Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

forum użytkowników modelu Ceed
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Problem z moją kia nie został dalej rozwiązany. Tak jak wcześniej pisałem napisałem bezposrednio do Kia z informacją o usterce-sciaganiu od nowości , i żle ustawionej kierownicy , odpisali abym wszystkie dane przesłał opisy gdzie robiłem i co było robione. Dostałem zaproszenie że mam się wstawić do dowolnego ASO celem ponownej regulacji. I tak zrobiłem, jade do serisu i się okazuje że mam za wszystko płacić (auto 2 lata ) NA gwarancji z salonu kupuje w 2019 r. Moje zdziwienie jak to? mam @ z centrali że mnie zapraszają a mam za to płacić. Okazuje się że to im nie wystarcza, A czynności ustawień i regulacji są płatne. Mowie im że przecież to ciągle naprawa usterki którą była od nowości , już kilkukrotnie naprawianiej . Niestety nie udało mi się dojść do porozumienia więc nie wstawiłem auta. Napisałem ponownie do Centrali z problemem j proszę o interwencję czemu mam płacić. Czekałem ponad tydzień na odpowiedź i nic. Znów napisałem jaką jest ich decyzja? W odpowiedzi dostałem info że to infolinia, że oni się na zajmują takimi rzeczami , że muszę do ASO A do nich ewentualnie skargę na serwis. I tak w skrócie jak wygląda obsługa gwarancyjną w KIA. Szukam jakiegoś dobrego serwisu aby wkoncu to ogarnął, nawet już zapłacę. Ktoś wie gdzie w Warszawie? Kiedyś powiedziano mi w jednym z serwisów że to ściąganie to częste w kiach z 2028,2019 roku a jak teraz ich pytałem czy czesto to usłyszałem że nie ma takiego problemu...
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

johny3108 pisze: 18 mar 2021, 17:03
tomekkiaceed pisze: 08 lut 2021, 16:05 Jeśli chodzi i ściąganie w innych samochodach to ja tego nie zauważyłem . Wczesniej miałem megane i nie było takiego ściągania, jak ustawiłem kierownice na wprost to auto jechalo dokładnie na wprost. Teraz mam też seata ibiza i powiem szczerze że wolę ibiza jechać niż kia. Jak wychodzę z zakrętu i kierownice puszczam to w seacie zawsze ustawi się na wprost a w kia już nie.
I jeszcze coś. Wczoraj napisałem do kia centrali z info o takim ściąganiu, naprawach bez skutku oraz z zapytaniem o akcję serwisowa na tą usterkę, czekam na odpowiedź od nich....
Hej, udało Ci się jakoś uporać z tym ściąganiem coś wiadomo więcej czy to faktycznie przypadłość samochodu czy kwestia opon lub wyważenia?
Problem z moją kia nie został dalej rozwiązany. Tak jak wcześniej pisałem napisałem bezposrednio do Kia z informacją o usterce-sciaganiu od nowości , i żle ustawionej kierownicy , odpisali abym wszystkie dane przesłał opisy gdzie robiłem i co było robione. Dostałem zaproszenie że mam się wstawić do dowolnego ASO celem ponownej regulacji. I tak zrobiłem, jade do serisu i się okazuje że mam za wszystko płacić (auto 2 lata ) NA gwarancji z salonu kupuje w 2019 r. Moje zdziwienie jak to? mam @ z centrali że mnie zapraszają a mam za to płacić. Okazuje się że to im nie wystarcza, A czynności ustawień i regulacji są płatne. Mowie im że przecież to ciągle naprawa usterki którą była od nowości , już kilkukrotnie naprawianiej . Niestety nie udało mi się dojść do porozumienia więc nie wstawiłem auta. Napisałem ponownie do Centrali z problemem j proszę o interwencję czemu mam płacić. Czekałem ponad tydzień na odpowiedź i nic. Znów napisałem jaką jest ich decyzja? W odpowiedzi dostałem info że to infolinia, że oni się na zajmują takimi rzeczami , że muszę do ASO A do nich ewentualnie skargę na serwis. I tak w skrócie jak wygląda obsługa gwarancyjną w KIA. Szukam jakiegoś dobrego serwisu aby wkoncu to ogarnął, nawet już zapłacę. Ktoś wie gdzie w Warszawie? Kiedyś powiedziano mi w jednym z serwisów że to ściąganie to częste w kiach z 2028,2019 roku a jak teraz ich pytałem czy czesto to usłyszałem że nie ma takiego problemu...
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Kobil »

