[C2 i C2FL] Zwiększenie prześwitu nadwozia podniesienie zawieszenia

forum użytkowników modelu Ceed
amatoramator
Posty: 12
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:15
model samochodu: chcę kupić Ceed II

[C2 i C2FL] Zwiększenie prześwitu nadwozia podniesienie zawieszenia

Post autor: amatoramator »

Czy ktoś satysfakcjonująco wykonał przeróbkę osobiście lub zlecając w jakimś zakładzie ?

Gorąca prośba nie duskutujemy o gustach i wyglądzie.. .bo to niczego nie wniesie, a ja nie zabardzo mam ochotę nabijać wpisy :)
Jeden obniża drugi podnosi i tyle. Osobiście po prostu wolę nieco wyższe auta, choćby ze strony praktycznej:

- łatwiejsze wysiadanie/wsiadanie
- ułatwione pokonywanie stromych podjazdów, niestety czasami krawężników
- łatwiej cokolwiek naprawić bez kanału
- nieco lepsze własności poruszania się w lekkim terenie
- odmienny wygląd

Nie mam kompleksów, żeby kupować SUV-a :)

Istota sprawy / założenie / plan :
- podniesienie w zakresie bezpiecznych i tylko nieznacznie obciążających przeguby 30-40 mm (Volvo V40 XC, Audi Allroad i Octavia Scout.. nie przekraczają ok 45 mm, ale są auta, które producent przygotował zatem mogą mieć inne sprzyjające modyfikacje w konstrukcji)
- pełna odwracalność zmian (gwarancja producenta)
- łatwość montażu (brak konieczności użycia specjalistycznych narzędzi, poza ściągaczem sprężyn)
- brak ingerencji w powłoki i poszycia (spawanie, wiercenie itp)
- koszt tak do 500 pln ?

Co o tym myślicie ? Byłby ktoś chętny ? Z tego co widzę, to część ludzi jest zainteresowana i gdzieś rozpytuje. Nie tylko w tej marce i modelu.

Niestety Kia Europe nie odpowiedziała na zapytanie czy przewidują Ceed'a w opcji cross... a X ceed to już jednak inne auto i nie z tak obszernym bagażnikiem. Poza z gamy jeden w miare normalny silnik 1.6 CRDI, bo reszta to doładowane i mikre Pb.

Podając parametry proszę, załaczyć link do źródła, unikniemy prostowania treści, generowania wpisów i sprzeczek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”