Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

forum użytkowników modelu Ceed
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

U mnie zauważyłem że obroty na kierownicy są nierówne też, kiedyś w pierszym ASO jakk mówiłem o krzywej kierownicy to mechanik zamiast na drążkach to przestawił gdzieś na stożku w przekładni kierowniczej o czym dowiedziałem się w 3 serwisie gdzie to zauwazyli i probowali ustawić ale też nie do końca,(poprawili ale jakby o jeden ząbek za mało i kierownica jest jakby na godz 11 A nie 12 . Czy bez ruszania tego można ustawić odpowiedzi geometrię.??? Teraz jak ustawie na 12 to auto jedzie w prawo..
Lunarek
Posty: 40
Rejestracja: 20 mar 2021, 09:33
model samochodu: ProCeed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Lunarek »

tomekkiaceed pisze: 16 kwie 2021, 23:08 U mnie zauważyłem że obroty na kierownicy są nierówne też, kiedyś w pierszym ASO jakk mówiłem o krzywej kierownicy to mechanik zamiast na drążkach to przestawił gdzieś na stożku w przekładni kierowniczej o czym dowiedziałem się w 3 serwisie gdzie to zauwazyli i probowali ustawić ale też nie do końca,(poprawili ale jakby o jeden ząbek za mało i kierownica jest jakby na godz 11 A nie 12 . Czy bez ruszania tego można ustawić odpowiedzi geometrię.??? Teraz jak ustawie na 12 to auto jedzie w prawo..
Czy Ty czasami czytasz co się do Ciebie piszę czy tylko klepiesz posty?
Nic Ci nie da samo ustawienie geometrii skoro masz źle ustawioną kierownicę i zawsze elektryczne wspomaganie będzie ją korygowało. Skoro masz ASO które nie umie tego zrobić to trzeba je zmienić ma inne.
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Czytam i staram się zrozumieć tylko już sam nie wie jak.juz w 3 ASO to robiłem , dla nich nie jest to problem że obroty kierownicy są nierówne. Ostatnio mi powiedziano że u innych jest gorzej i tak może być. Proszę tylko o jakąś trafną podpowiedż. Myślałem że jak ustwiano geometrię to ustawiono przy krzywej kierownicy. Pytanie moje jest czy jak podjadę na nowo ustawić geometrię i sam to zaznaczę na kierownicy gdzie jest dokładnie środek to to może pomócvzt taka geometria . Ozna naprostowac kierownice aby była prosto? Pozdrawiam
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Czy ponowna geometria z prawidłowo ustawiona kierownica na wprost spowoduje że będzie podczas jazdy auto jechali prosto(pomimo że liczba obrotow kierownicy jest minimalnie nierowna)
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: TomX’d »

Kolega lunarek uważa ze skoro jemu pomogło to znaczy ze wszystkim pomoże jednakowe rozwiązanie - działa jak aso 😂 a aso nie potrafi ani geometrii ustawić, ani kół wyważyć bo do tego biuletyn nie wystarczy :)
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Witam dalej w temacie
Wczoraj bylem w serwisie, chciałem geometrię ale Pan stwierdził że trzeba skalibrowac odpowiednio kierownice. Oznczylismy na kierownicy tak jak mi się wydaje aby było idealnie na wprost a nie według poziomicy . Zrobiliśmy punk 0 według tego oznaczenia idealnie na wprost. Wyjeżdżam z serwisu a tu dalej jak było , nawet gorzej bo jak zadziała asystent pasa ruchu to kierownica łamiąc środkowy pas odbija i dalej wraca w lewo , ie wraca do pozycji 0 , A z drugiej strony już wraca.
Dalej przy jeździe na wprost trzeba ja lekko w lewo ustawiać. Chyba trzeba coś na drążkach pokombinować
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Asa to że obroty nierówne na kierownicy jak poprosiłem aby sprawdzono czy jest na przekładni równo i ustawili właściwie to powiedziano że to nie ma wpływu i po to robi się kalibracja aby był punkt 0 . Nie wiem czy to tak powinno być ale w lewo nam większy obrót na kierownicy niż w prawo , ewidentnie obroty kierownicy na max są nierówne. Pan serisant mówił że u niektórych jest pół obrotu i to nie wpływa na ściąganie oraz krzywa kierownice. System tego nie widzi podobno . Macie jakieś zdanie w tym temacie
TomX’d
Posty: 98
Rejestracja: 18 mar 2021, 17:59
model samochodu: XCeed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: TomX’d »