Spróbuj tutaj.

https://www.google.com/search?client=fi ... dHlja2E;mv:[[52.210405677319024,21.054474612954376],[52.21004572268096,21.05388718704562]]

Spec pomógł już kilku osobom z tym problemem, gdzie wielokrotna regulacja w ASO nic nie dawała. Jedź najlepiej rano na 8:00 bo tam nie ma zapisów na godziny więc szybko robi się kolejka.
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: TomX’d »

Dobrze, że Ci coś konkretnego powiedzieli bo mi kierownik ASO odpisał z linkami do filmików pana „dziennikarza” (nawet nie widząc mojego auta na oczy) więc wydał wyrok na mój egzemplarz stwierdzając, że to cecha nie wada aut.
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Jak mój kolega w styczniu chciał kupić ceeda to salonie powiedzieli że często wracają ludzie z ceed i xceed z 2018, 2019 lat z takim problemem . Podobno teraz to naprawiono w nowych , ale to już wyczytałem gdzieś na necie. Podobno jakieś nowe oprogramowanie od zbieznosc i i geometrii. Kiedyś o tym pisałem . Jak teraz pytam o naprawę i że coś takiego słyszałem to jakby w serwisach coś wiedzieli ale nie nie mówi tego wprost. Jakby nie było tematu. Kiedyś mój mechanik jak mi ustawial zbieznosc to wyjechał samochodem aby sprawdzić czy wszystko jest Oki , czy kierownica prosta a tu komputer pokazuje Oki, ale na poziomicy widać że kierownica lekko skrzywienia, A Pan mówi że tak ma być, mieści się w normie. .
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

U mnie to zauważyłem że im bardziej dociąze tył bym bardziej muszę podczas jazdy na wprost kontrowac kierownica w lewo.
Jak jadę powoli do 70 km i bez obciążenia z tylu , prawie pusty bak to jeszcze można się przyzwyczaić do tego , ale jak już nawet zaatakuje do pełna lub dzieci władze z tylu to już widzę na kierownicy że aby auto jechali prosto trzeba lekko w lewo. Jak ustawie kierownice na wprost to auto ewidentne skręca w prawo. Mam wrażenie jakby coś z byłem było. Jak myślicie Panowie??
Generalnie jak z zakrętu puszczę kierownice to nie wraca do punktu 0 nieważne w jaką stronę bym puścił. Ale powiedziano mi że to urok elektrycznego wspomagania.
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Lunarek »

Pisalem już ale nikt nie zwraca uwagi.
Jedź do ASO i powiedz żeby Ci ustawili kierownicę do jazdy na wprost. Następnie trzeba wykonać kalibrację czujnika skrętu. Nie trzeba grzebać w geometrii. Jeśli kierownica nie jest ustawiona na wprost tylko lekko przekrecona w lewo to elektryczne wspomaganie będzie tak działać by ją prostować i samochód będzie ciągnęło w prawo.
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Sid »

Lunarek pisze: 15 kwie 2021, 15:35 Pisalem już ale nikt nie zwraca uwagi.
Zwróciłem uwagę, że mój nie ściąga :lol:.
Ale na poważnie, to problem dotyczy aut 2019 i straszych? Mój jest z października 2020 i jeździ, jak po sznurku.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
johny3108
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2021, 10:31
model samochodu: Ceed 3 1.4 T-GDI M HB

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: johny3108 »

Trzeba też rozdzielić ściąganie spowodowane jakąś wadą od ściągania spowodowanego oponami/felgami. Ja mam ceeda z września 2020 i ściągał na zimowych (okazało się że wina jest po stronie opony). Od tamtego czasu wszystko jest ok nie ma żadnych problemów tego typu.
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Witam Panowie

Czy może ktoś z was ustawial geometrię na Bartyckiej w W-wie o czy pisał wcześniej Kobil.??
Już mam dość bajania się z ASO a czytałem dość dobre opinie . Czy ktoś z was miał z nimi do czynienia, czy znają takie przypadki z Ceedami? Ja mam z 2019 r . J jak już wcześniej pisałem ASO ustawia tylko aby tolerancja była a jaknsciagalo tak sciaga dalej. I jak mam 300 stopni zaplacic A samochód na gwarancji to wolę już u kogoś kto to ogarnia. Pozdrawiam ( dzięki Kobil za wskazówkę na warsztat)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”