Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

forum użytkowników modelu Ceed
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: Gielu »

Witam,

w lipcu odebralem mojego Ceeda SW. Od jakiegos czasu z okolic bagaznika zaczely dobiegac irytujace stuki, tak jak by obijal sie o siebie jakis plastki, ewentualnie stuakala klapa. Stuki pojawiaja sie podczas jazdy na nierownosciach. Wyeliminowane zostaly ewentualne zrodla stukow w postaci:
- zawieszenia
- luznych przedmiotow w schowkach bagaznika
- rolety

jak sie rusza od srodka zamknieta klapa to rowniez wszystko jest stabilne i nie wydaje zadnego dzwieku. Z zewnatrz jak sie porusza ramka do tablicy rejestracyjnej to troche slychac ale to raczej nie jest to bo dzwiek innego rodzaju i za cichy zeby bylo slychac w srodku. Zauwazylem tez ze ta czesc klapy w ktorej osadzona jest klamka do otwierania bagaznika (to takie plastikowe ) jak sie mocniej porusza to tez obija sie o pozostala czesc klapy ale tak samo jak w przypadku ramki od rejestracji nie sadze zeby to bylo to.
Co prawda stuki nie przeszkadzaja w jezdzie ale strasznie irytuja w nowym aucie.
Wyprzedzajac ewentualne sugestie co do wizyty w serwisie - tak jestem na taka umowiony :)

ALe moze ktos ma podobnie i udalo mu sie zlokalizowac zrodlo tych dzwiekow?
wlochatybilly
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:29
model samochodu: Ceed lll

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: wlochatybilly »

Proszę wyciągnąć podłogę bagażnika (tą która jest z organizerem ) i pojeździć , ja mam co prawda wersję hatchback ale zauważyłem że ta podłoga ciasno opiera się po obu stronach na plastikowych prowadnicach tapicerki nadkoli i gdy nadwozie pracuje obciera ona o te prowadnice i wydaje takie odgłosy (skrzypienie,stuki,itp.) , no i do tego wyregulować odboje pokrywy bagażnika i przesmarować całą uszczelkę klapy .
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: Gielu »

Dzieki za sugestie z podloga, wyciagne i sprawdze czy cos pomoglo chociaz wydaje mi sie ze dzwieki dochodza bardziej z gory.
Wydaje mi sie ze bedzie to bardziej zwiazane z pokrywa bagaznika (uszczelka brzmi sensownie) bo stuki ustaja na jakis czas (kilka godzin) po umyciu auta, tak jak by woda ktora dostaje sie w zakamarki klapy to amortyzowala :)

Jeszcze mam jedno podejzenie, kulowe mocowanie amortyzatorow klapy bagaznika. Jak jest odciazone to wtedy dosyc wyraznie lata w miejscu kulowego mocownia i wydaje dzwiek podobny do tego ktory jest slyszalny podczas jazdy...ale na razie dam sie wykazac serwisowi, w koncu auto jest nowe i na gwarancji. Jutro jade do nich na wizyte wiec dam znac jak ona przebiegala.

P.S. Mozesz przyblizyc na czym polega regulacja odbojow klapy?
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: gisio »

Gielu
Zajrzyj do tego wątku :

viewtopic.php?f=116&t=2767&start=90

na stronie 10tej podałem rozwiązanie problemu stukania.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: Gielu »

Gisio dzieki :)
Tak myslalem ze nie jestem jedynym ktory to ma :)
Skoro juz jestem umowiony w ASO na jutro to dam im szanse wykazania, zobaczymy ile wart jest ten serwis :) Jak nie beda wiedziec co z tym zrobic to ich lekko naprowadze, a jak wizyta nic nie da to sam poprawie zgodnie z Twoimi sugestiami :)
chromaticall
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2019, 23:39
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: chromaticall »

I co ASO zadziałało? U mnie też stuka od nowości....
Gielu
Posty: 170
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: Gielu »

Zadzialalem sam jeszcze przed wizyta w ASO bo spodziewalem sie ze oni nie wiele zadzialaja :)

