Spalanie

forum użytkowników modelu Ceed
fido70
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2019, 19:35
model samochodu: Kia Ceed III

Re: Spalanie

Post autor: fido70 »

Marcind pisze: 17 maja 2020, 09:33 (...) czasem komputer pokarze nawet 15 i 17 litrów! W trasie jest ok 6-6.5litra ale po mieście zejście po niżej 10 l to cud.Dodam jeszcze że auto ma dopiero 1400 km przebiegu
Warto pamiętać (pisałem już na forum) o okresowym wypalaniu GPF, które podnosi średnią.
A jazda jeździe nierówna. Ostatnio jechałem autostradą średnio 130kmh (chwilami 145). Odcinek 40km zakończony średnią 6,2. Szok (pozytywny).
slavkoz
Posty: 38
Rejestracja: 25 paź 2019, 08:01
model samochodu: Ceed

Re: Spalanie

Post autor: slavkoz »

Witam, a taka ciekawostka ze na manualu spalanie jest o 1.5 litra mniejsze. Mam 1.4 tgdi i na dwoch jazdach testowych po tej samej petli manual spalil o tyle mniej. Teraz po niecalych 8 tys km mam srednie 6.3 a wiekszosc to odcinki do pracy 12 km po Warszawie. Po zatankowaniu do pelna zasieg okolo 750 km. Myślę że to dobre wyniki.
Załączniki
PSX_20200523_000339.jpg
mzak
Posty: 88
Rejestracja: 17 lis 2019, 20:29
model samochodu: Ceed 1.4 T-GDI

Re: Spalanie

Post autor: mzak »

Hmmm... Marcind, spalanie masz zacne. W moim przypadku nieosiągalne (pomijając chwilowe)...
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Spalanie

Post autor: tomanek »

Ciekawe czy komputer troche nie oszukuje. Ja zawsze tankuje do pełna i sam sobie wyliczam. U mnie porównując do komputerka w samochodzie wychodzi na to ze przeklamuje, pokazuje mniej o około 0,2-0,3 L.
sojus

Re: Spalanie

Post autor: sojus »

Ludzie zawsze komputer przekłamuje w jedna lub w druga stronę... zawsze tak było i zawsze tak będzie. A co do jarania się spalaniem..... hmmm kupowanie auta i jeżdżenie jak stary dziadek rozpędzając się przez 3 minuty bo ojojoj za dużo spali...
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Spalanie

Post autor: tomanek »

Nikt tu przecież nie napisał że jeździ jak stary dziadek żeby mniej palił. Ludzie mają różne temperamenty, do różnych rzeczy używają swoich samochodów stąd tak różne wyniki. Wątek jest o spalaniu, to ludzie o tym piszą, nie zauważyłem żeby ktoś sie tu czymś jarał. ;)
slavkoz
Posty: 38
Rejestracja: 25 paź 2019, 08:01
model samochodu: Ceed

Re: Spalanie

Post autor: slavkoz »

Akurat rozpedzajac sie 3 minuty spalanie bedzie wieksze niz rozpedzajac sie dynamicznie i nastepnie utrzymujac predkosc...
sojus

Re: Spalanie

Post autor: sojus »

Nie rozumiesz ironii... generalnie kupowanie auta i jeżdżenie tak aby spaliło jak najmniej i rozpisywanie się o tym jest trochę bez sensu. Się w MPK można przesiąść, jeździć busami, pociągami itp ;) a co do rozpędzania się w aucie z Turbina nie masz zupełnie racji ;)
slavkoz
Posty: 38
Rejestracja: 25 paź 2019, 08:01
model samochodu: Ceed

Re: Spalanie

Post autor: slavkoz »

Rozpisywanie sie na temat spalania jest bez sensu ale jednak sie tu rozpisujesz. Brawo Ty ;) Nie pozdrawiam.
sojus

Re: Spalanie

Post autor: sojus »

No czytać widac potrafisz ;) ale to twój problem nie mój ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”