Tak - aso nawet geometrii nie potrafi ustawić. Kilka osób pojechało prywatnie, ustawiono geometrię idealnie a nie na normy i przestało ludziom ściągać.
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

witam ponownie

PANOWIE udało mi się po 2 latach bujania sie z Kią CEED 2018/2019 ustawić właściwie kierownice i auto już nie ściąga.
Tak jak wCzesniej pisałem kilka razy zgłaszałem to w ASO ze mam z tym problei i zawsze ustawiano geometriw i nic nie pomagało.aso ROBI TO NA PARAMETRI I KONIEC. JUŻ mialem dosć tego auta i KII. Nawet napiałem do centrali ŻE żaden serwis nie potrafi tego właściwie ustawić ae oczywiście po kilku @ mnie zbyli, i kazali jechac naprawiać do serwisow oczywiści platnie.
Tak jak było pisane w kilku postach TRZEBA zrobic to w normalnym serwisie a nie a ASO.
Do sedna sprawy--- dwa tygodnie temu bylem na przegladzie i powiedialem że chcę aby mi skalibrowali kierowniće na wprost. Nie wiem czemu ale w każdym ASO jak ustawiali kierowniće to zawsze poziomica pokazywałatak ze była w lewo. Teraz chciłem być w samochodzie !!!! i sam ustawiłem kierownice jak wg. mnie powinna być na wprost , ale nie chiałem aby cos reguowali w zawieszeniu. TAK WIĘC Z GRYMASEM ALE TO ZROBILI, tylko kalibracja kierownicy na wprostna pkt 0.
DZIŚ bylem w TIP-TOP na Brtyckiej ( MAŁY WARSZTAT GDZIE USTAWIAJA GEOMETRIE)w Warszawie i poprosilem Pana aby zrobił geometrie ale ja ustawię kirownice na wpost ( nie wg. poziomicy). Ustawiłem w identycznej pozycji co kalibrowałem i po zrobieniu geometrii jest SUPER. auto jedze jak po szurku , nie ściąga i kierownica również jest prosto.

TAK WIEC POLECAM TIP-TOP na Bartyckiej.
aa i po ustawieniu okazalo się ze tył był pokrzaniony, gdzie w ASO wszystko bylo OKI.
I jeszcze dla zainteresowanych-- Pan dał mi wydruk pomiru rozsrawu osi i okazuje się ze AUTO jest krzywo zespawane na ramie, ( to już wszceśniej usłyszalem w jednym z serwisow ze to wada pierwszych rocznikow kia ceed 2018 i2019) przenia oś jest przesunieęta w lewo względem tylniej o 0,9 mm a również koła z prawej stronu są legkko cofnięte wzgłedem kół z lewej strony ( przednie prawe cofniete względem lewego o 0,5 mm, a prawe o 3,5 mm) O ty że były ramy żle pospawane to już wczesniej słyszałem i jest to temat craz bardziej znany też w aso ale nikt nie chce głośno o tym mowić .

TAK WIĘC Panowie dzięki za pomoc z tym warsztatem
jeszszcze musze pedał skrzypiący naprawić ale az sie boję do ASO podjechać bo znów coś ędzie nie tak. Może ktoś smarował skrzypiący pedał sprzegła???
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Piter_2019 »

Taka tam ciekawostka z tą zbieżnością - było OK od nowości. Po wymianie opon też. Później im więcej czytałem o problemach tym bardziej przyglądałem się kierownicy i w końcu przekonałem sam siebie, że drobna korekta w lewo jest jednak niezbędna. "Specjaliści" od geometrii poprawili parametry prawego tylnego koła - tam niby tkwił problem (może w dziurę pan wjechał, może gdzieś uderzył, opony dodatkowo niskie i czułe na takie akcje :shock: ) Pokazali na kompie jak "polepszyli" i generalnie jazda bez zmian. Wczoraj przejeżdżałem obok wulkanizatora - kierownik i pracownik się nudzą - to wyważyłem i przełożyłem tył na przód. Kierownik stwierdził, że tak partackiego wyważenia jeszcze nie widział.... Wyjechałem i kierownica prosto i samochód jedzie prosto :D . Trochę dziwne, ale prawdziwe...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”