Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 323
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: bielaPL »

tomekkiaceed pisze: 14 lip 2021, 13:47 Pan dał mi wydruk pomiru rozsrawu osi i okazuje się ze AUTO jest krzywo zespawane na ramie, ( to już wszceśniej usłyszalem w jednym z serwisow ze to wada pierwszych rocznikow kia ceed 2018 i2019) przenia oś jest przesunieęta w lewo względem tylniej o 0,9 mm a również koła z prawej stronu są legkko cofnięte wzgłedem kół z lewej strony ( przednie prawe cofniete względem lewego o 0,5 mm, a prawe o 3,5 mm) O ty że były ramy żle pospawane to już wczesniej słyszałem i jest to temat craz bardziej znany też w aso ale nikt nie chce głośno o tym mowić .
:shock: nic tak mnie nie wkurza jak brak symetrii w czymś nowym gdzie symetria powinna być...
mzak
Posty: 88
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:29
model samochodu: Ceed 1.4 T-GDI

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: mzak »

bielaPL pisze: 25 lip 2021, 16:51
tomekkiaceed pisze: 14 lip 2021, 13:47 Pan dał mi wydruk pomiru rozsrawu osi i okazuje się ze AUTO jest krzywo zespawane na ramie, ( to już wszceśniej usłyszalem w jednym z serwisow ze to wada pierwszych rocznikow kia ceed 2018 i2019) przenia oś jest przesunieęta w lewo względem tylniej o 0,9 mm a również koła z prawej stronu są legkko cofnięte wzgłedem kół z lewej strony ( przednie prawe cofniete względem lewego o 0,5 mm, a prawe o 3,5 mm) O ty że były ramy żle pospawane to już wczesniej słyszałem i jest to temat craz bardziej znany też w aso ale nikt nie chce głośno o tym mowić .
:shock: nic tak mnie nie wkurza jak brak symetrii w czymś nowym gdzie symetria powinna być...
Ciekawe, czy ów "Pan" podał też tolerancję łączenia elementów podwozia... bo może okazać się, że wymienione wartości mieszczą się w normie...
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Gielu »

Tez usatwialem u siebie na BArtyckiej i moge polecic z czystym sumieniem :)
SławekH
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2021, 20:55
model samochodu: proceed GT MY22

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: SławekH »

Gielu pisze: 26 lip 2021, 12:55 Tez usatwialem u siebie na BArtyckiej i moge polecic z czystym sumieniem :)
pytanie mam, Panowie a jak z gwarancją, po ustawieniu zbieżności ? :oops:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2021, 19:09 przez SławekH, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Piter_2019 »

To zależy. Na zbieżność bez problemu, a na zbierzność ponoć kręcą nosem... :D
Piter_2019
Posty: 48
Rejestracja: 12 wrz 2019, 06:08
model samochodu: CEED III GT

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Piter_2019 »

A na poważnie to mam ten sam problem u siebie. W grudniu będę walczył z serwisem w ramach przeglądu to dam znać...Pozdro.
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Ja walczyłem z kilkoma serwisami, aż ktoś z serwisu ni podpowiedział że był problem z kia z 2018 i 2019 roku, z minimalnym przesunięciem przodu względem tylu. Na oprogramowaniu serwisowym 5 razy ustawia mi geometrię i ciągle sciagalo A kierownica ciągle ustawiona lekko w lewo. Jedź do zwykłego warsztatu gdzie ustawiają. Ja najpierw w serwisievustawilem kierownice na wprost dla mnie i dopiero wtedy diagnosta ustawił punkt 0. Następnie pojechałem na Bartycka i ustawiłem kierownice jak wcześniej w serwisie i dopiero wtedy ustawiono geometrię i teraz jest Oki, kierownica prosto i nie sciaga. Najgorsze w tym wszystkim jest to że jak mówiłem w serwisie ze kierownica podczas jazdy na wprost jest w lewo to mówili że tak ma być, a jak chciałem ustawić prosto i że żeby wtedy zrobić zbieznosc to nie chcieli, bo mówili że nie da się ustawić kierownicy samemu tylko wg komputera jak pokazuje punkt 0. Tak więc pisze aby pokazać że się daaa, najpierw ustawić kierownice na wprost i wtedy zaprogramować punkt 0 A później geometrię. U mnie po ustawienia na Bartckiej wyszło że jest lekko przód w lewo prDatawiony wg tylu. Jakby źle zaspany. Ustawiono geometrię i jedzie prosto. Pozdrawiam.. A Co do gwarancji to nie ma to wpływu, w serwisie sami mi ppwiedzielinze jak mi się nie podoba to żebym prywatnie zrobił.. I zrobiłem i pokazałem wydruki i ptzyznali racje
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Gielu »

