiany w ciśnieniu w oponach. Domyślam się, że Twoje czujniki TMPS podają liczbowo jakie jest ciśnienie w oponach. Co do samej jakości czujników ABS to ja już miałem alert w swoim aucie (też od sierpnia), kiedy przejechałem przez spowolnienie w postaci tych poprzecznych wybojów przed pasami, że mam spadek ciśnienia. Jak wysiadłem i sprawdziłem, a potem już na nierozgrzanych oponach pojechałem na stacje to się okazało, że nie było co dopompowywać.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2021, 09:41 przez krgorny, łącznie zmieniany 1 raz.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Kia CEED 3 - Czy ma elektroniczny pomiar ciśnienia w oponach?

Post autor: kon »

Jeśli to serwis dobrał ci taki zestaw "bo czujniki muszą być", a faktycznie nie są potrzebne, to zwrot na podstawie rękojmii bez dyskusji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”