Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

forum użytkowników modelu Ceed
Ethelgore
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 22:32
model samochodu: Ceed III GT

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Ethelgore »

Ja dodam dwoje 2 grosze.
@cristoforos95
Kierownica zaczęła „trzeć”
- tak, jest na to akcja, ale tylko dla tych co się zgłoszą z problemem, tak jak z podłokietnikiem. Powodem jest źle dobrane małe łożysko w mechanizmie wspomagania które najzwyczajniej nie wytrzymuje występujących sił. Skutkuje to "szuraniem" z kolumny kierownicy. Ta usterka zapewne czeka wielu z nas.

Co do krzywości naszych ceedów. Moim poprzednim autem było Clio 4 RS (nowe), jeździło ok, zero zdarzeń. Po pewnym czasie ~4 lata po tym jak opony miały już nabite trochę kilometrów, zaczęło mocno ściągać w prawo. Geometria sprawdzona w 2 punktach. Wynik, auto było tak krzywe że po wyregulowaniu prawego na max do przodu, lewego na max do tyłu, i tak brakowało 1,5mm! :shock: Tył nie dawał dużego pola manewru bo tam jest belka.

Piszę to po to żeby pokazać że akurat Renault nie jest wzorem jeśli chodzi o trzymanie wymiarów.
Natomiast z drugiej strony, nie będąc adwokatem diabła, miałem pod tyłkiem wiele różnych samochodów i takie zachowanie występuje prawie zawsze i nasila się wraz ze wzrostem rozmiaru kół. Potwierdzę też "hipotezę rocznikową", moja sztuka jest produkcji Q2 2020 i ściąga, jednak nieznacznie w porównaniu z filmikiem. Powiedzmy tak 1/3 tego co można obejrzeć. Dodatkowo, w moim odczuciu argument o braku prawdziwego zera w układzie kierowniczym jest trafny bo to wygląda tak że jak zostawisz kierownice tak będzie jechało. Trochę w lewo lub trochę w prawo.
cristoforos95
Posty: 6
Rejestracja: 05 lut 2021, 19:45
model samochodu: Ceed III sw 1.4 140 km

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: cristoforos95 »

Ethelgore pisze: 08 lut 2021, 01:12 Ja dodam dwoje 2 grosze.
@cristoforos95
Kierownica zaczęła „trzeć”
- tak, jest na to akcja, ale tylko dla tych co się zgłoszą z problemem, tak jak z podłokietnikiem. Powodem jest źle dobrane małe łożysko w mechanizmie wspomagania które najzwyczajniej nie wytrzymuje występujących sił. Skutkuje to "szuraniem" z kolumny kierownicy. Ta usterka zapewne czeka wielu z nas.

Co do krzywości naszych ceedów. Moim poprzednim autem było Clio 4 RS (nowe), jeździło ok, zero zdarzeń. Po pewnym czasie ~4 lata po tym jak opony miały już nabite trochę kilometrów, zaczęło mocno ściągać w prawo. Geometria sprawdzona w 2 punktach. Wynik, auto było tak krzywe że po wyregulowaniu prawego na max do przodu, lewego na max do tyłu, i tak brakowało 1,5mm! :shock: Tył nie dawał dużego pola manewru bo tam jest belka.