Przed wizyta w ASO zgodnie z sugestiami sam docialem podkladki ze starych kart bankomatowych, po zamontowaniu problem calkowicie ustapil.
Do ASO oczywiscie sie wybralem i wizyta u nich wygladala tak:
najpierw chcieli wykonac jazde probna zebym im pokazal w czym problem, powiedzialem ze nie ma to sensu bo problem jest w tym i w tym i sam juz go sobie rozwiazalem stosujac to i to. Mowie oczywiscie ze problem dotyczy wielu uzytkownikow tego modelu wiec na pewno jest im dobrze znany. Zapytalem grzecznie czy nie maja jeszcze na to jakiejs akcji serwisowej, a jezeli maja to niech mi dadza podkladki ktore sobie sam zamontuje. Oczywiscie najpierw sie wypierali ze jestem pierwszym klientem ktory do nich przyjechal z tym problemem w Ceed SW. Problem faktycznie znaja ale dotyczy on Stingera i ProCeeda na co maja akcje serwisowa i montuja specjalne podkladki. Mowie ok, az dziwne ze nie ma jeszcze takiej akcji dla Ceeda SW :)
Poprosilem grzecznie czy moga mi w takim razie dac podkladki ktore montuja w Stingerze bo z tego co wiem po lekkiej korekcie da sie je wykorzystac do Ceeda SW. Oczywiscie najpeirw w zaparte ze nie moga bo to towar z ktorego oni musza sie rozliczac itp, itd. Po krotkiej wymianie racji stwierdzili ze na taki problem w Ceed SW oni stasuja zwyczajne aluminiowe podkladki z Castoramy (nie wazne ze uszkadzaja w ten sposob lakier). Wiec dalem sobie spokoj i zostalem na razie przy rozwiazaniu z kart bankomatowych ktore dziala :)

Jak kiedys Kia laskawie zrobi akcje serwisowa na to dla Ceeda SW to wymienie to co mam na podkladki fabryczne wykonane z takiej samoprzylepnej pianki :)
Kris94
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2019, 12:41
model samochodu: Ceed

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: Kris94 »

Witam,
Z góry przepraszam ze pewnie pytanie nie w temacie ale od dzis na forum i nie wiem jak zalożyc swoi temat i czy sie wgl da ale mam pytanie bo kupilem ceeda gt line z 2018 roku ale nie ma karty sd do nawigacji i pytanie czy kupic na allegro czy pojsc do salonu i tam zapytac czy moze sprzedaja? Jesli ktos cos wie to z gory dziekuje za podpowiedz :)
norbik68
Posty: 4
Rejestracja: 24 gru 2019, 08:21
model samochodu: CEED 3 SW 1,4 MPi 100KM- M16 (2018r)

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: norbik68 »

Witam. ( CEED 3 SW - 2018r 1,4 Mpi ). :idea:
Problem dziwnych stuków / odgłosów dochodzących jakby z tylnego zawieszenia z prawej strony przy prędkości do 10 km/h , jadąc np po kostce betonowej na placu , pojawił się po około 3000 km przebiegu. Własne poszukiwania , wyjmowanie wszystkiego z bagażnika łącznie z schowkiem , tylna roleta etc nic nie zlokalizowałem , dalej stuka . Przy większej prędkości stuki ukrywały się w szumach toczenia.
Jest to na tyle irytujące więc wizyta w ASO . Wykluczyli stuki z tylnego zawieszenia , klapy bagażnika , ramki rejestracji itp. widać znają problem od dawna , ale oczywiście mina serwisanta taka jak bym był pierwszy z tym problemem.
Usterkę namierzyłem sam przypadkiem. Złożyłem tylne oparcie po prawej stronie i ustąpiło . Okazało się że te stuki generuje zawias dolny tylnego prawego oparcia . Jak oparcie jest w normalnej pozycji ( zapięte ) można je w okolicy zawiasu potrząsnąć- popodnosić energicznie to w tedy można dokładnie zlokalizować miejsce stuku - u mnie w aucie zawias środkowy .
Nie znalazłem jeszcze patentu jak to uciszyć , ciekawe co ASO wymyśli. Jak ktoś ma coś podobnego , niech opisze , może uda się coś wspólnie ustalić , bo na ASO raczej nie liczę.
Marianh
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2019, 17:50
model samochodu: Hyundai i30

Re: Ceed III SW - irytujące stuki w bagażniku.

Post autor: Marianh »

Witam
Chciałbym się przywitać (pierwszy post na forum)
Mam co prawda Hyundai i30 2017 kombi ale to podobne ;) .
Też niedawno miałem stuki dochodzące z okolic bagażnika i próbowałem regulować odbojniki, bagażnik-plastikowe skrzynki też sprawdziłem. Przyczyną stuków przy małych prędkościach i na nierównym terenie okazała się niedokręcona śruba drążka stabilizatora po jednej stronie auta...
Najlepiej wjechać na kanał jedna osoba buja samochodem a druga w kanale słucha skąd dochodzi stukanie/hałas.
Śruba która była niedokręcona to 1011AC, stabilizator ma numer 55530A.
Pozdrawiam
Załączniki
Screenshot_2019-12-31-18-12-26.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”