Klapka wlewu paliwa

forum użytkowników modelu Ceed
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Podeślij fotkę jak to u ciebie wygląda a będę wiedział czy to ten sam problem bo u mnie ona odstawała ok 1cm od błotnika
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Tichy »

U mnie czasami tylko odstaje poza obrys karoserii (tak na grubość samej klapki). Jeśli mieliby demontować zbiornik paliwa to chyba podziękuję :shock:
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Podjedź do serwisu przecież tak nie może odstawać powinni coś z tym zrobić a na salonie na pewno mają jakiegoś ceeda i nie odstaje tam nic tylko jest zlicowane z linią auta przecież masz na to gwarancję chyba że jest to uszkodzenie mechaniczne z twojej winy.
lukobw
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: lukobw »

Podobno ASO ma na to lekarstwo w postaci "dobicia" młotkiem rury wlewu bardziej w stronę baku :D

Wczoraj wróciłem do tego tematu u siebie bo coś mi znowu zaczęło odstawać.
Zauważyłem, że ten plastikowy "drucik" łączący klapkę z korkiem opiera się o ten korek przy zamkniętej klapce przez co delikatnie ją odpycha.

Oto co sam zrobiłem żeby klapka nie odstawała:
- od strony klapki odpiąłem ten plastikowy "drucik" łączący ją z korkiem wlewu
- pozwoliłem mu swobodnie się rozprężyć, bez odpinania go od strony korka wlewu
- wpiąłem go z powrotem, ustawiając go w sposób, w jaki nie opiera się o korek wlewu przy zamkniętej klapce (przy zamkniętej klapce jest nad korkiem).
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Tichy »

lukobw pisze: 14 sty 2021, 14:35 Podobno ASO ma na to lekarstwo w postaci "dobicia" młotkiem rury wlewu bardziej w stronę baku :D
No to mnie uspokoiłeś :lol:

Zastanawia mnie, że czasami jest dobrze, czasami odstaje. Zwrócę im uwagę na wiosnę, jak będę robił klimę. Nie mam czasu jeździć po serwisach z każdą pierdołą.
lukobw
Posty: 158
Rejestracja: 22 wrz 2019, 18:09
model samochodu: KIA CEED III SW SPIRIT 7-DCT 1.4 T-GDI

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: lukobw »

Zastanawia mnie, że czasami jest dobrze, czasami odstaje. Zwrócę im uwagę na wiosnę, jak będę robił klimę. Nie mam czasu jeździć po serwisach z każdą pierdołą.
To pewnie zależy od tego jak się ten plastikowy drucik ułoży po zamknięciu klapki, raz może bardziej zachodzić na korek wlewu a raz mniej co będzie powodowało mniejsze lub większe odepchnięcie klapki.

Ja nawet nie miałem zamiaru gdziekolwiek z tym jechać, wychodzę z założenia, że im rzadziej auto stoi w ASO tym lepiej dla mnie a zwłaszcza dla auta :D
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Tichy »

lukobw pisze: 15 sty 2021, 09:04
Zastanawia mnie, że czasami jest dobrze, czasami odstaje. Zwrócę im uwagę na wiosnę, jak będę robił klimę. Nie mam czasu jeździć po serwisach z każdą pierdołą.
To pewnie zależy od tego jak się ten plastikowy drucik ułoży po zamknięciu klapki, raz może bardziej zachodzić na korek wlewu a raz mniej co będzie powodowało mniejsze lub większe odepchnięcie klapki.
Dzięki za pomysł - faktycznie to by wszystko tłumaczyło :)
Tichy
Posty: 160
Rejestracja: 13 gru 2019, 13:10

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Tichy »

Panowie, udało się może ten problem z odstającą klapką komuś rozwiązać? Może w ASO mają na to jakiś patent?
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Endi501 »

Tak mi się udało. Jak założyłem ten temat to we wrześniu jak pojechałem na przegląd do serwisu, już mieli biuletyn na usunięcie usterki trwało to z 1,5 godziny plus przegląd od tego czasu spokój. Kia HADM Starogard Gdański.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: adam12116 »

co prawda xceed , ale klapka też zaczęła u mnie odstawać, zauważyłem, że chyba rura wlewu paliwa wypycha ją, jak się naciśnie ręka na korek wlewu to ta rura się chowa (obniża) jest elastyczna i się rusza we wlewie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”