Klapka wlewu paliwa

forum użytkowników modelu Ceed
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Witam dziś po zatankowaniu nie mogę zamknąć klapki wlewu paliwa w ogóle się nie chce zamknąć zamyka się dopiero jak ją przytrzymam i z pilota zamknę ale jak otwieram samochód to ona również się otwiera jakbym nacisnął na nią palcem przeszukałem forum i nikt jeszcze chyba nie miał takiego problemu.
lukobw
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: lukobw »

Miałem podobny problem kilka tankowań temu - przy zamykaniu auta elektromagnes nie 'łapał' klapki i pozostawała ciągle otwarta.
Nie wiem do końca jak udało mi się to naprawić ale powciskałem przymkniętą klapką kilka razy ten czarny gumowy dynks, w którym jest magnes, przeczyściłem wszystko wokół i teraz się zamyka :shock:
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Ok spróbuję ale jak się nie uda to będę jechał do serwisu nie może tak być żeby ośmio miesięczny samochód i już problem z domknięciem wlewu paliwa jak powalczę to odpiszę czy mi się udało dzięki .
lukobw
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: lukobw »

Czuję twój ból bo moje auto ma zaledwie rok :?
Jeśli u mnie się to będzie powtarzało to też się wybiorę do serwisu.
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Idę walczyć dam znać czy się udało jak się uda to dobrze a jak nie to czeka mnie wyprawa do serwisu a mimo to jak się uda to i tak na pierwszym przeglądzie im to zgłoszę i jeszcze z tempomatem muszę zgłosić bo zdarzyło mi się że nie chciał się włączyć przy 70 km/h jak już można od 30 załączyć
lukobw
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: lukobw »

Endi501 pisze: 30 maja 2020, 18:08 jeszcze z tempomatem muszę zgłosić bo zdarzyło mi się że nie chciał się włączyć przy 70 km/h jak już można od 30 załączyć
Pojawiają się jakieś komunikaty na wyświetlaczu podczas próby włączenia ?
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

nie było żadnych komunikatów tylko musiałem się zatrzymać i wyłączyć samochód i na nowo uruchomić i problem znikał zdarzyło mi się kilka razy tempomat cruise nie mogłem włączyć a limit bez problemu klapka wlewu zrobiona ponaciskałem kilka razy i jest ok trochę pilotem i trochę z synem siedział w samochodzie i naciskał zamknięcie od środka kilka razy i załapało jakiś problem z elektromagnesem ale i tak im to zgłoszę dzięki za pomoc
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: zarathos »

A hamowałeś? Tempomat aktywuje się po naciśnięciu hamulca. Jeżeli odpalisz, ruszysz i ani razu nie naciśniesz hamulca to tempomat nie będzie działał.

Klapka to do ASO i nie ma co samemu kombinować, niech naprawiają.
luk2asz
Posty: 28
Rejestracja: 31 gru 2019, 00:36

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: luk2asz »

Endi501 pisze: 30 maja 2020, 18:08 jeszcze z tempomatem muszę zgłosić bo zdarzyło mi się że nie chciał się włączyć przy 70 km/h jak już można od 30 załączyć
Miałem tak w poprzednim Ceed 17 w poprzedniej budzie. Nic nie pomagało tylko wyłącznie silnika. Serwis nigdy nic nie znalazł. Najczęściej dochodziło tak, kiedy zjeżdżałem na autostradzie na tempomacie na stację, klika minut postoju i nie mogłem ustawić prędkości. Co ciekawe limit działał, tempomat nie.
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

W sumie to nie zwracałem uwagi czy używałem hamulca ale teraz zwrócę uwagę i odpiszę bo ruszając z garażu zawsze używam hamulca spróbuję wyjechać za miasto zaparkować w zatoczce autobusowej zgasze go wyciągnę kluczyk i ponownie odpalę i ruszę bez używania hamulca i się odezwę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”