Piszę to po to żeby pokazać że akurat Renault nie jest wzorem jeśli chodzi o trzymanie wymiarów.
Natomiast z drugiej strony, nie będąc adwokatem diabła, miałem pod tyłkiem wiele różnych samochodów i takie zachowanie występuje prawie zawsze i nasila się wraz ze wzrostem rozmiaru kół. Potwierdzę też "hipotezę rocznikową", moja sztuka jest produkcji Q2 2020 i ściąga, jednak nieznacznie w porównaniu z filmikiem. Powiedzmy tak 1/3 tego co można obejrzeć. Dodatkowo, w moim odczuciu argument o braku prawdziwego zera w układzie kierowniczym jest trafny bo to wygląda tak że jak zostawisz kierownice tak będzie jechało. Trochę w lewo lub trochę w prawo.
Dzięki za odpowiedz. Ja właśnie po takiej wymianie kolumny zacząłem mieć problemy ze swoim autem. Dziwne jest to, ze nie ściągało, naprowadzalo na pas a ściąga i wydaje mi się ze asystent pasa ruchu nie działa jak powinien. A propos podłokietnika - co to za akcja? Bo mi tez strzela jak oszalały :mrgreen:
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Jeśli chodzi i ściąganie w innych samochodach to ja tego nie zauważyłem . Wczesniej miałem megane i nie było takiego ściągania, jak ustawiłem kierownice na wprost to auto jechalo dokładnie na wprost. Teraz mam też seata ibiza i powiem szczerze że wolę ibiza jechać niż kia. Jak wychodzę z zakrętu i kierownice puszczam to w seacie zawsze ustawi się na wprost a w kia już nie.
I jeszcze coś. Wczoraj napisałem do kia centrali z info o takim ściąganiu, naprawach bez skutku oraz z zapytaniem o akcję serwisowa na tą usterkę, czekam na odpowiedź od nich....
johny3108
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2021, 10:31
model samochodu: Ceed 3 1.4 T-GDI M HB

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: johny3108 »

tomekkiaceed pisze: 08 lut 2021, 16:05 Jeśli chodzi i ściąganie w innych samochodach to ja tego nie zauważyłem . Wczesniej miałem megane i nie było takiego ściągania, jak ustawiłem kierownice na wprost to auto jechalo dokładnie na wprost. Teraz mam też seata ibiza i powiem szczerze że wolę ibiza jechać niż kia. Jak wychodzę z zakrętu i kierownice puszczam to w seacie zawsze ustawi się na wprost a w kia już nie.
I jeszcze coś. Wczoraj napisałem do kia centrali z info o takim ściąganiu, naprawach bez skutku oraz z zapytaniem o akcję serwisowa na tą usterkę, czekam na odpowiedź od nich....
Hej, udało Ci się jakoś uporać z tym ściąganiem coś wiadomo więcej czy to faktycznie przypadłość samochodu czy kwestia opon lub wyważenia?
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: lukasmasdes »

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem sprawdzić jak jest w moim Ceedzie z tym ściąganiem. Na trasie szybkiego ruchu przy prędkościach 120-140 nie zauważyłem, aby ten problem u mnie występował. Nie wiem czy znaczenie ma wersja, bo ja mam wersję z niezależnych zwieszeniem z tyłu, rocznik 2019. Nie wiem czy problem dotyczy aut z belką, czy niezależnym zawieszeniem?
johny3108
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2021, 10:31
model samochodu: Ceed 3 1.4 T-GDI M HB

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: johny3108 »

Wszystkie ceedy mają wielowachacz
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Witam Panowie . Ja napisałem do kia i opisałem problem. Odpowiedziami mi bardzo s,było, zaproszono do dowolnego serwisu w celu raz jeszcze sprawdzenia ustawień. Do dnia dzisiejszego jeszcze nie byłem, myślę nad tym ale boję się żeby znów nie było gorzej.
Muszę znależc dobry serwis. Pozdrawiam.
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Generalnie przy małej prędkości, po mieście jest do zniesienia, przy prędkości powyzej 100 zaczyna się problem , tak samo jak zaatakuje do pełna lub dociazy tył to auto leci w prawo i muszę trzymać kierownice lekko w lewo aby jechał prosto. Przy zrywaniu też zawsze ucieka kierownica i auto w prawo. Nawet sprawdziłem na lodzie i zawsze przy nagłym ruszania zawsze w prawo kierownica nagle ucieka i auto.tez.
Marek3003
Posty: 579
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Marek3003 »

Mam niecałe 3 tyś przebiegu, samochód z listopada 2020, ściąga zauważalnie i denerwująco w prawo. Po ustawieniu zbieżności w ASO - a były jakies różnice na czerwono z przodu jest w zasadzie identycznie a może i gorzej. No nie tego się spodziewałem po wymarzonym aucie, jestem wściekły że się wp...... w leasing i itd. Nawet nie chce mi się już pisać,
johny3108
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2021, 10:31
model samochodu: Ceed 3 1.4 T-GDI M HB

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: johny3108 »

Tu jest ankieta im więcej ludzi bedzie tym lepiej viewtopic.php?f=117&t=5718#p42184
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”