Ustawianie zbieznosci poza ASO nie ma zadnego wplywu na gwarancje...gwarancje na to masz tylko do pierwszego wyjazdu z salonu.
Ja to zglosilem 5 minut po odebraniu auta i przejechaniu nim moze 3 km...ASO powiedzialo ze po wyjechaniu z salonu moglem wjechac w dziure i gwarancja na to sie skonczyla w tym momencie kiedy opuscilem salon :D
Tadarasko
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2022, 23:50
model samochodu: Kia CEED SW

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: Tadarasko »

Witam na forum pierwszy raz, Kia Cee'd SW odebrana z salonu w tę sobotę. W momencie wyjechania z salonu i ujechaniu na stację paliw z 1,5km stwierdziłem że auto sciąga gwałtownie w prawo, ale że było bardzo wietrznie, ruszyłem w stronę domu. Ale widząc że kierownica cały czas w w lewo i cały czas kontruje zawróciłem do salonu. Przekierowanie mnie do serwisu, jakiś mechanik wsiadł ze mną i z żoną i po przejechaniu kilku km stwierdził że on problemu nie widzi, gadka że ciężko coś stwierdzić bo wietrznie, ale ewidentnie kierownicę miał krzywo i kontrował, po czym zaczął wywód coś o oponach, że teraz słabej jakości są. Po powrocie przejechałem się z nim kia ceed SW pług in, i tam problem nie był wyczuwalny. Ale że była sobota późno i faktycznie wiatr wiał coraz bardziej wróciliśmy do domu. po 4 dniach i przejechaniu 350km mam dość tego auta. To jest niedopuszczalne , auto nowe za 90 tys. złotych i coś takiego, jazda tym autem to żadna przyjemność a co gorsza to narażanie życia, na trasie szybkiego ruchu, prostując kierownicę auto leci przez pasy w prawo masakrycznie. Jeżeli włączę oba assist line widać jak systemy cały czas prostują auto, i po ujechaniu 10-15km włącza się system zmęczenia kierowcy, a wrażenie jest takie jakby auto jechało cały czas po ukosie. Oczywiście w pon rano zgłosiłem temat, usłyszałem że to geometria, to pytam się co robili przez ten czas jak auto stało na placu i jak można wydać klientowi taki auto. W ten poniedziałek wracam do ASO, zobaczymy z jakim efektem. Oczywiście na bieżąco będę informował jak się sprawy mają. W moim przypadku nie ma mowy o tłumaczeniu że drogi są pod ukosem bo auto już po uruchomieniu i prędkości 20-30km/h leci na prawo.
tomekkiaceed
Posty: 48
Rejestracja: 06 lut 2021, 09:05
model samochodu: Kia ceed

Re: Nieprawidłowa zbieznosc? CEED 3 2020

Post autor: tomekkiaceed »

Przeczytaj wcześniejsze moje posty, ja miałem identycznie nawet o kia centrale się robiło ale to nic nie dało. Tak jak wcześniej pisałem ja byłem w 4 różnych serwisach , ustawili , budowali i zawsze na koniec mówili że mi się tak wydaje i że wg. Komputera jest Oki.
Po 2 latach zrobiłem w Warszawie na Bartyckiej, u gościa w takim garażu ustawia geometrię też w ceedach. Wsiadłem ustawiłem kierownice tak jak powinna być na wprost , nie wg poziomicy w serwisie bo one też źle wskazywały i gość mi ustawił. Wyszło że cały przód jest o 2 cm przesunięty względem tylu. Tzn podwozie to rąb a nie prostokat. Gdzieś wcześniej wyczytałem , a później jeden z pracowników w serwisie potwierdził że to była wada ceeda o procida , że źle zespawane ramy ale kia się nie chciała do tego przyznać aby nie naprawiać za dużo samochodów. W serwisach mają tak ustawione komputery że jak robią geometrię to zawsze sciaga. Jedź prywatnie i daj znac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”