Klapka wlewu paliwa

forum użytkowników modelu Ceed
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: zarathos »

Sam chciałem jechać do ASO niedługo po zakupie Kijanki jak mi tempomat nie chciał się włączyć (limit działał), ale doczytałem właśnie hamulec aktywuje :D W instrukcji Ceeda na stronie 6-96 masz taki tekst:
✽UWAGA
Aby włączyć tempomat, należy przynajmniej raz nacisnąć pedał hamulca po przestawieniu przełącznika zapłonu do położenia ON (WŁ.) lub uruchomieniu silnika. Służy to sprawdzeniu, czy przełącznik pedału hamulca, który stanowi ważny element wyłączający tempomat działa prawidłowo.
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Dzięki zarathos znalazłem ten wpis i przetestowałem działa nawet w tej sprawie dzwoniłem dziś do serwisu też nie wiedzieli no ale przecież nie muszą znać instrukcji każdego samochodu na pamięć a co do klapki wlewu paliwa powiedzieli jeżeli jeszcze raz zdarzy się taka sytuacja to przyjeżdżać od razu do nich nawet z otwartą a jak nie będzie już problemu to na pierwszym serwisie zgłosić pozdrawiam wszystkich i dziękuję za rozwiązanie problemu :)
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Tichy »

Zauważyłem, że przy otwartym samochodzie klapka nie jest niczym trzymana, można ją otworzyć bez wciskania podważając brzeg. Dopiero zamknięcie rygluje klapkę wlewu bolcem...
Awatar użytkownika
Phoenix
Posty: 13
Rejestracja: 22 mar 2020, 21:30
model samochodu: xCEED FL 1.5 T-GDI 7DCT

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Phoenix »

Również zdarzyło mi się to po kilku miesiącach zaledwie, podczas tankowania próbowałem zatrzasnąć klapkę bez efektu, dopiero za którymś razem się udało. Wydaje mi się że problem jest w gumowym "odbojniku" znajdującym się z prawej strony, który wcisnął się i tak został - dopiero za którymś razem jak odskoczył - to klapka zatrzasnęła się. Zwróciłem jeszcze uwagę, że podczas deszczu gdy zajeżdżam na stację żeby zatankować to w tej przestrzeni pod klapką jest dosyć mokro - tak jakby uszczelki tej klapki nie do końca chroniły przed deszczem i wodą. Muszę jeszcze poobserwować, jak sytuacja będzie się powtarzać, a pewnie będzie - zgłaszam do ASO.
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Tichy »

Czy ta klapka jest jakoś trzymana przy otwartym aucie?

Jej pasowanie do linii nadwozia pozostawia trochę do życzenia (odstaje w górnej części) i można ja bez problemu otworzyć bez wciskania.
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Tichy »

Phoenix pisze: 20 lip 2020, 18:49 - tak jakby uszczelki tej klapki nie do końca chroniły przed deszczem i wodą.
Powiem szczerze, że uszczelka klapki w żadnym aucie które miałem w 100% nie chroniła przed wodą...
lukobw
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: lukobw »

Tichy pisze: 31 lip 2020, 01:34 Czy ta klapka jest jakoś trzymana przy otwartym aucie
Tylko własnym ciężarem i zawiasem.
Dopiero jak zamykasz auto to włącza się magnes, który zabezpiecza klapkę przed otwarciem.
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Zrobili na pierwszym przeglądzie. Mieli profilaktykę od producenta teraz wszystko działa.
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Tichy »

Mógłbyś szerzej wyjaśnić. Mi klapka również czasami odstaje...
Ile lat gwarancji na to jest? :D
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Ale mi w ogóle się nie zamykała ona nie odstawała spróbuj wcisnąć korek wlewu paliwa i wówczas zobacz czy się zamknie ja serwisuje w Kia HADM i tam mieli profilaktykę od KMP co maja wykonać wiem że zbiornik zdejmowali podjedź z tym do swojego serwisu jak moi mieli profilaktykę to KMP chyba wysłała do każdego serwisu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”