Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

forum użytkowników modelu Ceed
Brav0ER
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2020, 13:12
model samochodu: Kia Ceed III MR18

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: Brav0ER »

wilhelmhell pisze: 22 mar 2021, 13:33 Podpowie ktoś na jakich bezpiecznikach będzie + w ACC? U mnie proponowane w temacie bezpieczniki od podgrzewania foteli i lusterek maja stały + więc odpadają. Na razie podłączyłem ACC kamery pod bezpiecznik tylnej wycieraczki ale to trochę niewygodne bo + pojawia się dopiero bo włączeniu silnika (ON) i nie mogę na spokojnie na parkingu pogrzebać w plikach kamery.

SAVE_20210322_132051.jpg
POWER OUTLET
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: wilhelmhell »

Dzięki tak podejrzewałem. Miernik to był dopóki nie wysyfiłem spodni o ten wiecznie brudny próg i nie zamarzłem:D Poza tym jeszcze jedna rzecz, jak się włączy ACC (przycisk start/stop) to potem to już tylko można silnik włączyć, nie można wrócić do OFF (przynajmniej w instrukcji nie napisane jak) a od razu nie wpadłem że można wszystko na raz zmierzyć i zapisać:D
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: JQZ »

Dołączę się do pytania
Mam kamerkę Viofo i będę chciał ją zamontować w KIA Ceed III, które mam nadzieję wkrótce odbiorę. Czy podłącza się tak samo jak w Ceed II?
Maxx
Posty: 65
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:11
model samochodu: KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: Maxx »

Tak samo się podłączysz.
KIA CEED SW 2019 1.4 T-GDI 7DCT - wersja L
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: Konan »

Bierzesz miernik i szukasz prądu po zapłonie i po odpaleniu i ot cała filozofia.
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: JQZ »

Maxx pisze: 22 mar 2021, 19:19 Tak samo się podłączysz.
Kurcze, wyjaśnijcie mi proszę krok po kroku jak tą kamerę się podłącza. Trybu parkingowego póki co uruchamiać nie planuję, więc jak rozumiem adaptera do zasilania nie potrzebuję, tak?
Na przykładach wspomniane jest o dwóch bezpiecznikach: prąd przy włączonym zasilaniu i prąd przy uruchomionym silniku. Czy dobrze rozumiem, że wpinam się tylko w ten pierwszy bezpiecznik?
Wspomniane też było o podpięciu masy - to tyczy się podłączenia trybu parkingowego, czy zawsze to trzeba podpinać?
Co potrzebuję kupić by złożyć całość?
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: Konan »

Wodze ze nie masz pojecia i nie chce Ci tłumaczyć bo narobisz sobie szkód...jedz do jakiegoś elektromechanika to Ci za 100 podepnie a nie spalisz sobie auta
wilhelmhell
Posty: 32
Rejestracja: 15 mar 2021, 09:20
model samochodu: Proceed

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: wilhelmhell »

Tu jest fajny filmik z wyjaśnieniem o co chodzi:
https://www.wideorejestratory24.pl/adap ... rdwire-kit

Adapter (tzn. hardwire) jest potrzebny w każdym przypadku (nawet bez trybu parking). Oprócz tego 2 kabelki bypass micro2 (są też kabelki hardwire które posiadają końcówki bypass - tak jest najłatwiej), końcówke oczkową M8 (na kabel masy w przypadku kiedy jej nie ma) i nakrętka M8 (żeby przymocować kabel masy z końcówką oczkową do śruby znajdującej się po lewej stronie skrzynki bezpieczników.

Mały żółty wyimak bezpieczników niestety nie pasuje i trzeba go lekko przerobić (zwęzić końcówke o 1-2 mm).

Jeśli nie wiesz na 100% co robisz to lepiej niech podłaczy to elektryk.
JQZ
Posty: 78
Rejestracja: 11 lut 2021, 20:31
model samochodu: Ceed III sw 1.5 T-GDI 7DCT L+BL4+AEB
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: JQZ »

gzyms pisze: 21 lut 2020, 19:52 A tak viofo a129 duo gps podłączyłem ja ;)
Mam dokładnie taką samą kamerkę :D Aczkolwiek w poprzednim autku nie doczekała się zamontowania.
Orientujesz się może, czy ten adapter ma zabezpieczenie przed skokami napięcia? I jaki prąd odcięcia ustawiłeś, dobierałeś "na oko" czy gdzieś w instrukcji samochodu znajdę informację, jaki powinien być?
Ethelgore
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 22:32
model samochodu: Ceed III GT

Re: Kia Ceed 2018 przejściówki bezpieczników kamerka

Post autor: Ethelgore »

Są 4 poziomy odcięcia. 11.8, 12.0, 12.2 i 12.4V. Sprawa jest płynna. Mając pewną skromną wiedzę na tematy elektryki samochodowej ustawiłem 12.2V, Pan elektryk w ASO powiedział że 11.8V i nie będzie problemu bo akumulator nowy. Stanęło na 12.0V. Po 2-4 lat (zależy jak jeździsz) możesz przestawić na 12.2V żeby mieć pewność że zimą odpali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”